Durants basketbolu spēlē ar lielākiem apaviem un tas, iespējams, maksāja zaudējumu

20/06/2021 10:48

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bruklinas “Nets” superzvaigzne Kevins Durants basketbolu parasti spēlē ar kedām, kas ir vienu izmētu lielākas un šāda pieeja, iespējams, maksāja viņa pārstāvētās vienības zaudējumu aizvadītās nakts spēlē un visā sērijā.

Lai arī Durants demonstrēja spožu sniegumu un arvien vairāk basketbola apskatnieki šajā “play-off” sērijā atzina, ka pēc viņu domām Durants ir šī brīža labākais spēlētājs NBA, “Nets” sezona ir noslēgusi otrajā kārtā ar zaudējumu 3-4 pret Milvoki “Bucks” un sezonas turpinājums viņam būs jāvēro mājās pie televizora ekrāna.

Aizvadītā spēle noslēdzās papildlaikā ar 115:111 “Bucks” labā. Runa ir par epizodi pamatlaika pašā izskaņā. Uz tablo rezultāts bija 109:107 “Bucks” labā, bet “Nets” rīcībā bija apaļas sešas sekundes, lai izspēlētu pēdējo uzbrukumu. Tālu Džefa Grīna piespēli saņēma Durants, kurš veica māņkustību pret Entoniju “PJ” Takeru un izdarīja metienu, atrodoties pie trīspunktu metiena līnijas. Tas izrādījās precīzs, taču rezultāts kļuva 109:109, nevis 110:109, uz ko cerēja Durants.

Metiena brīdī basketbolists atradās uz trejača līnijas, tādēļ tas tika traktēts kā divpunktu, nevis trīspunktu metiens. “Bucks” palika viena sekunde, lai izrautu uzvaru, taču to neizdevās paveikt. Kopsavilkums ir tāds, ka tikai centimetri šķīra “Nets” no uzvaras pamatlaikā un iekļūšanas konferences finālā. Kā dažs labs raksta tviterī: “Kevins Durants bija viena apavu izmēra attālumā, lai uzvarētu sērijā.”

“Šķita, ka tas ir trīspunktnieks, taču mana milzīgā pēda atradās uz līnijas. Tobrīd es sapratu, ka bijām ļoti tuvu, lai ar šo metienu pabeigtu viņu [“Bucks”] sezonu,” pēc mača atzina Durants.

2018. gadā Durants intervijā ar žurnālistu Kristu Heringu atzina, ka viņš basketbolu spēlē ar lielākiem apaviem nekā vajadzētu. “Vēlos būt aerodinamisks un tieši tāpat domāju par maniem apaviem,” atzina Durants, kurš basketbola apaviem izvēlas 18. izmēru pēc ASV skalas, bet ikdienas apaviem – 17. izmēru.

Image

17. no 18. izmēra apavi garumā atšķiras par vairāk vai mazāk pusotru centimetru. Vai šāda distance šķīra Durantu no trīspunktu metiena divpunktu metiena vietā, ir diskutabls jautājums, uz kuru atbildes nav, taču eksistē pasaule, kurā Durants ar mazāka izmēra apaviem būtu palīdis aiz līnijas, tai neuzkāpis un kā lielākais mača varonis ievedis savu komandu konfreneces finālā.

Šāda dramatiska izskaņa, kurā visu izšķīra centimetri, liecina tikai par to, ka septītā spēle “Bucks” un “Nets” sērijā, bija viena no skatāmākajām, dramatiskākajām un iespaidīgākajām “play-off” cīņām pēdējos gados. Šobrīd nav vērts noniecināt Duranta izcilību, jo viņš “play-off” mačos vairākkārt vienatnē veda Bruklinu pretī uzvarām, taču viņa zvaigžņotie partneri Kairijs Ērvings un Džeimss Hārdens būtībā vai nu nespēlēja, vai spēlēja uz vienas kājas. Ērvings pēdējā spēlē nemaz negāja laukumā, bet Hārdens spēlēja ar sastieptu paceles cīpslu.

“Nets” ar pusveselām superzvaigznēm cīnījās pret “Bucks”, kas savukārt ir veselākā komanda, kura šobrīd palikusi NBA izslēgšanas mačos. Viņu līderi Jannis Adetokunbo, Kriss Midltons un Drū Holidejs ir lieliskā gatavībā uz katru spēli un ir spējuši iztikt bez savainojumu likstām, kas ir liels bonuss Milvoki, lai turpmāk reāli pretendētu uz uzvaru visā turnīrā.

NBA kopienā lielai daļai cilvēku ne pārāk patikusi “Nets” pieeja, jo tā īsā laikā izveidoja superkomandu, kamēr “Bucks” gadu gaitā paši izaudzināja savus līderis – Kriss Midltons komandai pievienojās 2013. gadā, bet Jannis Adetokunbo kopš draftēšanas 2013. gadā nav mainījis komandas. Trešais lielākais spīdeklis Drū Holidejs klubam pievienojās pirms šīs sezonas, kamēr “Nets” savu superzvaigžņu trijotni izveidoja nepilnu divu sezonu laikā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mareks Mejeris
01/08/2021 21:01

Latvijas vīriešu izlase rezultatīvā mačā Valmierā apspēlē Slovākiju

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Valmierā pārbaudes spēlē uzvarēja Slovākiju. Spēle Vidzemes Olimpiskajā centrā beidzās ar rezultātu 91:84 (21:20, 29:19, 21:27, 20:18). Latvijas izlasē rezultatīvākais bija Rihards Lomažs, kurš guva…