Dubras “Oleksandriya” paliek bez EL “play-off”, Mančestra sensacionāli zaudē “Astana”

28/11/2019 22:01

Latvijas futbola izlases spēlētāja Kaspara Dubras pārstāvētā Ukrainas komanda “Oleksandriya” ceturtdien piedzīvoja neveiksmi UEFA Eiropas līgas grupu turnīra mačā, zaudējot cerības par izslēgšanas spēļu turnīru.

Ukrainas komanda savā laukumā I apakšgrupas spēlē ar 0:1 (0:1) piekāpās “VfL Wolfsburg” no Vācijas.

Dubra laukumā pavadīja visas 90 minūtes, taču ar rezultatīvām darbībām neizcēlās.

Latvieša pārstāvētā komanda pirmajā puslaikā demonstrēja atzīstamu aizsardzību, spējot vārtus nosargāt neskartus, līdz kompensācijas laika pirmajā minūtē Dubra kavēja pretinieku, kā rezultātā tika piešķirta “pendele”. Sitienu precīzi izpildīja Vouts Veghorsts.

Otrā puslaika sākumā mājinieki bīstami apdraudēja vārtus, taču Denisa Mirošničenko sitiens bija neprecīzs. Viesi dominēja arī otrajā puslaikā, tiekot pie vairākām brīvsitienu un stūra sitienu iespējām, tomēr ne vārtus vairs gūt neizdevās, svinot minimālu panākumu.

“Oleksandriya” uzvaras gadījumā vēl saglabātu iespējas iekļūt izslēgšanas spēļu turnīrā, bet ceturtdien piedzīvotais zaudējums cerības dzēsa.

Otrā šīs grupas spēlē  Francijas klubs “Saint-Etienne” mājās spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar Beļģijas vienību “Gent”.

Ar deviņiem punktiem pēc piecām spēļu kārtām pirmo vietu I apakšgrupā ieņem “Gent”, tālāk ar astoņiem seko “VfL Wolfsburg”, bet “Saint-Etienne” iekrājusi četrus punktus. Dubras pārstāvētā vienība piecās spēlēs izcīnījusi trīs punktus.

Tikmēr Anglijas premjerlīgas futbola komanda Mančestras “United” grupu turnīra spēli iesāka ar sešiem pusaudžiem sastāvā, maču noslēdzot ar pārsteidzošu zaudējumu Romāna Grigorčuka vadītajai “Astana”.

“United” viesos L apakšgrupas mačā ar rezultātu 1:2 (1:0) piekāpās “Astana”, kuru trenē reiz “Ventspili” vadījušais Grigorčuks, bet sporta direktora pienākumus pilda Pols Ašvorts.

Rezultātu desmitajā minūtē ar sitienu no aptuveni 16 metriem atklāja Džesse Lingārds, kura raidījums ielidoja vārtu labajā apakšējā stūrī. Puslaika vidusdaļā abas komandas pa reizei bīstami apdraudēja pretinieku vārtus, tomēr otrie vārti spēlē tika gūti vien 55.minūtē, kad izlīdzinājumu panāca Dmitrijs Šomko. Spēlētājs no diezgan šaura leņķa soda laukuma aprisēs spēja gūt vārtus, panākot 1:1. Septiņas minūtes vēlāk mājiniekiem paveicās, jo Antonio Rukavina piespēle trāpīja Dišonam Bernardam pa seju, bumbai ielidojot vārtos.

Kā vēlāk izrādījās, šie vārti arī nesa uzvaru “Astana” komandai, tādējādi pārtraucot “United” 15 uzvarēto spēļu sēriju UEFA Eiropas līgas turnīrā. Anglijas komanda šajā turnīrā pēdējo reizi zaudēja 2016.gada 3.novembrī.

Citviet G apakšgrupā Portugāles komanda “Porto” viesos ar 2:1 (1:0) uzvarēja Bernes “Young Boys” no Šveices. Abus vārtus uzvarētājiem guva Vincents Aboubakars, bet Šveices klubā vienīgos vārtus iesita Kristiāns Fasnahts.Tikmēr H apakšgrupas duelī Barselonas “Espanyol” viesos spēlēja neizšķirti 2:2 (1:1) ar Budapeštas “Ferencvaros”. Ar vārtiem Spānijas komandā izcēlās Oskars Melendo un Serži Darders, kurš kompensācijas sestajā minūtē izrāva neizšķirtu. Budapeštas komanda Dāvids Sigers 23.minūtē panāca 1:0, bet Mihals Skvarka uz piecām minūtēm panāca 2:1.Visbeidzot J apakšgrupā Vācijas vienība Menhengladbahas “Borussia” viesos ar 1:0 (0:0) pieveica Austrijas klubu “Wolfsberger”. Vienīgos vārtus spēles 60.minūtē guva Lars Štindls.Otrā šīs grupas spēlē Itālijas vienība “AS Roma” viesos ar 3:0 (3:0) pārspēja Stambulas “Bašakšehir”. Spēles rezultātu 30.minūtē, precīzi izpildot “pendeli”, atklāja Žordans Veritū, 11 minūtes vēlāk precīzs bija Džastins Kluiverts, bet Edins Džeko pirmā puslaika kompensācijas laikā pievienoja vēl vienu precīzu raidījumu.

UEFA Eiropas līgas pamatturnīrs ilgs līdz 12.decembrim, katras grupas divām labākajām komandām iekļūstot izslēgšanas turnīrā, kur tām pievienosies UEFA Čempionu līgas grupu turnīra trešās vietas īpašnieces.

Pagājušajā sezonā UEFA Eiropas līgā finālā tikās divi Londonas klubi, “Chelsea” komandai ar 4:1 sagraujot “Arsenal”.

Šīs sezonas UEFA Eiropas līgas fināls notiks 27.maijā Polijas pilsētā Gdaņskā.