Dubuā: Es tiku apkrāpts – man šobrīd vajadzētu būt pasaules čempionam

27/08/2023 12:57
Nokopēts
Daniels Dubuā un Oleksandrs Usiks

Lielbritānijas bokseris Daniels Dubuā (19-2) pēc piedzīvotā zaudējuma ukrainim Oleksandram Usikam (21-0) jau uzreiz pēc cīņas atzina, ka viņš ticis apkrāpts, pēcāk sarunā ar medijiem sniedzot plašāku komentāru par skandalozo cīņu, kā arī pauda, ka vēlētos revanša dueli.

Jau vēstīts, ka Usiks vakar Polijas pilsētā Vroclavā ar nokautu uzvarēja Dubuā un nosargāja WBA, IBF un WBO čempiona jostas smagajā svarā. Lai gan titulētais ukrainis kontrolēja cīņas gaitu, diskutabla epizode notika piektajā raundā, kad pēc Dubuā sitiena uz ringa grīdas nonāca arī Usiks, taču tiesneša ieskatā tas bija sitiens zem jostas vietas un netika skaitīts kā nokdauns.

Gan Dubuā, gan viņa komanda ir pārliecināta, ka brits ticis “apzagts”. “Šī kļūda ir jālabo. Situāciju ir jāizskata. Es tiku apkrāpts – man šobrīd vajadzētu būt pasaules čempionam. Tam ir jāpievērš uzmanība un jāsniedz skaidrojumi, nevis jādzīvo ar meliem. Viņi vienkārši krāpās,” pārliecināts bija Dubuā.

“Es domāju – kas šeit notiek? Tas bija labs sitiens! Es teicu tiesnesim, ka viņu nokautēju atļauti, un tas nebija sitiens zem jostas vietas. Tobrīd bija liels apjukums. Pēc tam es kļuvu neapmierināts un zaudēju iegūto iniciatīvu, jo man bija jāatgriežas cīņā un jāizdara spiediens,” diskutablo epizodi raksturoja Dubuā, piebilstot, ka svarīgu lomu spēlēja arī tas, ka cīņa tika aizvadīta Polijā, kur skatītāju vidū bija liels ukraiņu pārsvars. “Bija smagi, cīnījos pretinieka teritorijā, taču es biju līmenī. Ja cīņa būtu Anglijā, tas būtu pavisam citādāk. Mājas laukums un priekšrocības būtiski visu ietekmē.”

Tikmēr Dubuā promouters Frenks Vorens apstiprināja, ka par cīņas iznākumu tiks iesniegts protests, kamēr pats Dubuā vēlētos ar Usiku ringā tikties vēlreiz. “Es noteikti vēlos revanšu, tādā veidā panākot taisnību un lai kaut kas patiešām notiktu,” uzstāja britu bokseris. “Mēs vairākas nedēļas pēc kārtas zālē smagi esam strādājuši, lai viss noslēgtos šādā veidā… Panācām šīs cīņas notikšanu, šim vajadzēja būt mūsu mirklim, nokautam. Esmu patiešām vīlies. Tas nebija sitiens zem jostas vietas. Es jutu, ka perfektu trāpīju pa viņa vēderu. Zinu, kad izdaru labus sitienus.”

Usiks atgūstas no pamatīga izbīļa, nokautē Dubuā un nosargā čempionu titulus

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām