Drīzumā sāksies multifunkcionalās vieglatlētikas manēžas projektēšanas un būvniecības darbi

15/01/2021 21:52

Drīzumā sāksies multifunkcionalās vieglatlētikas manēžas projektēšanas un būvniecības darbi, par to piektdien Latvijas sporta organizācijas informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Kā aģentūru LETA informēja IZM Komunikācijas nodaļā, IZM kopā ar kultūras un sporta centru “Daugavas stadions” organizēja attālināto tikšanos ar Latvijas sporta organizācijām, lai informētu par Daugavas stadiona projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” attīstības gaitu – paveikto un turpmākajiem plāniem.

Sanāksmē piedalījās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), IZM valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs, VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” valdes loceklis Daniēls Nātriņš, pārstāvji no Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Paralimpiskās komitejas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Vieglatlētikas savienības, Latvijas Hokeja federācijas, Latvijas Futbola federācijas, Latvijas Slidošanas asociācijas.

Daugavas stadions pašlaik īsteno vienu no vērienīgākajiem attīstības projektiem tā pastāvēšanas vēsturē. 2018.gadā tika rekonstruēta Centrālā tribīne un no jauna uzbūvētas Dienvidu un Ziemeļu tribīnes. Pašlaik aktīvi norit ledus halles būvniecības darbi, kas ekspluatācijā jānodod jau šā gada martā, norāda IZM.

Ministrija informē, ka tuvākajā laikā tiks izsludināta iepirkumu procedūra par Daugavas stadiona sporta laukumu būvdarbu, teritorijas labiekārtojuma un ēku demontāžas būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi.

Daugavas stadiona valdes loceklis Nātriņš norādīja, ka viņš ir pateicīgs par atbalstu sporta organizācijām, kas aktīvi iesaistās iepirkumu tehnisko specifikāciju izstrādē, sniedzot konsultācijas un piesaistot zinošus ekspertus, lai jaunie sporta infrastruktūras objekti būtu atbilstoši konkrēto sporta veidu prasībām un starptautiskajiem noteikumiem.

Vieglatlētikas manēža ar multifunkcionalitāti pamatā būs paredzēta vieglatlētikas vajadzībām, tomēr to varēs pielāgot arī basketbola, handbola, florbola, futzāla un volejbola vajadzībām, kā arī kultūras pasākumu norisei, piemēram, Dziesmu un Deju svētkiem.

“Mums priekšā ir saspringts darbs pie būvprojektu izstrādes, tomēr esmu pārliecināts, ka sadarbība ar sporta organizācijām un to pieredzes bagātajiem ekspertiem rezultēsies ar multifunkcionāliem sporta infrastruktūras objektiem visai sporta sabiedrībai,” uzsver Nātriņš.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī citi ar Daugavas stadiona darbību un sporta aktualitātēm saistīti jautājumi. Sporta federāciju pārstāvji izteica gandarījumu par to, ka būtiski uzlabojusies komunikācija ar Daugavas stadiona vadību, darbs norit profesionāli un ir vērsts uz sadarbību ar sporta nozari.

Pieslēgties

Dienas fokusā

06/03/2021 22:41

Bļugeram lielākais spēles laiks starp uzbrucējiem pret “Flyers” (VIDEO)

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Teodors Bļugers un Pitsburgas “Penguins” ar rezultātu 4:3 pārspēja Filadelfijas “Flyers”, revanšējoties par iepriekšējā spēlē piedzīvoto zaudējumu. Latvietis laukumā bija 19 minūtes un 14 sekundes, kas…