Dopinga apkarotājs Rodčenkovs: Krievi neko nav mācījušies, viņus nedrīkst pielaist OS

Grigorijs Rodčenkovs, sportazinas.com
Grigorijs Rodčenkovs sarunā ar BBC drošības nolūkos maskējās | Foto: BBC

Kādreizējais Krievijas antidopinga aģentūras (RUSADA) vadītājs Grigorijs Rodčenkovs uzskata, ka krievu atlētus nevajadzētu pielaist nākamgad plānotajām olimpiskajām spēlēm Tokijā, kurām bija jānotiek šogad, taču tās tika pārceltas Covid-19 uzliesmojuma dēļ.

Rodčenkovs atpazīstamību ieguva pēc dokumentālās filmas “Icarus” kurā viņš atklāja, ka Krievijā pastāv valsts kontrolēta dopinga sistēma, kurā tostarp piedalījies viņš pats. Rodčenkovs atklāja dažādas nianses, kas rezultējās pamatīgā Krievijas dopinga skandālā. Tā ietvaros, piemēram, 2018. gada olimpiskajās spēlēs Krievija nevarēja startēt zem sava karoga, bet virkne sportistu saņēma diskvalifikācijas.

Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) pērnā gada decembrī piesprieda Krievijai četru gadu diskvalifikāciju no sporta pasākumiem. WADA gan izskata iespēju, ka krievu atlēti, kuri izrādīsies “tīri”, tādos pasākumos kā nākamajās vasaras un ziemas olimpiskajās spēlēs, kā arī 2022. gada Pasaules kausā futbolā tomēr varēs startēt, taču kā neitrāli sportisti bez savas valsts karoga un himnas.

Rodčenko šādu ideju uzskata par absurdu. “Viņiem bez jebkādām sportistu pretenzijām ir nepieciešams absolūts aizliegums!”

Rodčenkovs kopš 2015. gada drošības nolūkos slēpjas ASV. Intervijā ar BBC viņš bija maskējies, turklāt kādreizējais RUSADA vadītājs arī atklāja, ka viņš izmainījis savu uzvedību un žestus, lai viņu nevarētu tik viegli atpazīt.

“Tās pašas personas, kas krāpās Soču olimpiskajās spēlēs turpina viltot dokumentus arī tagad,” atklāja Rodčenkovs. “Viņu viltošanas prasmes uzlabojas ar katru dienu un krāpšanās notiek milzīgos apjomos. Tas tikai parāda, ka šī valsts nav mācījusies pilnīgi neko.”

Krievija vairākkārt ir noraidījusi apsūdzības dopinga skandālos un paudusi, ka četru gadu diskvalifikācija ir “pārmērīgi liela, negodīga un politiski motivēta”. Novembrī Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) tiks uzklausītas Krievijas pretenzijas.

Rodčenkova uzturēšanās vieta ASV tiek turēta slepenībā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par