Džeikobs PČ vieglatlētikā telpās 60 metros fotofinišā pārspēj Kolmenu

20/03/2022 00:27
Lamonts Marsels Džeikobs

Itālijas sprinteris Lamonts Marsels Džeikobs sestdien Belgradā pasaules čempionātā vieglatlētikā telpās izcīnīja zeltu 60 metros, pēc fotofiniša svinot uzvaru pār amerikāni Kristianu Kolmenu. Džeikobs savam olimpiskā čempiona titulam 100 metros pievienoja pasaules čempiona uzvarētāja laurus 60 metru distancē telpās.

Džeikobs uzrādīja sezonas labāko laiku pasaulē – 6,41 sekunde, ar kritienu uz finiša līnijas apsteidzot eksčempionu Kolmenu, kuram fiksēts tāds pats rezultāts. Kolmena komandas biedrs Mārvins Breisijs izcīnīja bronzu, sasniedzot personisko rekordu (6,44 sekundes).

Kolmens finālā sākumā izvirzījās nelielā vadībā, taču augumā garākais Džeikobs ieskrējās pēc veiktiem 40 metriem. Kritiens uz finiša līnijas ļāva Džeikobam apsteigt Kolmenu par trim sekundes tūkstošdaļām. “Es domāju, ka es uzvarēju, patiešām,” pēc finiša teica Kolmens. “Džeikobs skrēja divus celiņus tālāk, tāpēc es viņu tik labi neredzēju. Zināju, ka mēs abi finišējām vienlaikus.”

Amerikānis, kurš bija uzvarējis 60 metru skrējienā 2018.gada pasaules čempionātā telpās Birmingemā un 100 metros stadionā pēc gada Dohā, atgriežas celiņā pēc 18 mēnešu diskvalifikācijas par antidopinga noteikumu pārkāpšanu. Viņa mērķis bija kļūt par trešo sprinteri aiz kanādieša Brunija Surina (1993.., 1995.) un amerikāņa Džastina Getlina (2003., 2012.), kurš izcīnījis divus pasaules čempiona titulus 60 metros telpās.

Džeikobs Eiropas čempionātā telpās 2017.gadā Belgradā piedalījās tāllēkšanā, bet gadu vēlāk pārgāja uz sprintu, jo nespēja kvalificēties finālam. Kārtslēkšanā ar rezultātu 4,80 uzvarēja amerikāniete Sendija Morisa, kura apsteidza olimpisko čempioni tautieti Keitiju Nežoutu (4,75 m) un slovēnieti Tinu Šuteju (4,75 m).

800 metros vīriešiem uzvarēja spānis Mariano Garsija, distanci beidzot pēc minūtes un 46,20 sekundēm. Otro vietu ieņēma kenijietis Noā Kibets (1:46,35) un trešo – amerikānis Braiss Hopels (1:46,51). Lodes grūšanā ar sacensību rekordu 22,53 metri uzvarēja Darlans Romani no Brazīlijas. Otro vietu ieņēma amerikānis Raiens Krauzers (22,44 m) un trešo – ar jaunu Okeānijas rekordu – jaunzēlandietis Tomass Volšs (22,31 m).

Septiņcīņā uzvaru svinēja kanādietis Demjens Vorners, kurš sakrāja 6489 punktus. Otro vietu ieņēma šveicietis Zimons Ehammers (6363 p.), trešo – austrālietis Ešlijs Molonijs (6344 p.). Igaunis Hanss Kristians Hausenbergs ar 6191 punktu ieņēma ceturto vietu.

400 metros sievietēm ar savu sezonas labāko rezultātu 50,31 sekunde uzvarēja Šona Millere-Uibo no Bahamu salām. Viņa apsteidza nīderlandieti Femki Bolu (50,57) un valsts rekordu 50,79 sekundes sasniegušo jamaikieti Stefeniju Enu Makfērsoni.

Vīriešiem šajā disciplīnā uzvaru svinēja Trinidadas un Tobago sportists Džerīms Ričardss, kurš hronometru apstādināja pēc tieši 45 sekundēm, kas ir jauns sacensību rekords. Par piecām sekundes simtdaļām lēnāk skrēja amerikānis Trevors Besits, par 0,33 sekundēm – zviedrs Karls Bengtstrems.

1500 metrus jauna sacensību rekorda ātrumā veica etiopiete Gudafa Cegaja – trīs minūtes un 57,19 sekundes. Arī pārējās vietas uz goda pjedestāla aizņēma etiopietes – Aksumavita Embaje (4:02,29) un Hiruta Mešeša (4:03,39). Savukārt 60 metrus ar barjerām visātrāk veica francūziete Sirēna Samba-Majela – 7,78 sekundes. trīs sekundes simtdaļas lēnāka bija Bahamu salu pārstāve Devina Čārltona, bet deviņas – amerikāniete Gabriele Kaninghema.

Jau ziņots, ka rīta sesijā par uzvarētāju augstlēkšanā kļuva 20 gadus vecā Ukrainas sportiste Jaroslava Mahučiha, ar pirmo mēģinājumu pārvarot 2,02 metru augstumā novietoto latiņu, kas bija sezonas labākais sasniegums pasaulē. Austrāliete Eleonora Patersone ar diviem metriem un trešo vietu ieņēmusī Kazahstānas pārstāve Nazdežda Dubovicka (1,98 m) sasniedza kontinenta rekordus. Jau ziņots, ka vienīgā Latvijas pārstāve Gunta Vaičule piektdien Belgradā 400 metru distancē nepārvarēja pirmo kārtu.