Dončičs savāc gandrīz vēl vienu ”triple-double”, Dalasa atspēlē 12 punktu deficītu (VIDEO)

08/01/2021 07:57
Luka Dončičs

Pateicoties Lukas Dončiča lieliskajam sniegumam, otro uzvaru pēc kārtas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt izcīnīja Kristapa Porziņga pārstāvētā Dalasas ”Mavericks”, kas, latvietim pagaidām vēl nedodoties laukumā, izbraukumā atspēlēja vairāk nekā desmit punktu deficītu mačā pret Denveras ”Nuggets” un pieveica savu tiešo konkurenti papildlaikā ar 124:117.

”Nuggets” mača sākumā izvirzījās vadībā ar 11:2, taču pirmās ceturtdaļas turpinājumā, veicot 17:5 izrāvienu, Dalasa atspēlējās un panāca +3. Tiesa pirmā ceturkšņa pēdējās minūtes mājinieki uzvarēja ar 12:3 un pabeidza pirmo ceturtdaļu ar sešu punktu pārsvaru – 28:22. Otrajā ceturksnī Denvera vēl nedaudz attālinājās no pretiniekiem un pēc pirmā puslaika bija vadībā jau ar 52:43.

Trešās ceturtdaļas pirmajā daļā laukuma saimnieki visu laiku saglabāja vismaz septiņu punktu pārsvaru un nedaudz vēlāk vienubrīd pat bija panākuši +12, bet trešā ceturkšņa beigās, veicot 12:4 izrāvienu, ”Mavericks” samazināja rezultāta starpību līdz nieka diviem punktiem – 76:78. Pēdējās ceturtdaļas ievadā Dalasai pirmo reizi kopš pirmā ceturkšņa izdevās pārņemt vadību (79:78), taču drīz vien ”Nuggets” to atkal atguva (81:79).

Pamatlaika turpinājumā gan nevienai no komandām neizdevās panākt ievērojamu pārsvaru, līdz ar to bija gaidāma ļoti interesanta ceturtās ceturtdaļas galotne. 3,3 sekundes līdz pamatlaika beigām Maksi Klebers realizēja tālmetienu un panāca viesiem +2, bet 0,3 sekundes pirms ceturtās ceturtdaļas noslēguma Nikola Jokičs atjaunoja uz tablo līdzsvaru un izrāva ”Nuggets” papildlaiku – 109:109.

Pagarinājuma ievadā Denvera realizēja tālmetienu, bet jau mirkli vēlāk viesi spēja panākt izlīdzinājumu (112:112) un pārņemt vadību – 114:112. Lai gan mājinieki pēc tam panāca neizšķirtu (114:114), ”Mavericks” atbildēja ar sešiem punktiem pēc kārtas (120:114) un beigu beigās svinēja panākumu ar 124:117.

Uzvarētāju rindās lielisku maču aizvadīja Dončičs, kurš guva 38 punktus un, izcīnot deviņas atlēkušās bumbas un atdodot 13 rezultatīvas piespēles, bija ļoti tuvu tam, lai otro spēli pēc kārtas izceltos ar ”triple-double”. Tikmēr ”Nuggets” sastāvā Jokičs iemeta 38 punktus un, savācot 11 bumbas zem groziem, izcēlās ar ”double-double”. Kamēr Džamals Marejs pievienoja 21 punktu un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas.

Nākamo maču Dalasa aizvadīs pēc divām dienām (10. janvārī), kad, uzsākot divu mājas spēļu sēriju, pulksten 3:30 savā laukumā uzņems vienu no Austrumu konferences līderēm Orlando ”Magic”.