Dukurs triumfē arī ceturtajā PK posmā

18/12/2020 13:32

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Austrijā jau ceturto reizi šosezon izcīnīja uzvaru Pasaules kausa posmā, viņa brālis Tomass ierindojās astotajā pozīcijā, kamēr sieviešu sacensībās Endija Tērauda ieņēma 15.vietu.

Divu braucienu summā M.Dukurs savu tuvāko sekotāju no Lielbritānijas Metu Vestonu apsteidza par 0,20 sekundēm, bet vācietis Kristofers Grothērs zaudēja 0,33 sekundes. M.Dukurs otrajā braucienā startā bija ceturtais ātrākais.

M.Dukurs piektdien Austrijā izcīnīja savu 58.uzvaru Pasaules kausa sacensībās, bet šosezon viņš vēl ne reizi nav pārspēts.

Viņa vecākais brālis Tomass zaudēja 0,81 sekundi, braucienā sasniedzot astoto rezultātu, kamēr startā viņš bija desmitais.

Pirmajā braucienā M.Dukurs startā bija trešais, bet finišā par 0,02 sekundēm apsteidza Daņiilu Romanovu no Krievijas, kurš otrajā braucienā pieļāva vairākas rupjas kļūdas, tādēļ samierinājās ar piekto vietu.

T.Dukurs pirmajā braucienā startā uzrādīja devīto labāko rezultātu, bet trasi veica “tīri” un ierindojās astotajā pozīcijā, brālim zaudējot 0,34 sekundes.

Šajā posmā nepiedalījās Krievijas vadošie skeletonisti Aleksandrs Tretjakovs un Ņikita Tregubovs.

Pasaules kausa sezona ar diviem posmiem sākās Siguldā, kur abās reizēs nepārspēts bija mājinieks M.Dukurs, kamēr Tomass Dukurs izcīnīja attiecīgi ceturto un otro vietu.

Iepriekšējā nedēļas nogalē pirmoreiz sacensības norisinājās Īglsas trasē, un tajās dalītu pirmo vietu izcīnīja M.Dukurs un krievs Aleksandrs Tretjakovs, Tomasam finišējot desmitajā vietā 19 braucēju konkurencē.

Martins Īglsas trasē nav pārspēts jau kopš 2010.gada.

Iepriekšējā nedēļā M.Dukurs izcīnīja savu 57. uzvaru Pasaules kausa posmos. Insbrukas trase sportistam bijusi īpaši veiksmīga, jo šeit kopumā izcīnītas 14 zelta medaļas, no kurām 11 – Pasaules kausa posmos, vēl divas to ietvaros – Eiropas čempionātā un viena – pasaules meistarsacīkstēs.

Tikmēr T.Dukurs Insbrukā uz goda pjedestāla stājies trīsreiz, visas – Pasaules kausa sacensībās. Viņš bronzas medaļu ieguva 2011., 2013. un 2014.gadā. Pērn Eiropas čempionātā Tomass Austrijas trasē samierinājās ar “koka medaļu” jeb ceturto pozīciju.

Šosezon M.Dukuram sīvāko konkurenci bez brāļa Siguldā izrādīja vācietis Aleksandrs Gasners, kurš pirmajā etapā bija dalītā otrajā vietā, bet nedēļu vēlāk finišēja piektais. Pirmajā posmā otro vietu ar vācieti dalīja viņa tautietis Fēlikss Keizingers.

Trešajā posmā Īglsas trasē trešais bija krievs Ņikita Tregubovs, ceturtais – brits Mets Vestons, kuram sekoja divi vācieši – Gasners un Kristofers Grothērs.

Pagājušajā sezonā Insbrukā aiz M.Dukura finišēja viens no pasaules vadošajiem skeletonistiem dienvidkorejietis Sunbins Juns, kurš šosezon Covid-19 pandēmijas dēļ trasē vēl nav devies. Trešo vietu izcīnīja Krievijas sportists Tretjakovs, bet T.Dukurs ierindojās 12.vietā.

Martins Dukurs iepriekšējā sezonā apliecināja savu dominanci uz pasaules skeletona skatuves, izcīnot divus no trim lielākajiem tituliem. Viņš devīto reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā un kļuva par vienpadsmitkārtēju Eiropas čempionu. Pasaules meistarsacīkstēs nācās samierināties ar ceturto vietu.

