Dukuram pirmā vieta PK posmā

17/12/2021 18:09
Martins Dukurs

Pasaules kauss skeletonā

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Pasaules kausa piektā posma sacensībās Altenbergas trasē izcīnīja pirmo vietu, bet Tomass Dukurs ieņēma astoto vietu. M.Dukurs divu braucienu summā finišēja minūtē un 53,9 sekundēs, un izcīnīja pirmo uzvaru šajā Pasaules kausa sezonā.

Savukārt T.Dukurs divu braucienu summā finišēja minūtē un 54,84 sekundēs, uzvarētājam zaudējot 0,94 sekundes. Otro vietu divu braucienu summā ieņēma Vācijas skeletonists Aksels Jungks, kurš no M.Dukura atpalika 0,19 sekundes, bet trešajā vietā ierindojās vācietis Kristofers Grothērs, piekāpjoties Latvijas sportistam 0,41 sekundi.

M.Dukurs aizvadīja stabilu pirmo braucienu, trasi veicot 57,02 sekundēs, taču nespēja uzņemt pietiekoši lielu ātrumu un līderim pēc pirmā brauciena vācietim Akselam Jungkam piekāpās 0,23 sekundes. Arī T.Dukurs aizvadīja labu braucienu, kas ļāva ieņemt sesto vietu pēc pirmā brauciena, vācietim zaudējot 0,56 sekundes.

Labāko trijnieku noslēdza Vācijas skeletonists Kristofers Grothērs, kurš no sava tautieša atpalika 0,24 sekundes. M.Dukuram pirmajā braucienā bija septītais starta numurs, bet T.Dukuram – 14. no 29 skeletonistiem.

Kopvērtējumā vadībā ir otrā posma uzvarētājs Vācijas skeletonists Kristofers Grothērs, kurš sakrājis 1035 punktus. Otrais ar 1021 punktu ir viņa tautietis un trešā posma uzvarētājs Aksels Jungks, bet uz trešo vietu ar 963 punktiem ir pakāpies M.Dukurs. T.Dukurs ar 672 punktiem ir pakāpies uz desmito vietu. M.Dukurs sezonu sāka ar otro vietu, piekāpdamies vien Aleksandram Tretjakovam no Krievijas, otrajā posmā viņš palika vien 11.pozīcijā, trešajā izcīnīja trešo vietu, bet ceturtajā ierindojās ceturtajā pozīcijā. T.Dukura aktīvā pirmajos posmos ir 16., 18. un divas septītās pozīcijas.

Martins Dukurs iepriekšējā sezonā desmito reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā, uzvarot pirmajos četros posmos, taču Eiropas čempionātā izcīnīja sudrabu pēc 11 zelta medaļām pēc kārtas, bet pasaules meistarsacīkstēs Vācijas trasē Altenbergā nācās samierināties tikai ar 16.vietu.

Tikmēr Tomass Dukurs, vienreiz posmā (Siguldā) kāpjot uz goda pjedestāla, Pasaules kausa kopvērtējumā finišēja trešais. Eiropas čempionātā viņam tika sestā, bet pasaules čempionātā – septītā vieta. Iepriekšējā sezonā Altenbergā, kur sportisti šosezon sacentās arī trešajā Pasaules kausa posmā, tika dalītas pasaules čempionāta medaļas. Uzvarēja mājinieks Grothērs, otrais bija Tretjakovs, bet trešais – vēl viens mājinieks Aleksandrs Gasners.

Nākamais pasaules kausa posms tiks aizvadīts Siguldā, kam sekos vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Pasaules kauss skeletonā sievietēm

Endija Tērauda piektdien Altenbergas trasē Vācijā ierindojās 19.vietā Pasaules kausa skeletonā piektā posma sacensībās. Pirmajā braucienā Tērauda trasē devās ar 23.numuru. Viņa startā sasniedza 22. ātrāko laiku, bet finišā uzrādīja 19. labāko rezultātu, līderei pēc pirmā brauciena mājiniecei Tīnai Hermanei zaudējot 1,77 sekundes. Otrā 0,04 sekundes aiz Hermanes bija krieviete Jūlija Kanakina, bet trešā – itāliete Valentīna Margaljo.

Otro braucienu Tērauda veica bez rupjām kļūdām, taču skeletons neslīdēja tik labi kā lielai daļai konkurenšu. Pēc visu sportistu finiša viņai tikai 19.vieta, uzvarētājai Hermanei zaudējot 3,39 sekundes. Arī otrajā braucienā Tērauda sasniedza 19. labāko rezultātu. Hermane otrajā braucienā sasniedza otru labāko laiku, zaudējot Margaljo, taču summā pārsvaru pār itālieti nosargāja, finišējot pēc minūtes un 59,03 sekundēm.

