Martins Dukurs otro reizi pēc kārtas finišē ar sudrabu

15/01/2021 18:23

Skeletons, vīrieši

Latvijas vadošais skeletonists Martins Dukurs piektdien Sanktmoricas dabīgajā trasē Pasaules kausa (PK) sestajā posmā izcīnīja otro vietu un tikai par 0,01 sekundi piekāpās uzvarētājam Aleksandram Gasneram no Vācijas Divu braucienu summā uzvaru svinēja vācietis Gasners, kurš par 0,01 sekundi apsteidza M.Dukuru, bet olimpiskais čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas savās šīs sezonas pirmajās sacensībās līderim zaudēja 0,47 sekundes, izcīnot bronzu. Tomass Dukurs divu braucienu summā ierindojās piektajā vietā.

M.Dukurs otrajā braucienā startā uzrādīja ceturto labāko rezultātu, trases augšdaļā un vidusdaļā pieļāva nelielas kļūdas, izsējot pēc pirmā brauciena iekrāto pārsvaru pār Gasneru. M.Dukurs otrajā braucienā finišēja otrajā pozīcijā. T.Dukurs otrajā braucienā startā bija 11.ātrākais startā, bet finišu sasniedza ar sesto labāko rezultātu.

Otrajā braucienā starta rekords kopumā tika labots trīs reizes. Tagad starta rekords – 4,74 sekundes – pieder Junam. Visu sacensību laiku Sanktmoricā spēcīgi sniga, tāpēc regulāri bija nepieciešama tehniskā pauze, lai sakoptu trasi. Pirmajā braucienā ātrāko laiku uzrādīja M.Dukurs, kurš tuvāko sekotāju Gasneru no Vācijas apsteidza par 0,20 sekundēm. Trešo vietu ar 0,23 sekunžu atpalicību ieņēma T.Dukurs.

M.Dukurs startā uzrādīja piekto labāko laiku, bet Tomasam 11.rezultāts. Pirmajā braucienā viens no pēdējiem trasē devās olimpiskais čempions Juns no Dienvidkorejas, kuram šis bija pirmais starts šosezon. Tas gan neliedza sportistam uzstādīt jaunu starta rekordu – 4,78 sekundes, kas bija par 0,06 sekundēm ātrāk nekā M.Dukuram.

Martins Dukurus uzvarēja sezonas pirmajās četrās sacensībās, pa diviem panākumiem gūstot Siguldā un Insbrukā. Pagājušajā nedēļā Eiropas čempionātā Vinterbergā viņš piekāpās Krievijas skeletonistam Aleksandram Tretjakovam. Tomass Dukurs visveiksmīgāk startēja sezonas ievadā Siguldā, kur bija ceturtais un otrais, bet nākamajos trīs posmos viņam bija vēl trīs vietas pirmajā desmitniekā. Martins Dukurs Sanktmoricas dabīgajā ledus trasē svinējis septiņas uzvaras, bet Tomass trīsreiz bijis otrais, 2016.gadā šo pozīciju dalot ar brāli.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 1320 punktiem ir M.Dukurs, Gasners seko ar 1171 punktiem, bet trešajā vietā ar 1074 punktiem ir vēl viens vācietis Fēlikss Kaizingers. T.Dukurs iekrājis 1066 punktus un ierindojas ceturtajā pozīcijā. Nākamais Pasaules kausa posms notiks Kēnigszē, bet janvāra beigās sportisti vēlreiz viesosies Īglsas trasē Austrijā. Savukārt pasaules meistarsacīkstes februāra pirmajā pusē plānotas Vācijas trasē Altenbergā.

Skeletons, sievietes

Latvijas skeletoniste Dārta Zunte piektdien Sanktmoricas trasē Šveicē savā debijā Pasaules kausā ierindojās 20.vietā. Zunte ierindojās 20.vietā, atpaliekot no sacensību uzvarētājas vācietes Tīnas Hermanes 5,85 sekundes. Hermane uzvarēja, otrajā braucienā sasniedzot jaunu trases rekordu. Viņa par 0,32 sekundēm apsteidza austrieti Janīni Floku un par 0,86 sekundēm – savu tautieti Žaklīni Lellingu.

20 gadus vecā Zunte, kura startēja ar 17 numuru, pirmo braucienu veica ar kļūdām, ierindodamās 20.vietā 21 dalībnieces vidū. Viņa apsteidza Zviedrijas sportisti Lovisu Evaldu, līderei austrietei Janīnei Flokai zaudēdama vairāk nekā trīs sekundes. Floka par 0,21 sekundi apsteidza vācieti Tīnu Hermani un par 0,22 sekundēm – kanādieti Elizabeti Maieri.

Arī otrajā braucienā Zunte apsteidza vienu sportisti – Francijas pārstāvi Agati Besāru, taču divu braucienu summā Latvijas sportiste palika 20.vietā. Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 1285 punktiem ir austriete Janīne Floka, otrā ar 1195 punktiem ir vāciete Tīna Hermane, trešā ar 1096 punktiem – viņas tautiete Žaklīna Lellinga. Tērauda ar 650 punktiem ir 11.vietā, bet Zunte ar 68 punktiem – 30.vietā.

Kvotu dalībai Pasaules kausā Latvijai iepriekšējā sezonā nodrošināja Endija Tērauda, taču jau iepriekš bija zināms, ka kādā no sacensībām tiks dota iespēja arī Zuntei. Jo īpaši svarīgi viņai bija startēt Sanktmoricā, kur nākamnedēļ Zunte spēkosies pasaules junioru čempionātā. Tikmēr 23 gadus vecā Tērauda šonedēļ cīnās pēc spēka otrā ranga sacensībās – Starpkontinentālajā kausā.

