Dovicioso izcīna uzvaru noslēdzošajā “MotoGP” Valensijas posmā

18/11/2018 17:39

Itālijas motosportists Andrea Dovicioso no “Ducati” vienības svētdien izcīnīja uzvaru noslēdzošajā pasaules motošosejas čempionāta 19.posmā – Valensijas “Grand Prix” prestižākās “MotoGP” klases ieskaitē.

Aiz Dovicioso svētdien otrajā vietā ierindojās spānis Alekss Rins no “Suzuki Ecstar”, kamēr trešo pozīciju ieņēma cits viņa tautietis Pols Espargaro no “Red Bull KTM Factory Racing”. Tikmēr ceturtais bija cits itāļu braucējs Mikēle Pirro no “Ducati”, piektajā pozīcijā ierindojās Spānijas sportists Dani Pedrosa no “Repsol Honda”, bet pirmo sešinieku noslēdza japānis Takāi Nakagami no “LCR Honda Idemitsu”.

Noslēdzošais posms bija visai haotisks, jo to noslēdza tikai 15 braucēji. Sacensību laikā bija lielas lietusgāzes un rezultātā vēl 13 sportisti piedzīvoja kritienus un nefinišēja.

Starp finišu nesasniegušajiem dalībniekiem bija arī pašreizējais pasaules čempions Marks Markess no Spānijas, kurš pārstāv “Repsol Honda”. Viņš jau oktobrī priekšlaicīgi tika kronēts par čempionu.

Līdz ar to kopvērtējuma līderis Markess šosezon sakrāja 321 punktu, otrajā vietā esošais Dovicioso tika pie 245 punktiem, bet leģendārais itālis Valentīno Rosi no “Movistar Yamaha” ieņēma trešo pozīciju ar 198 punktiem.

Markess ir pieckārtējs pasaules čempions un pēdējo trīs gadu “MotoGP” klases uzvarētājs. Viņš prestižākajai klasei pievienojās 2013.gadā un jau savā debijas sezonā kļuva par čempionu.