Dubram minimāla uzvara Ukrainā, D.Ikaunieks Čehijā palīdz komandai izcīnīt punktu

30/05/2020 23:22

Latvijas futbola izlases aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā “Oleksandriya” sestdien svinēja uzvaru Ukrainas premjerlīgas pirmajā spēlē pēc divarpus mēnešu pārtraukuma.

“Oleksandriya” savā laukumā ar rezultātu 1:0 (0:0 ) pārspēja Luhanskas “Zorja” vienību, kurā meistarību slīpē pussargs Andrejs Cigaņiks.

Dubra laukumā pavadīja visas 90 minūtes, kamēr Cigaņiks dueli noraudzījās no rezervistu soliņa.

Uzvaras vārti tika gūti otrā puslaika kompensācijas laika ceturtajā minūtē, kad Oleksandrijas komandas pussargs Dmitro Hrečiškins realizēja 11 metru soda sitienu. “Pendele” gan tika piešķirta par diezgan strīdīgu epizodi, bet mača tiesnesis pēc videoatkārtojuma noskatīšanās savu lēmumu nemainīja.

Ukrainas premjerlīgā komandām šosezon atlikušas deviņas spēļu kārtas. Starp sešām komandām, kas sezonu turpina vadošajā grupā, līdere ar 59 punktiem 23 spēlēs ir Doņeckas “Šahtar”, tālāk ar 46 punktiem 23 dueļos seko Kijevas “Dinamo”, bet tikpat punktu 24 cīņās iekrājušas Luhanskas “Zorja” un Čerņihivas “Desna”. “Oleksandriya” ar 43 punktiem 24 spēlēs atrodama piektajā pozīcijā.

Ukrainas čempionātā katra no 12 komandām aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura pirmās sešas vienības turpina cīņu par titulu, bet sešas vājākās komandas spēkojas par vietas saglabāšanu spēcīgākajā čempionātā. Arī otrajā posmā komandas aizvada divu apļu turnīru.

Šīs sezonas kausa izcīņā Latvijas futbolistu pārstāvētās komandas vairs nepiedalās.

Čehija

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks sestdien palīdzēja Zlīnas “Fastav” komandai cīnīties neizšķirti Čehijas čempionāta spēlē.

“Fastav” savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar “Ostrava” komandu.

Jau spēles piektajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Adams Jānošs, Ostravas komandai pirmo puslaiku uzvarot ar 1:0. Ikaunieks spēlē iesaistījās 68.minūtē, kad nāca uz maiņu.

Latvijas futbolists pamatlaika pēdējā minūtē vairāku pretinieku ielenkumā izdarīja spēcīgu sitienu no tālas distances, pretinieku vārtsargam ar grūtībām atvairot bumbu. Tiesa, laukuma saimnieki savu panāca, jo minūti vēlāk Adnans Džafičs izrāva neizšķirtu.

Ikauniekam šī bija pirmā oficiālā spēle kopš 7.marta, kad Zlīnas vienība aizvadīja pēdējo maču pirms čempionāta pārtraukšanas. Pagājušajā nedēļā viņš nevarēja doties laukumā, jo “Fastav” spēlēja pret “Jablonec” klubu, kam pieder tiesības uz Ikaunieku.

Čehijas čempionātā pirmo vietu ar 61 punktu 25 mačos ieņem Prāgas “Slavia”, bet “Fastav” ar 23 punktiem 26 spēlēs ierindojas 14.pozīcijā. Zlīnas vienībai čempionāta otrajā fāzē būs jāmēģina saglabāt vieta augstākajā līgā.

Jau ziņots, ka līgums decembrī ar 26 gadus veco Ikaunieku noslēgts uz pussezonu ar opciju to izpirkt.