Divu Latvijas hokejistu pārstāvētā “Servette” uzvar Šveices pusfināla pirmajā spēlē

25/04/2021 23:38

Latvijas hokejistu Sanda Smona un Denisa Smirnova pārstāvētā Šveices augstākās līgas (NL) komanda Ženēvas “Servette” svētdien izcīnīja uzvaru pirmajā pusfināla spēlē. “Servette” viesos ar 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) uzvarēja Cīrihes “Lions” un sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0

Smirnovs šajā spēlē nepiedalījās, bet viņa komandas biedrs Smons nospēlēja septiņas minūtes un 46 sekundes, otrā perioda trešajā minūtē nopelnīja divas soda minūtes par spēli ar augsti paceltu nūju un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu. Uzvaras vārtus trešā perioda astotajā minūtē, “Servette” spēlējot vairākumā, guva Henriks Tomerness. Tieši viņš trīs minūtes līdz otrās trešdaļas beigām vadībā izvirzīja “Servette”.

“Lions” iepriekš ceturtdaļfinālā “Lions” sērijā līdz četriem panākumiem ar 4-2 uzvarēja Ronalda Ķēniņa pārstāvēto “Lausanne”, tikmēr “Servette” ar 4-1 pārspēja “Fribourg-Gotteron”. Ivara Punnenova, Toma Andersona un Riharda Melnalkšņa pārstāvētā Langnavas “Tigers” izslēgšanas turnīram nekvalificējās.

Iepriekšējā sezonā NL turnīrs noslēdzās pēc regulārā čempionāta, tādējādi otro reizi vēsturē un pirmo reizi kopš 1940.gada netika kronēts Šveices čempions hokejā.