Zunte Sanktmoricā startējusi tikai divas reizes, 2018.gadā piedaloties Starpkontinentālajā kausā un pasaules junioru čempionātā. Šosezon viņa piedalījusies tikai vienās sacensībās – decembrī latviete bija otrā Eiropas kausa posmā Siguldā.

Bobslejs, PK

Latvijas kamaniņu braucējs Gints Bērziņš piektdien Vācijā Nāciju kausa sacensībās, kas kalpo kā kvalifikācija Pasaules kausa etapiem, izcīnīja otro vietu, bet divnieku sacensībās Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ierindojās piektajā pozīcijā.

Vīru sacensībās Latviju pārstāvēja vienīgi Bērziņš, kurš uzvarētājam Dāvidam Gleiršeram no Austrijas zaudēja 0,053 sekundes. Vēl viens austrietis Reinhards Egers sava tautietim zaudēja 0,180 sekundes. Gleiršers piektdien Oberhofā uzstādīja jaunu trases rekordu, kas tagad ir 43,111 sekunde. Vīru konkurencē par iekļūšanu Pasaules kausa pamatsacensībās spēkojās 29 sportisti, bet pie rezultāta tika 28. Pasaules kausa etapam, kas notiks sestdien un svētdien, kvalificējās 17 kamaniņu braucēji. Ņemot vērā pēdējo trīs Pasaules kausa posmu rezultātus, vietu pamatsacensībās iepriekš jau nodrošināja Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis. Kristers Aparjods potītes traumas dēļ šosezon trasē, visticamāk, vairs nebūs redzams.

Tikmēr divnieku sacensībās Bots/Plūme uzvarētājiem no Kanādas Tristanam Vokeram/Džastina Snitam zaudēja 0,501 sekundi un ierindojās piektajā vietā starp 16 ekipāžām. Otro vietu izcīnīja vācieši Robins Geieke/Davids Gamms, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,113 sekundes, bet bronza slovākiem Tomāšam Vavercakam/Matejam Zmijam. Slovāki iepalika 0,223 sekundes. Pamatsacensības sasniedza 12 labāko rezultātu īpašnieki. Brāļi Juris un Andris Šici jau iepriekš bija nodrošinājuši vietu Pasaules kausa posmā.

Tāpat piektdien Nāciju kausā dāmu konkurencē piektdien startēja arī Ulla Zirne un Elīna Ieva Vītola.  Zirne ierindojās ceturtajā vietā un uzvarētājai Samerai Birčerai no ASV zaudēja 0,290 sekundes, kamēr Vītola finišu nesasniedza un palika bez rezultāta. Bričerai 0,139 sekundes zaudēja viņas tautiete Ešlija Farkursone, bet Hanna Proka no Austrijas trešo vietu izcīnīja ar 0,157 sekunžu deficītu. No 30 sportistēm, kuras tika pie rezultāta, Pasaules kausa septītajam posmam kvalificējās 15 labākā laika īpašnieces.

Pamatsacensībās iepriekš sev vietu bija nodrošinājušas Elīza Tīruma un Kendija Aparjode. Sestdien Pasaules kausa septītajā posmā sestdien gaidāmas vīru un divnieku sacensības, bet dienu vēlāk startēs sievietes. Zināms, ka startam Oberhofā Pasaules kausa posmā pieteikušies 144 sportisti no 21 valsts. Viņu vidū ir 44 sievietes, tikpat vīriešu un 28 divvietīgās ekipāžas.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā. Pasaules kaus sezonas turpinājumā sacensības vēl paredzētas Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Bobslejs, EK

Latvijas bobsleja četrinieks pilota Dāvja Kaufmaņa vadībā piektdien Insbrukas trasē Eiropas kausa (EK) trešajās četrinieku sacensībās ceturto vietu dienu iepriekš nomainīja pret trešo. Uzvaru tāpat kā dienu iepriekš svinēja vācieša Filipa Cīlasko vadītais četrinieks, taču, salīdzinot ar ceturtdienu, uz goda pjedestāla nestāvēja vien Vācijas pārstāvji.

Cīlasko par 0,65 sekundēm divu braucienu summā apsteidza krievu Aleksandru Bredihinu, bet 0,92 sekundes lēnāks par uzvarētāju bija Kaufmanis. Kaufmaņa vadīto bobu tāpat kā ceturtdien iestūma Ivo Dans Kleinbergs, Reinis Nungurs un Regnārs Kirejevs. Kaufmanis pirmajā braucienā bija piektais, bet otrajā ierindojās trešajā vietā.

Ceturtdien trešo vietu ieņēmušais vācietis Maksimiliāns Illmanis pirmajā braucienā ieņēma trešo vietu, bet otrajā krita, summā ierindodamies 14.vietā 16 ekipāžu konkurencē. Savukārt otrās vietas ieguvēji ceturtdien ar vācu pilotu Jannušu Jonasu tika diskvalificēti.

Pēdējās sezonas Eiropas kausa sacensības divniekiem un četriniekiem plānotas februāra beigās Vācijas trasē Kēnigszē. Sezonas pirmajās četrinieku sacensībās Altenbergā Kaufmaņa ekipāža pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, bet otro neaizvadīja un palika bez rezultāta. Bobslejā Eiropas kauss ir otrā ranga sacensības aiz Pasaules kausa.