DU, ASK/”Kuldīga” un “Poliurs”/”Ozolnieki” uzvar Baltijas līgas spēlēs

28/11/2015 22:42

Rīga, 28.nov., LETA. Latvijas volejbola komandas “Daugavpils Universitāte” (DU), ASK/”Kuldīga” un Jēkabpils “Lūši” sestdien izcīnīja panākumus Baltijas līgas spēlēs.

Salīdzinoši negaidītu uzvaru divu Latvijas komandu duelī izcīnīja DU, kas ar 3-2 (25:20, 25:23, 20:25, 19:25, 15:12) savā laukumā pārspēja šo sezonu ļoti sekmīgi iesākušo Jēkabpils “Lūšu” komandu.

Uzvarētājiem ar 22 punktiem izcēlās Aleksandrs Samuilovs, bet jēkabpiliešiem ar 22 punktiem palīdzēja Jānis Liepiņš.

Tikmēr ASK/”Kuldīga” izbraukumā ar 3-2 (22:25, 25:21, 26:24, 21:25, 15:9) pārspēja Igaunijas vienību TTU. Latvijas vienības rindās 24 punktus guva Edvarts Buivids.

Savukārt “Poliurs”/”Ozolnieki” savā laukumā ar 3-0 (25:21, 25:18, 25:22) droši apspēlēja turnīra pastarīti “Jarvamaa” no Igaunijas.

Latvijas čempioni RTU/”Robežsardze” piedzīvoja zaudējumu divu turnīra augšgala komandu cīņā, ar 0-3 (20:25, 17:25, 22:25) izbraukumā pārliecinoši piekāpjoties “Parnu” vienībai. Savukārt “Biolars”/”Jelgava” atņēma punktu spēcīgajai Tallinas “Selver” komandai, savā laukumā piedzīvojot zaudējumu ar 2-3 (19:25, 25:22, 25:27, 25:23, 14:16).

Kopvērtējumā līderei “Parnu” ir 15 punkti sešos mačos, bet tai ar 13 punktiem seko “Selver”, savukārt pa 12 punktiem savākušas čempione Tartu “BigBank”, RTU/”Robežsardze” un “Lūši” vienības, kas aizvadījušas attiecīgi piecas, sešas un septiņas spēles.

Uz sesto vietu ar 11 punktiem septiņās spēlēs pakāpušies “Poliurs”/”Ozolnieki”, kas par punktu apsteidz “Biolars”/”Jelgava”. Savukārt abas pārējās Latvijas vienības ASK/”Kuldīga” un DU guvušas pa septiņiem punktiem septiņās spēlēs, kas tām pašlaik kopvērtējumā dod attiecīgi desmito un 11.pozīciju.

Kā zināms, loģistikas uzņēmums “Schenker” pēc desmit gadu ilgas sadarbības nolēmis pārtraukt Latvijas un Igaunijas apvienotā vīriešu volejbola čempionāta atbalstīšanu, tāpēc turnīrs šobrīd nodēvēts par Baltijas līgu. Tiesa, turnīra rīkotāji septembrī bija optimistiski noskaņoti par jauna titulsponsora atrašanu.

Šosezon Baltijas līgas turnīra formāts būtiski nav mainījies, turklāt pieaudzis dalībnieču skaits no Latvijas – nu piecu vietā tās ir sešas, jo pievienojušies Jēkabpils “Lūši”, kas šajā pavasarī triumfēja Latvijas Nacionālajā līgā. Tāpat līgai pievienojusies Viļņas “Tauras” vienība, paplašinot līgu Baltijas mērogā.

Iepriekšējā sezonā par “Schenker” līgas čempioni otro reizi vēsturē kļuva Igaunijas komanda Tartu “Bigbank”, kas finālā pārspēja citu šīs valsts vienību Tallinas “Selver”, bet neviena Latvijas komanda nespēja sasniegt finālčetrinieka turnīru.

Kāda no Latvijas komandām bronzu “Schenker” līgā ieguva astoņās no desmit sacensību izspēles reizēm, bet augstāk Latvijas vienības nespēja tikt kopš otrās sezonas.