Margaljo atpalika par 0,11 sekundēm un Kanakina – par 0,42 sekundēm. Ceturto vietu ieņēma austriete Janīne Floka, piekto – beļģiete Kima Meilemansa un sesto – krieviete Jeļena Ņikitina. Kopvērtējumā līdere Pasaules kausā ar 965 punktiem ir nīderlandiete Kimberlija Bosa, kura piektdien ierindojās vien desmitajā vietā. Otrā ar 948 punktiem ir divu Altenbergas posmu uzvarētāja vāciete Tīna Hermane, bet trešā ar 938 punktiem – krieviete Jeļena Ņikitina. Tērauda ar 324 punktiem ir 22.pozīcijā.

Latvijas skeletoniste pirmajos divos posmos, kas notika Īglsas trasē, netika pie otrā brauciena, ierindojoties attiecīgi 22. un 23.pozīcijā. Priekšpēdējā posmā Altenbergā tika izcīnīta 17.vieta, bet pēdējā posmā Vinterbergā – 22.vieta. Jāpiezīmē, ka pasaules rangā, pēc kura tiek veikta atlase olimpiskajām spēlēm, Tērauda ar 250 punktiem ir 38.vietā, kamēr zemāka ranga sacensībās startējusī Dārta Zunte ar 264 punktiem ir četras vietas augstāk. Tērauda iepriekšējā sezonā piedalījās sešos no astoņiem Pasaules kausa posmiem, kopvērtējumā finišējot 14.vietā 39 sportistu vidū. Pirmajā posmā Siguldā viņa pirmoreiz Latvijas skeletona vēsturē sieviešu sacensībās kāpa uz Pasaules kausa goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu.

Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā Tērauda pasaules čempionātā Altenbergā finišēja 20., bet Eiropas meistarsacīkstēs – 16.vietā.

Nāciju kauss kamaniņās

Latvijas kamaniņu sportists Artūrs Dārznieks piektdien Insbrukā notiekošajā Nāciju kausā ieņēma desmito vietu, bet Riks Kristens Rozītis ierindojās 14. vietā, tikmēr sieviešu sacensībās trešo vietu izcīnīja Elīna Ieva Vītola. Dārznieks trasi veica 50,903 sekundēs, Vācijas sportistam Krisam Renē Eisleram, kurš uzrādīja labāko finiša laiku, zaudējot 0,576 sekundes.

Tikmēr Rozītis, kurš ierindojās 14.vietā, no labākā rezultāta atpalika 0,692 sekundes. Otro vietu Nāciju kausā ieņēma Krievijas sportists Matvejs Perestoroņins, kurš Eisleram zaudēja 0,21 sekundi, bet labāko trijnieku noslēdza austrietis Reinhards Egers, vācietim piekāpjoties 0,257 sekundes. Sieviešu sacensībās Vītola trasi veica 40,387 sekundēs, uzvarētājai ASV sportistei Emīlijai Svīnijai piekāpjoties 0,154 sekundes.

Otro vietu izcīnīja Krievijas sportiste Diāna Loginova, kura amerikānietei zaudēja 0,146 sekundes. Sigita Bērziņa finišēja 41,043 sekundēs, no labākā rezultāta atpaliekot 0,810 sekundes, un, ieņemot 29.vietu, nekvalificējās pamatsacensībām. Tika paredzēts, ka Nāciju kausā startēs arī juniori Eduards Ševics-Mikelševics/Lūkass Krasts, taču Ševics-Mikelševics ceturtdien treniņbraucienā pret apmali atsita kāju un guva traumu, tāpēc duets nestartēja. Pagājušajā nedēļas nogalē, 11. decembrī trešajā Junioru pasaules kausā, kas norisinājās Insbrukā junioru divvietīgā ekipāža izcīnīja sudraba godalgu.

Pārējie sportisti ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Pasaules kausa posmos. Stiprāko grupā ir 12 dāmas, 15 vīri un 12 divvietīgās ekipāžas. Pēc aizvadītiem četriem pasaules kausa posmiem šajā grupā iekļuvuši Kendija Aparjode, Elīza Tīruma, Kristers Aparjods, Gints Bērziņš, Andris Šics/Juris Šics un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Pasaules kausa piektajam posmam startēt pieteikušies 171 sportists no 28 valstīm. Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.