Dukurs ceturtais pēc PK posma pirmā brauciena

Martins Dukurs, sportazinas.com
Martins Dukurs Foto: AP/Scanpix/Roman Koksarov

Latvijas skeletonista ieņem ceturto vietu pēc Vācijas trasē Altenbergā notiekošā Pasaules kausa sezonas trešā posma pirmā brauciena, kamēr viņa brālis Tomass Dukurs ir desmitajā pozīcijā, bet Ivo Šteinbergs palika ārpus pirmā divdesmitnieka un otrajam braucienam nekvalificējās.

Līderis pēc pirmā brauciena ir Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kurš trasi veica 57,09 sekundēs.

Tikmēr otro vietu ieņem 2018.gada olimpiskais čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas, kurš zaudē 0,49 sekundes, bet trešo vietu ieņem Krievijas skeletonists Ņikita Tregubovs, kurš atpaliek 0,55 sekundes.

M.Dukurs līderim zaudē 0,58 sekundes, bet pirmais trijnieks ir nieka 0,03 sekunžu attālumā. Tikmēr T.Dukurs Tretajkovam zaudē 0,97 sekundes.

Savukārt Šteinbergs palika ārpus pirmā divdesmitnieka, uzvarētājam zaudēdams 2,96 sekundes un ieņemdams 23.vietu 25 skeletonistu konkurencē.

Otrais brauciens sāksies plkst.16.45. Sacensības tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Jaunā Pasaules kausa sezona Latvijas skeletonistiem nav sākusies pārāk veiksmīgi, jo pa visiem kopā gūts tikai viens goda pjedestāls. Vislabāk latviešiem klājās sezonas pirmajā posmā Siguldā, kad titulētais Martins Dukurs bija otrais, bet otrajā etapā Vinterbergā viņam tikai septītā pozīcija. Savukārt Tomass Dukurs pirmajos divos sezonas posmos bijis attiecīgi sestais un piektais. Tikmēr Šteinbergs labāko desmitniekā vēl nav ielauzies, lai gan Siguldā bija uzreiz aiz tā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderi ar 417 punktiem ir krievi Ņikita Tregubovs un Aleksandrs Tretjakovs, kamēr trešo vietu ar 400 punktiem ieņem olimpiskais čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas. M.Dukurs ieguvis 378 punktus, kas viņam dod ceturto vietu, kamēr M.Dukurs ar 360 punktiem ir sestais.

Visbeidzot Šteinbergs ar nopelnītiem 176 punktiem atrodas 18.vietā.

Pagājušajā sezonā 34 gadus vecais M.Dukurs Phjončhanas olimpiskajās spēlēs palika ceturtajā vietā, godalgu no rokām izlaižot pēdējā braucienā, turklāt pastāvēja varbūtība, ka viņš savai sportista karjerai liks punktu. Tomēr latvietis ir apņēmies turpināt startēt un varētu piedalīties 2022.gada Pekinas Olimpiādē. Viņš savā karjerā ir ieguvis astoņus Pasaules kausus, bet pagājušajā sezonā palika ceturtais.

Tikmēr 37 gadus vecais T.Dukurs šī gada Olimpiādē bija piektais, bet Pasaules kausa ieskaitē viņš pamanījās būs augstāk par savu brāli – trešais.

Nedēļas nogalē turpat Altenbergā uz starta dosies arī bobslejisti.

Nākamnedēļ notiks vēl viens etaps Vācijā, skeletonistus un bobslejistus uzņemot Kēnigszē trasei, pēc tam sportisti spēkosies janvārī Īglsas trasē Austrijā un Šveices kalnu kūrortā Sanktmoricā, bet sezona noslēgsies Ziemeļamerikā ar diviem posmiem Leikplesidā un Kalgari. Sezonas noslēgumā Vistleras trasē Kanādā norisināsies arī pasaules čempionāts, tam notiekot marta ievadā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par