Dobeles “Tenax” pirms Eiropas kausa mačiem aizvadīs spēli pret “Celtnieku”

Dobeles Tenax
Dobeles "Tenax" | Foto: Dobeles "Tenax"

Dobeles “Tenax” un Rīgas “Celtnieka” komandas 6.decembrī atgriezīsies laukumā, lai aizvadītu savstarpēju maču, informē Latvijas Handbola federācija (LHF).

No 9.novembra līdz 6.decembrim Latvijā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatību. Tāpat ir noteikti dažādi ierobežojumi, kas nopietni skar arī LHF rīkotos čempionātus. Kopīgi ar klubiem izvērtējot visus apstākļus, tika nolemts pārcelt visas spēles līdz ārkārtas stāvokļa beigām.

Tomēr jau decembra vidū Latvijas handbola čempionvienību “Tenax” sagaida spēles Eiropas Handbola federācijas (EHF) rīkotajā Eiropas kausa turnīrā, kas nozīmētu, ka dobelniekiem būtu jāaizvada šīs spēles bez spēļu prakses vairāk nekā mēneša garumā.

Līdz ar to, izvērtējot situāciju, “Tenax” un “Celtnieka” komandas pieņēmušas lēmumu aizvadīt savstarpējo spēli iepriekš paredzētajā datumā, 6.decembrī plkst.17 Dobeles sporta hallē.

“Tenax” galvenais treneris Sandris Veršakovs atzīst, ka šāds pārrāvums sezonas laikā nav labs.

“Lai gan spēļu nav, tomēr cītīgi trenējamies, lai būtu gatavi. Jau decembrī mums būs jāaizvada EHF Eiropas kauss, tāpēc ar treniņiem vien nepietiek – vajag arī spēļu praksi. Līdz ar to priecājamies par katru spēli, ko varam aizvadīt vēl pirms šī kausa. Žēl, ka nevarējām turpināt Latvijas čempionātu. Visu laiku esam gatavi spēlēt, un tas būtu devis mums lielisku spēļu praksi pirms Eiropas kausa,” LHF citē Veršakova teikto.

Tikmēr “Celtnieka” galvenais treneris Ivars Dumrāns uzsvēra, ka komandas nepilngadīgie spēlētāji nevar piedalīties treniņprocesā un trenējas individuāli.

“Tomēr tas nav tas pats, kas aizvadīt pilnvērtīgus treniņus kopā ar komandu. Žēl, jo beidzot arī jaunie spēlētāji bija sajutuši komandu ne tikai ģērbtuvē, bet arī laukumā. Vēl arī izkritis no treniņprocesa ir mūsu spēlētājs no Vācijas – Mads Renfordts. Viņš šobrīd ir students un tā kā ierobežojumi skāra arī augstskolas, tas viņš vēl pirms ārkārtas situācijas izsludināšanas lēma par atgriešanos Vācijā pie ģimenes. Vēl arī bija satraukums par spēlētāju motivāciju trenēties, tomēr satraukumam nebija pamata, jo visi, kas piedalās treniņos to dara ar maksimālu jaudu, lai gatavotos spēlēm par kurām tomēr vēl skaidrības nav,” skaidro Dumrāns.

Arī LHF sacensību direktors Eduards Žabko apstiprina komandu gatavību šai spēlei.

“Jā, izpaliks klātienes skatītāja faktors, kas ir svarīgs gan spēlētājiem, gan sportam kopumā, taču tiek darīts viss iespējamais, lai visi būtu veseli, tai pašā laikā pilnībā nezaudētu spēļu praksi, jo “Tenax Dobele” komandai drīzumā būs jāspēlē arī starptautiskajā Eiropas kausa turnīrā,” secina Žabko.

Kā jau šogad ierasts, savstarpējais mačs tiks aizvadīts gan “SynotTip” handbola virslīgas, gan Baltijas handbola līgas (BHL) ietvaros.

Rūpējoties par abu komandu spēlētāju drošību pirms spēles tiks nodrošināta testēšana abu komandu spēlētājiem, lai zinātu vai nav sastopama vīrusa klātbūtne kādām no spēlētājiem vai oficiālajām personām. Šī spēle notiks bez skatītājiem, taču to būs iespēja vērot telekanāla LTV7 ēterā, kā arī Baltijas handbola līgas “YouTube” kanālā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par