Tikmēr Tomass Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija sestais. Vienīgo reizi uz goda pjedestāla viņš kāpa Siguldas posmā, kur piekāpās brālim un kļuva par Eiropas vicečempionu. Pasaules čempionātā Tomass Dukurs bija septītais.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar maksimāli iespējamiem 900 punktiem ir M.Dukurs, tuvākais sekotājs vācietis Aleksandrs Gasners iekrājis 746 punktus, bet trešo pozīciju ar 714 punktiem ieņem brits Vestons. Tikpat punktu ir arī ceturtajā vietā esošajam vācietim Fēliksam Keizingeram, bet T.Dukurs seko ar 706 punktiem.

Tērauda sieviešu konkurencē ierindojās 15.vietā, divu braucienu summā uzvarētājai austrietei Janīnei Flokai zaudējot 1,49 sekundes.

Pirmajā braucienā viņa, trasē dodoties ar 11.numuru un pieļaujot vairākas neprecizitātes braucienā, ierindojās 16.vietā 19 braucēju konkurencē, brauciena uzvarētājai mājiniecei Flokai zaudējot 0,89 sekundes.

Otrā pārsteidzoši bija itāliete Valentīna Margaljo, kurai lielu daļu panākuma deva ātrākais starts no visām dalībniecēm. Viņa Flokai zaudēja 0,05 sekundes, trešā pēc pirmā brauciena bija nīderlandiete Kimberlija Bosa, no Flokas atpaliekot 0,12 sekundes.

Otro braucienu Tērauda veica krietni labāk, taču apsteigt spēja vien krievieti Aļonu Frolovu.

Uzvarēja Floka, kas bija labākā arī otrajā braucienā. Viņa par 0,21 sekundi apsteidza Bosu un par 0,22 sekundēm – vācieti Žaklīni Lellingu. Pirmā brauciena pārsteiguma autore Margaljo otrajā braucienā iestūma skeletonu vēl ātrāk, taču trasē kļūdījās pārāk daudz, neizturot atbildības nastu, un divu braucienu summā finišēja vien sestajā vietā 0,44 sekundes aiz uzvarētājas. Tomēr jebkurā gadījumā tas itālietei ir karjeras labākais sasniegums.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā pēc trim posmiem ar 875 punktiem ir Floka. Bosai ir 830 punkti, bet trešo vietu ar 760 punktiem ieņem vāciete Tīna Hermane, kamēr Tērauda ar 576 punktiem ierindojas devītajā pozīcijā starp 24 sportistēm.

Sezonas pirmajā posmā Siguldā Tērauda izmantoja mājas trases priekšrocības, kā arī sliktos laikapstākļus un pirmo reizi Latvijas sieviešu skeletonam sagādāja medaļu augstākās raudzes sacensībās, izcīnot bronzu. Otrajā posmā Siguldā viņa ierindojās 11.vietā.

Šīs sezonas pirmajos divos posmos nepārspēta palikusi austriete Janīne Floka, bet otro un trešo vietu izcīnījusi nīderlandiete Kimberlija Bosa.

Siguldā startēja arī Pasaules kausa ieguvēja Žaklīne Lelinga (Vācija), pasaules čempione Tīna Hermana (Vācija) un Eiropas čempione Jeļena Ņikitina (Krievija).

Arī pirmajā posmā Īglsas trasē pirms nedēļas Tērauda ierindojās 11.vietā. Uzvarēja Ņikitina, otrā bija Bosa, bet trešo vietu dalīja Floka ar Hermani.

Tērauda iepriekšējā sezonā bija vadošā pašmāju skeletoniste, un viņai ir priekšroka izmantot vienīgo Latvijas kvotu, taču nav izslēgts, ka kādā no turpmākajiem Pasaules kausa posmiem startēs Dārta Zunte. Tērauda 2019./2020.gada sezonā uzvarēja divos Eiropas kausa posmos un izcīnīja sesto vietu pasaules junioru čempionātā.

Nedēļas nogalē Insbrukā Pasaules kausa ieskaitē notiks arī divas bobsleja sacensības divniekiem.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Arī nākamais Pasaules kausa posms notiks Insbrukā, bet pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums plānots marta vidū Jaņcinas trasē, kur notiks 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu sacensības. Tiesa, šī posma norise pagaidām ir zem jautājuma zīmes.

Kamaniņas, Nāciju kauss

Latvijas kamaniņu braucējs Gints Bērziņš piektdien Vācijā Nāciju kausa sacensības izcīnīja ceturto vietu, bet Pasaules kausa pamatsacensībām kopumā kvalificējās vēl trīs sportisti un viena divnieku ekipāža.

