Phjončhanas olimpiskajās spēlēs pirmais dopinga skandāls

šorttreks, dopings, sportazinas.com

Olimpiskās spēles Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā risinās dažas dienas, taču nācis klajā pirmais dopinga lietošanas gadījums, kura dēļ sportists ticis diskvalificēts no četrgades sporta sacensībām.

”New York Times” pieejamā informācija liecina, ka no spēlēm tiks diskvalificēts japāņu šorttrekists Kejs Saito. Vēl pirms sacensībām tika veiktas dopinga analīzes, kas Saito izrādījās pozitīvas. Tas nozīmē, ka viņš drīzumā tiks diskvalificēts un pametīs olimpisko ciematu.

21 gadus vecais šorttreka slidotājs Phjončhanā vēl nemaz nebija startējis. Trešdien viņam bija paredzēts starts 5000 metru komandu sacīkstēs, taču Saito tajās nepiedalīsies aizliegto vielu pārkāpumu dēļ.

Jāatzīmē, ka Saito tādējādi kļuvis par pirmo japāņu sportistu ziemas olimpisko spēļu vēsturē, kurš pieķerts lietojot dopingu. Viņš gan nebija  plānots kā 5000 metru stafetes pamatsastāva slidotājs, bet gan rezervists.

Tāpat 2020. gada vasaras olimpiāde risināsies Japānas pilsētā Tokijā un šāds pavērsiens, iespējams, mazliet iedragās Japānas kā tīras sporta valsts statusu.

No 2018. gada Phjončhanas spēlēm jau iepriekš diskvalificēta tika visa Krievijas izlase, taču tika pieļauts izņēmums. Respektīvi, krievu sportisti drīkst piedalīties olimpiādē, bet ne zem sava karoga. Sportisti no Krievijas pārstāv olimpisko karogu un gadījumā, ja kāds no viņiem izcīna zelta medaļu, Krievijas himnas vietā tiek atskaņota olimpiskā himna.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar