Dušēnam četri punkti, Merzļikina “Blue Jackets” turpina pārsteigt “Lightining” (VIDEO)

13/04/2019 07:53

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pie otrās uzvaras Stenlija kausa izcīņas pirmajā kārtā tikusi Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets”, kas viesos ar 5:1 uzveikusi Tampabejas “Lightining” vienību.

“Blue Jackets” spēli iesāka apņēmīgi, pirmajā periodā jau izvirzoties vadībā ar 2:0, kad no Meta Dušēna piespēlēm precīzi meta Kems Atkinsons un Zaks Verenskis (vairākumā), kurš vēlāk arī izkāvās ar Breidenu Pointu.

Otrā perioda otrajā minūtē Dušēns vairākumā jau panāca 3:0 par labu viesiem, bet noslēdzošās trešdaļas piektajā minūtē Mihails Sergačovs Tampai vienus vārtus atguva, ar ko gan Kolumbusa nebija mierā, gūstot divus bezatbildes vārtus, visā mačā triumfējot ar 5:1.

Dušēna rēķinā vārti un trīs rezultatīvas piespēles, bet Verenskim un Artēmijam Panarinam 1+1.

Sērijā līdz četrām uzvarām “Blue Jackets” negaidīti izvirzījusies vadībā ar 2-0, bet nākamie divi mači tiks aizvadīti jau Kolumbusā. Jāatzīmē, ka pamatturnīru “Lightining” noslēdza drošā pirmajā vietā līgā, kamēr “Blue Jackets” iespēju spēlēt šī gada Stenlija kausa izcīņā ieguva vien kārtu pirms tā beigām.

Merzļikins šobrīd neatrodas komandas pieteikumā, jo individuāli strādā ar vienības treneriem un viņa debija NHL, visticamāk, gaidāma nākamajā sezonā.

Latviešu vārtsargs iepriekš paziņojis, ka dosies palīgā izlasei, kad “Blue Jackets” būs izstājušies no tālākās cīņas par čempionu titulu. Pasaules čempionāts, kas norisināsies Slovākijā, Bratislavā, sāksies 10. maijā, bet pirmā kārta Stenlija kausā noslēgsies 24. aprīlī, savukārt otrā 8. maijā.

Tikmēr citā spēlē Sentlūisas “Blues” izbraukumā ar 4:3 uzveica Vinipegas “Jets”.

Uzvarētājiem divus vārtus guva Oskars Sundkvists, bet mājiniekiem ar 1+1 izcēlās Bleiks Vīlers un Marks Šeifels.

Sērijā vadībā ar 2-0 atrodas “Blues”.

Pie uzvaras tikusi arī Lasvegasas “Golden Knights” vienība, kas izbraukumā ar 5:3 uzveica Sanhosē “Sharks”. Abas komandas pirmajā periodā bija guvušas jau sešus (!), tam noslēdzoties 3:3.

Turpinājumā veiksmīgāki izrādījās viesi, kas katrā no atlikušajiem periodiem guva pa vārtiem svinot uzvaru un panākot sērijā neizšķirtu 1-1.