Dončičs un “Mavs” atspēlējas pret Portlendu; “Lakers” Filadelfijā ielaiž 143 punktus (VIDEO)

11/02/2019 08:48

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) aizvadītajā naktī pie panākuma grūtā cīņā tika Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas pēdējā ceturtdaļā izdzēsa 15 punktu deficītu un savā laukumā pārspēja Portlendas “Trail Blazers”. Tikmēr kārtējo neveiksmi šonakt cieta Lebrons Džeimss un Losandželosas “Lakers”, ielaižot 143 punktus un viesos kapitulējot Filadelfijas “76ers” priekšā.

“Trail Blazers” līderim Demienam Lilardam trešajā ceturtdaļā gūstot 21 no saviem 30 punktiem, viesi noslēdzošo periodu cīņā pret “Mavs” iesāka vadībā ar 96:81. Tomēr izšķirošajā spēles nogrieznī spēle nevedās nedz Lilardam, nedz visai Portlendas komandai, ciemiņiem vairāk nekā desmit minūšu laikā nespējot no spēles gūt nevienu grozu, tikmēr Dalasa ar Luku Dončiču priekšgalā jau bija paguvusi izdzēst deficītu.

Uzvaru nesošo metienu pusotru minūti pirms pamatlaika beigām realizēja tieši Dončičs, bet “Trail Blazers” līderis Lilards mača galotnē devās caurgājienā, taču nespēja glābt savu komandu no zaudējumu – 101:102. Dončičs cīņu noslēdza ar 28 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm, kamēr viens no “Mavs” jaunieguvumiem Tims Hārdavejs juniors izcēlās ar 24 punktiem.

Ļoti rezultatīvs basketbols šonakt bija vērojams Filadelfijā, vietējai “76ers” gūstot drošu panākumu pār “Lakers” – 143:120. Viesi pirmajā ceturtdaļā pamanījās raidīt 40 punktus, turklāt 21 no tiem guva Kails Kuzma. Pirmā puslaika turpinājumā Losandželosai gan neizdevās noturēt tik augstu rezultativitāti, lielajā pārtraukumā dodoties iedzinējos ar 67:76.

Kamēr “Lakers” uzbrukums pakāpeniski sāka buksēt, “76ers” turpināja augstā tempā un otrajā puslaikā guva vēl 67 punktus, kas ļāva izcīnīt itin pārliecinošu panākumu. Žoels Embīds cīņu noslēdza ar 37 punktiem un 14 bumbām zem groziem, bet rezultatīvākais mača spēlētājs ar 39 punktiem bija Kuzma. Tikmēr tuvu “triple-double” bija Džeimss – 18 punkti, desmit bumbas un deviņas piespēles.

Kamēr “Lakers” ar bilanci 28-28 vēl nedaudz vairāk attālinājusies no astotās pozīcijas Rietumu konferencē, aktīvu cīņu par pēdējo “play-off” vietu turpina Sakramento “Kings” (30-26), savā laukumā tiekot galā ar Fīniksas “Suns” – 117:104. Lielisku maču aizvadīja debitants Marvins Beglijs, kura kontā 32 punkti un septiņas izcīnītas bumbas, 18 punktus pievienoja Badijs Hīlds, bet 17 un deviņas piespēles – Dearons Fokss.

“Karaļus” no astotajā pozīcijā esošās Losandželosas “Clippers” vienības šķir vairs tikai vienas uzvaras tiesa.

Sarežģītā situācijā šonakt nonākusi bija čempione Goldensteitas “Warriors”, kas pirmajā ceturtdaļā pamanījās iekrāt 19 punktu deficītu (7:26) duelī mājās pret Maiami “Heat”, tomēr jau pirms pēdējā ceturkšņa bija izvirzījusies priekšā ar 90:82. “Heat” gan spēja saņemties un mača galotnē spēja panākt izlīdzinājumu 118:118. Par mača varoni gan kļuva Demarkuss Kazinss, kurš 5,4 sekundes pirms pamatlaika beigām izcīnīja atlēkušo bumbu pēc Kevina Duranta neprecīzā metiena un nopelnīja iespēju stāties uz soda līnijas, pēcāk realizējot abus “sodiņus” – 120:118.

“Heat” vēl bija laiks, lai sarūgtinātu mājiniekus, tomēr nedz Diona Veitersa, nedz Bama Adebajo raidījumi mērķi nesasniedza. “Warriors” sastāvā ar 39 punktiem rezultatīvākais bija Durants, bet attiecīgi 29 un 25 punktus guva Klejs Tompsons un Stefens Karijs. Savukārt Maiami no zaudējuma neglāba Džoša Ričardsona 37 punkti.

NBA pamatturnīrs, 11. februāris

Dalasas “Mavericks” – Portlendas “Trail Blazers” 102:101 (25:24, 22:33, 31:35, 24:9);

Filadelfijas “76ers” – Losandželosas “Lakers” 143:120 (39:40, 37:27, 33:27, 34:26);

Sakramento “Kings” – Fīniksas “Suns” 117:104 (33:23, 30:21, 24:28, 30:32);

Atlantas “Hawks” – Orlando “Magic” 108:124 (25:26, 23:37, 26:35, 34:26);

Goldensteitas “Warriors” – Maiami “Heat” 120:118 (24:34, 30:25, 36:23, 30:36)