Vīru konkurencē uzvaru izcīnīja krievs Aleksandrs Gorbacevičs, kurš ukraiņus Antonu Dukaču un Andriju Madziju apsteidza par attiecīgi 0,010 un 0,098 sekundēm.

Bērziņš līderim zaudēja 0,144 sekundes un ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Vēl no Latvijas sportistiem Riks Kristens Rozītis ar 0,162 sekunžu atpalicību ierindojās sestajā pozīcijā, kamēr Artūrs Dārznieks ierindojās 11.vietā, uzvarētājam zaudējot 0,318 sekundes.

Pamatsacensības, kurās potītes traumas dēļ nestartēs Latvijas čempions Kristers Aparjods, iekļuva 19 sportisti.

Kopumā startēja 31 sportists, bet finišu sasniedza 30.

Sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Dārznieks bija 11.vietā, Rozītim 16.pozīcija, kamēr Bērziņš tajā nepiedalījās. Otrajā posmā viņiem attiecīgi 25., 16. un 26.pozīcija, kamēr bronzas medaļu izcīnīja Kristers Aparjods.

Trešajā etapā Oberhofā neviens no Latvijas sportistiem neiekļuva vadošajā desmitniekā, Dārzniekam ierindojoties 13.pozīcijā. Uzreiz aiz viņa sekoja Bērziņš un Rozītis.

Dāmu konkurencē no Latvijas pārstāvēm vislabāk klājās Sigitai Bērziņai, kura uzvarētājai Hannai Prokai no Austrijas zaudēja 0,409 sekundes, ierindojoties septītajā pozīcijā.

Vēl viena Latvijas sportiste Ulla Zirne ierindojās 19.vietā un līderei zaudēja vairāk nekā sekundi.

Pamatsacensībās, kurās vietu sev nodrošinājušas Elīza Tīruma un Kendija Aparjode, iekļuva 17 labākās kamaniņu braucējas.

Dāmu konkurencē piedalījās 25 sportistes.

Sezonas pirmajā posmā Bērziņa ierindojās 23.vietā, otrajā – 16.vietā, bet Zirne pirmajā posmā bija 15.vietā, otrajā – 14.vietā. Pēdējā etapā Oberhofā Zirne bija 13.pozīcijā, bet Bērziņa piecas vietas zemāk, kamēr bronzas medaļu ieguva Aparjode, bet Tīruma palika sestā.

Savukārt divnieku ekipāžu sacensībās nepārspēti palika Aleksandrs Deņisovs/Vladislavs Antonovs no Krievijas, kuri 11.vietā esošo Oskara Gudramoviča/Pētera Kalniņa ekipāžu apsteidza par 2,130 sekundēm.

Ne pārāk labais rezultāts Nāciju kausā latviešiem neliedza kvalificēties Pasaules kausa pamatsacensībām, jo tajās iekļuva visas 12 uz starta izgājušās ekipāžas.

Latvijas divnieks pēdējā posmā Oberhofā ierindojās pirmspēdējā, 19.vietā, bet sezonas pirmajos divos etapos izcīnīta attiecīgi 12. un astotā pozīcija.

Sestdien Pasaules kausa sacensībās startēs divnieki ekipāžas un dāmas.

ASV un Kanādas valstsvienības nepiedalīsies Pasaules kausa posmos līdz pat 2021.gada janvārim Covid-19 vīrusa pandēmijas dēļ.

Pandēmijas dēļ Pasaules kausa sezona noritēs Eiropā, taču pēdējās sacensības paredzētas Ķīnā.

Nedēļas nogalē Pasaules kausa sacensības turpināsies Vinterbergā. Arī 2021.gads sāksies Vācijā, kur mači notiks Kēnigszē trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Siguldu, kur cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām.

Turpinājumā janvārī otro reizi sezonā paredzēti posmi Oberhofā un Insbrukā, bet sezonas noslēgums paredzēts februāra otrajā pusē trasē, taču norises vieta vēl nav zināma, jo Pekinas olimpiskajā trasē sacensības tika atceltas. Sezonas kalendārā gan var būt gaidāmas izmaiņas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

02/03/2021 08:20

Balcers treneru uzticību attaisno ar 1+1 “Sharks” panākumā (VIDEO)

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirmdien guva vārtus un rezultatīvi asistēja Sanhosē “Sharks” uzvarā Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā savā laukumā. “Sharks” savā laukumā ar rezultātu 6:2 (0:1, 2:1, 4:0) pārspēja…