Durants atklāti stāsta par savainojumu: Kā jūs varat vainot “Warriors”?

Kevins Durants, sportazinas.com
Kevins Durants | Foto: NBA

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Bruklinas “Nets” jaunpienācējs sniedzis pirmo interviju kopš viņš jūlijā no Goldensteitas “Warriors” pārcēlās uz latvieša Rodiona Kuruca pārstāvēto “Nets”.

Jau ziņots, ka aizvadītās sezonas NBA finālsērijas piektajā spēlē Durants guva Ahilleja cīpslas traumu, kas viņam maksās visu nākamo sezonu. Zīmīgi, ka viņam jau iepriekš bija cits kājas savainojums un izskanēja baumas, ka “Warriors” vēlējusies, lai Durants, neskatoties uz iepriekšējo traumu, atgriežas laukumā ātrāk.

“Sasodīts, nē!” basketbolists īsi un konkrēti atbildēja uz “Yahoo” žurnālista jautājumu, vai “Warriors” sasteigusi basketbola atgriešanos laukumā finālsērijā. “Kā jūs varat viņus vainot? Dzirdēju runas, ka “Warriors” mani piespieda ātrāk doties laukumā, taču neviens man rehabilitācijas procesā neteica, lai to sasteidzu.”

“Tas bija tikai un vienīgi mans un Rika Celebrīni [sporta ārsts] lēmums. Finālsērijas laikā trenējos un iepriekš bija nosprausts mērķis, ka atgriezīšos tieši piektajā spēlē, taču basketbols ir neparedzams un nevienu es nevaru vainot. Tā bija tikai spēle un mums ir jādodas uz priekšu, jo pagātni atgriezt nav iespējams,” turpināja Durants.

“Warriors” finālsērijā piekāpās Toronto “Raptors” ar 2-4, kas pirmo reizi triumfēja NBA. “Domāju, ka tā arī bija pēdējā reize, kad viņi sasniedza finālu,” ironizēja basketbolists.

Durants pēc gūtās traumas esot centies noskatīties atlikušo maču, taču ātri vien izslēdza televizoru. “Joprojām domāju par šo spēli. NBA esmu pieredzējis daudz ko, taču nekad nebiju guvis tik nopietnu traumu. Taču saprotu, ka man jādodas uz priekšu un spēlētāji mēdz gūt savainojumus.”

“Nebija svarīgs sērijas rezultāts, jo es domāju par atgriešanos piektajā mačā,” turpināja basketbolists. “Neskatoties ne uz ko, gribēju spēlēt finālos. Jutos labi un strādāju katru dienu, jo ļoti gribēju atgriezties laukumā un spēlēt finālsērijā.”

Durants 2016. gadā pievienojās Goldensteitas “Warriors” komandai, pametot Oklahomsitijas “Thunder”. Trīs sezonu laikā viņš divreiz palīdzēja “Warriors” kļūt par čempioni, abas reizes viņam kļūstot par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju, taču šovasar basketbolists izlēma pievienoties “Nets”.

Durants ir desmitkārtējs NBA Zvaigžņu spēles dalībnieks, turklāt divreiz viņš ir nosaukts par Zvaigžņu spēlēs vērtīgāko spēlētāju. Kopumā deviņas reizes viņš iekļauts NBA sezonas simboliskajās izlasēs.

Aizvadītajā regulārajā sezonā Durants 78 spēlēs guva vidēji 26 punktus un sakrāja 6,4 atlēkušās bumbas, kamēr izslēgšanas cīņās viņš mocījās ar traumām un 12 mačos sakrāja vidēji 32,3 punktus, kā arī 4,9 bumbas zem groziem.

Durantam nākamā sezona būs jāizlaiž, jo viņš finālsērijā pret Toronto “Raptors” pārrāva Ahilleja cīpslu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par