Dubra EL mačā piedzīvo zaudējumu “Wolfsburg”, “tīneidžeris” izglābj Mančestras “United” no neizšķirta

20/09/2019 00:15

Latvijas futbola izlases aizsargs Kaspars Dubra ceturtdien ar Ukrainas komandu “Oleksandriya” cieta zaudējumu UEFA Eiropas līgas apakšgrupu turnīra pirmajā spēlē.

“Oleksandriya” I apakšgrupas mačā viesos ar 1:3 (0:2) piekāpās Vācijas bundeslīgas komandai “Wolfsburg”.

Dubra laukumā bija visas 90 minūtes, izdarot vienu sitienu pa vārtiem un pamatlaika beigās nopelnot dzeltenu kartīti. Viņš Eirokausu grupu turnīrā nebija spēlējis kopš 2015.gada rudens, kad Barisavas BATE sastāvā cīnījās UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā.

Mājinieki pirmos vārtus guva 20.minūtē, kad pēc Maksimiliāna Arnolda tālsitiena neveikli bumbu tvēra viesu vārtsargs. Četras minūtes vēlāk Admirs Mehmedi “Oleksandriya” soda laukumā pārcēla bumbu pāri pretinieku futbolistiem un panāca jau 2:0.

Otrā puslaika vidū, 66.minūtē, Jevhens Banada pēc tāla soda sitiena pie tālā vārtu staba pielika kāju un samazināja mājinieku pārsvaru. Tomēr jau nākamajā minūtē Volfsburgas futbolisti atbildēja ar sekmīgu uzbrukumu, Josipam Brekalo no vārtu priekšas panākot 3:1.

Mājinieki šajā mačā vārtu taisnstūrī sita sešas reizes, bet viesi tikai divas reizes.

Vēl šajā apakšgrupā Beļģijas vienība “Gent” savā laukumā ar 3:2 (2:1) uzveica Francijas klubu “Saint-Etienne”. Uzvarētājiem divus vārtus guva kanādietis Džonatans Deivids.

Tikmēr duelī, kuru tiesāja latviešu soģa Andra Treimaņa brigāde, Portugāles klubs “Porto” G apakšgrupas cīņā ar 2:1 (2:1) pārspēja Šveices komandu Bernes “Young Boys”.

Treimanis šajā duelī parādīja trīs dzeltenās kartītes, kā arī nozīmēja 11 metru soda sitienu uz viesu vārtiem.

Viņam šajā mačā asistēja Haralds Gudermanis un Aleksejs Spasjoņņikovs, bet ceturtais tiesnesis bija Aleksandrs Golubevs.

F grupas mačā Anglijas futbola premjerlīgas grands Londonas “Arsenal” viesos ar 3:0 (1:0) apspēlēja Vācijas bundeslīgas komandu Frankfurtes “Eintracht”. Vārtus šajā mačā guva Džozefs Viloks, Bukajo Saka un Pjērs Emeriks Obumejangs.

J apakšgrupas mačā Itālijas klubs “Roma” savā laukumā ar 4:0 (1:0) sagrāva Turcijas komandu Stambulas “Basakehsir”. Ar vārtiem šajā mačā izcēlās Edins Džeko, Nikolo Zaniolo un Džastins Kluverts, bet vienu reizi bumbu savos vārtos raidīja Žuniors Caicira.

L grupas spēlē Anglijas futbola milzis Mančestras “United” savā laukumā ar mocībām pārspēja Kazahstānas galvaspilsētas Nursultanas “Astana” vienību. Angļiem vienīgos vārtus šajā mačā guva 17 gadus vecais Meisons Grīnvuds.

UEFA Eiropas līgas pamatturnīrs ilgs līdz 12.decembrim, katras grupas divām labākajām komandām iekļūstot izslēgšanas turnīrā, kur tām pievienosies UEFA Čempionu līgas grupu turnīra trešās vietas īpašnieces.

Pagājušajā sezonā UEFA Eiropas līgā finālā tikās divi Londonas klubi, “Chelsea” komandai ar 4:1 sagraujot “Arsenal”.

Šīs sezonas UEFA Eiropas līgas fināls notiks 27.maijā Polijas pilsētā Gdaņskā.