Durants turpina uguņot, ”Nets”, Kurucam paliekot uz soliņa, otrajā puslaikā atspēlējas no -18 (VIDEO)

13/01/2021 05:10
Kevins Durants

Fantastisku sniegumu turpinot demonstrēt Kevinam Durantam, divu zaudējumu sēriju Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt pārtrauca Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas ”Nets”, kas, latvietim šoreiz nedodoties laukumā, mājās mačā pret Denveras ”Nuggets” otrajā puslaikā atspēlēja 18 punktu deficītu un izcīnīja uzvaru ar 122:116.

Rodions Kurucs šonakt bija pieteikts mačam, taču laukumā nedevās. Latviešu basketbolists šosezon līdz šim ir spēlējis ļoti maz un neregulāri. Kurucs šajā sezonā kopumā laukumā ir pavadījis tikai nedaudz vairāk par vienu ceturtdaļu – 15 minūtes un 48 sekundes jeb vidēji nedaudz vairāk nekā trīs minūtes mačā.

”Nets”, kuras rindās šonakt joprojām nebija atgriezies Kairijs Ērvings, maču pret Denveru uzsāka diezgan neveiksmīgi. ”Nuggets” pirmās ceturtdaļas vidū panāca astoņu punktu vadību (23:15) un tieši ar tik lielu pārsvaru arī pabeidza pirmo ceturksni – 35:27. Savukārt pirmā puslaika turpinājumā viesi vēl vairāk nostiprināja savu pārsvaru un noslēdza otro ceturtdaļu jau ar 16 punktu vadību – 70:54.

Otrā puslaika sākumā Denvera četras reizes panāca +18, taču mājinieki neļāva pretiniekiem atrauties vēl tālāk un trešā ceturkšņa turpinājumā, veicot 29:4 izrāvienu, izvirzījās pretiniekiem priekšā ar septiņu punktu pārsvaru – 90:83. Trešās ceturtdaļas pašā izskaņā gan ”Nuggets” guva septiņus bezatbildes punktus un pirms pēdējām 12 pamatlaika minūtēm panāca neizšķirtu – 90:90.

Pēdējā ceturksnī nevienai no komandām neizdevās panākt ievērojamu pārsvaru, līdz ar to intriga par spēles uzvarētāju saglabājās līdz pat pašai pamatlaika izskaņai. Bruklina veiksmīgāk aizvadīja pamatlaika pēdējās minūtes, vienubrīd panākot +8, un beigu beigās izcīnīja uzvaru ar 122:116. Tādējādi ”Nets” pārtrauca divu zaudējumu sēriju un sagādāja pretiniekiem pirmo neveiksmi kopš 8. janvāra.

Uzvarētāju rindās vēl vienu lielisku maču aizvadīja Durants, kurš guva 34 punktus un, izcīnot deviņas atlēkušās bumbas un izdarot 13 rezultatīvas piespēles, palika soļa attālumā no ”triple-double”. Tikmēr Keriss Leverts panākumu kaldināja ar 20 punktiem.

Savukārt Denveras sastāvā produktīvākais bija Nikola Jokičs, kurš iemeta 23 punktus, kā arī savāca astoņas bumbas zem groziem, atdeva 11 rezultatīvas piespēles un pārtvēra septiņas bumbas, sasniedzot jaunu NBA karjeras rekordu pārtvertajās bumbās. Tikmēr Vils Bartons pievienoja 22 punktus, bet Džamals Marejs izcēlās ar 20 punktiem.

Nākamo spēli ”Nets” aizvadīs jau naktī uz rītdienu (14. janvāri), kad pulksten 2:30 viesos mērosies spēkiem ar Austrumu konferencē par sevi divas vietas zemāk esošo Ņujorkas ”Knicks”.