Dubras komanda čempionātu atsāk ar zaudējumu, Uldriķis nāk uz maiņu

23/02/2020 21:21

Latvijas futbola izlases aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā “Oleksandriya” komanda svētdien ar negaidītu zaudējumu atgriezās no Ukrainas čempionāta ziemas pārtraukuma.

Oleksandrijas futbolisti savā laukumā ar 1:2 (0:0) piekāpās Kovalivkas “Kolos” komandai.

Dubra laukumā bija visas 90 minūtes. Otrā puslaika pirmajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Jevhens Smirnijs, bet 61.minūtē Artjoms Sitalo panāca neizšķirtu. Tiesa, mača kompensācijas laika otrajā minūtē Smirnijs no soda laukuma centra panāca 2:1 “Kolos” labā.

“Kolos” komandas īpašumā ir arī Latvijas U21 futbola izlases aizsargs Vladislavs Soloveičiks, bet viņš svētdien nebija pieteikumā un jaunā futbolista nākotne kluba pirmajā vienībā ir miglā tīta.

Tikmēr sestdien uz rezervistu soliņa palika Latvijas izlases pussargs Andrejs Cigaņiks, kura pārstāvētā  Luhanskas “Zorya” komanda viesos ar 2:1 (0:0) apspēlēja “Mariupol” futbolistus.

Ukrainas čempionāta kopvērtējumā pārliecinoši pirmā ir Doņeckas “Shakhtar” komanda, kas 18 spēlēs iekrājusi 50 punktus. “Zorya” ar 37 punktiem 19 mačos ir trešā, “Oleksandriya” ar 33 punktiem ir piektā, bet aiz tās ar 23 punktiem ir “Kolos”

Tikmēr Latvijas izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis nāca uz maiņu Šveices superlīgas spēlē.

Uldriķa pārstāvētā “Sion” viesos spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar “Lugano” komandu.

Latviešu uzbrucējs devās uz maiņu spēles 85.minūtē. Pēc ziemas pārtraukuma viņš divreiz iesaistījās spēlē maču nogalēs.

Tikmēr “St. Gallen” pieteikumā nebija komandas jaunieguvuma Daniela Ontužāna, Latvijas izlases pussarga pārstāvētajai vienībai savā laukumā cīnoties neizšķirti 3:3 (1:2) ar Bernes “Young Boys”.

Jau ziņots, ka aizsargs Mārcis Ošs atgriešanos Neišateles “Xamax” sastāvā pēc savainojuma ārstēšanas sestdien atzīmēja ar gūtajiem vārtiem. “Xamax” viesos cīnījās neizšķirti 1:1 ar “Zurich” vienību, kuras rezervē bija Latvijas izlases vārtsargs Andris Vaņins.

“St. Gallen” ar 45 punktiem 23 spēlēs ir turnīra līdere, “Zurich” ar 32 punktiem ieņem piekto vietu, “Sion” ar 23 punktiem ir astotajā pozīcijā, bet “Xamax” nopelnījusi 19 punktus, ierindojoties devītajā pozīcijā desmit vienību konkurencē.

Savukārt Latvijas izlases pussarga Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” komanda cieta zaudējumu Polijas ekstraklases spēlē.

“Lechia” viesos ar 0:2 (0:0) atzina Poznaņas “Lech” pārākumu.

Tobers spēlēja balsta pussarga pozīcijā un laukumā bija visas 90 minūtes.

Viesi no spēles 51.minūtes spēlēja mazākumā, jo otro dzelteno kartīti dabūja labās malas futbolists Karols Fila. Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām, bumbai no vārtu staba atsitoties pret vārtsarga Dušana Kuciaka muguru, “Lechia” nonāca iedzinējos ar 0:1. Savukārt otrā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē ar spēcīgu sitienu no aptuveni 13 metriem Filips Marčvinksis panāca 2:0.

Jau ziņots, ka vārtsargs Pāvels Šteinbors sestdien Polijas ekstraklases spēlē divreiz kapitulēja pirmajā puslaikā, tomēr tas neliedza viņa pārstāvētajai komandai Gdiņas “Arka” mājās ar 3:2 uzvarēt Čenstohovas “Rakow”, kuru no vasaras pārstāvēs Vladislavs Gutkovskis.

Pēc 23 aizvadītām spēlēm Gdaņskas “Lechia” ar 34 punktiem ir septītā, bet Gdiņas “Arka” ar 24 punktiem ieņem 14.vietu. Šteinbora komandai pēc septiņām spēlēm, visticamāk, nāksies spēkoties atpalicēju grupā par vietas saglabāšanu spēcīgākajā čempionātā.

Pēc pirmajā posmā aizvadītajām 30 spēlēm čempionāts tika sadalīts divās daļās – čempiona titulu sadalīs astoņi vadošie klubi.

Pērn par Polijas čempioni tika kronēta Glivices “Piast” vienība, bet Šteinbora pārstāvētā “Arka” cīnījās par palikšanu augstākajā līgā.