Dolotova nākamajā sezonā spēlēs Somijas komandā

11/06/2021 16:39

2021./2022. gada sezonā Latvijas sieviešu volejbola izlases cēlāja Elvita Dolotova Brno klubu Čehijā nomainīs pret “LP Vampula” Somijas dienvidos, ziņo Latvijas volejbola federācija (LVF).

“Mans aģents Niks klubu sāka meklēt marta sākumā, kad vēl biju Čehijā. Ieteica, ka Somija būtu labs variants, jo tur gan vietējās spēlētājas ir labas, gan arī čempionāta kvalitāte. Ir daudz ārzemnieču, daudzas no kurām nāk no ASV. Aģents paskaidroja, ka Somijas līga ir apmēram tikpat spēcīga kā Čehijas,” par savu nokļūšanu “LP Vampula” saka spēlētāja, piebilstot, ka arī cita Latvijas izlases kandidāte Rūta Linde, vaicāta par Somijas meistarsacīkstēm, bilda, ka tur ir foršs čempionāts, jo nevar zināt, kura komanda kuru uzvarēs.

“Čehijā vairāk par vienu sezonu ārzemniekus tur reti,” kluba maiņu skaidro volejboliste. “Meitenes un treneri bija lieliski, bet no Čehijas laikam visvairāk paliks atmiņā lieliskās atjaunošanās iespējas klubā – masāžas, sauna…”

“LP Vampula” iepriekšējā sezonā ar 11 uzvarām 28 spēlēs ierindojās septītajā vietā 11 komandu vidū. “Play-off” turnīra pirmajā kārtā ar 0-3 nācās piekāpties vēlākajai čempionei “Viesti”. Somijas klubā sarpsezonā notikušas diezgan lielas pārmaiņas. Gan galvenais treneris nomainīts, gan viesspēlētājas, gan vairākas jaunās somu volejbolistes iekļāvušās komandā.

“Vismaz vienu cilvēku klubā jau pazīstu. Komandā būs arī pieredzējusī “pusīte” Kesidija Bērda, ar kuru kopā spēlējām Čehijā. Klubs šogad grib tikt augstāk nekā iepriekšējā sezonā,” stāsta cēlāja. Ar līgumu kabatā Elvita aizvadīja Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīru un Eiropas Sudraba līgas sacensības. Grūtāk bija Bosnijā, kad EČ atlases turnīra otrajā riņķī viņa bija vienīgā cēlāja Latvijas izlasē, taču sportiste par to nesūdzas.

“Bija nogurums, nedaudz plecs sāpēja, bija piedzīti muskuļi, taču es zināju, ka būs jāspēlē. Tas bija jāpārdzīvo. Turklāt man patīk spēlēt, nevis sēdēt malā. Gāju laukumā un rādīju visu, ko māku,” pasmaida spēlētāja, kuras ierastos kapteines pienākumus valstsvienībā šogad pildīja Ingrīda Šveigere. Par Ingrīdas darbu šajā postenī Dolotova izsakās ļoti atzinīgi.

Cēlājai liekas, ka “izlasē galvenā problēma ir tā, ka katru gadu mainās spēlētājas un ir maz profesionālu volejbolistu”. “Šogad mums pietrūka pieredzes. Mēs cīnījāmies un gribējām uzvarēt, taču mums bija grūti kaut ko likt pretī volejbolistēm, kuras ikdienā spēlē Itālijā un Turcijā… Arī Igaunija ar profesionālajām spēlētājām netika tālāk, kaut gan viņām jau gadus četrus ir gandrīz nemainīgs pamatsastāvs.”

Tagad sportistei paredzēta trīs nedēļu atpūta, bet jūlija sākumā Dolotova sāks gatavoties jaunajai sezonai. Treniņu plāns jau ir atsūtīts. Un augusta sākumā viņa dosies uz savu jauno klubu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Žoels Embīds
20/06/2021 20:23

Embīdam piespriež naudas sodu, “Hawks” centru diskvalificē uz vienu spēli

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) pieņēmusi vairākus lēmumus par kautiņa dalībniekiem spēlē starp Filadelfijas “76ers” un Atlantas “Hawks”. “Play-off” otrā raunda sestās spēles starp “76ers” un “Hawks” (104:99) pēdējā ceturtdaļā vienā…