Džeimsa 29 punkti neglābj “Cavaliers” no zaudējuma “Jazz” (+VIDEO)

11/01/2017 12:34

Ņujorka, 11.janv., LETA–AFP. Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) superzvaigzne Lebrons Džeimss otrdien iemeta 29 punktus, tomēr tas neglāba čempioni Klīvlendas “Cavaliers”, kas ar 92:100 (29:29, 12:27, 25:19, 26:25) viesos piekāpās Jūtas “Jazz”.

Džeimss arī izcēlās ar sešām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm, kamēr 20 punktus sameta Kairijs Ērvings, tikmēr “Cavaliers” sastāvā seši basketbolisti guva vismaz desmit punktus un rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Gordons Heivords.

Izšķirošais bija “Jazz” komandas 16 punktu izrāviens trešās ceturtdaļas biegās, kad mājinieki izvirzījās priekšā ar 74:60.

Šajā mačā “Cavaliers” rindās debitēja no Atlantas “Hawks” pārnākušais viens no līgas labākajiem tālmetienu izpildītājiem Kails Korvers, tomēr viņš 18 minūtēs guva tikai divus punktus.

Citā spēlē kārtējo “triple-double” savāca Džeimss Hārdens, palīdzot Hjūstonas “Rockets” ar 121:114 (32:26, 35:21, 29:32, 25:35) pārspēt Šarlotes “Hornets” un izcīnīt devīto panākumu pēc kārtas.

Hārdens dueli noslēdza ar 40 punktiem, 15 atlēkušajām bumbām un desmit rezultatīvām piespēlēm. Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām “Hornets” bija iedzinējos ar 90:108, tomēr veica atspēlēšanos un piecas minūtes vēlāk šokējoši pārņēma vadību ar 111:110, tomēr turpinājumā viesi nospēlēja pārliecinošāk.

“Kamēr spēlēšu pareizi, nesavtīgi un mēs uzvarēsim spēles, nāks arī viss pārējais,” Hārdens atbildēja uz spekulācijām, ka tieši viņam vajadzētu kļūt par šīs sezonas līgas vērtīgāko basketbolistu. “Es par to pārāk daudz nedomāju. Pats svarīgākais ir uzvaras.”

Panākumu guva arī pagājušās sezonas fināliste Goldensteitas “Warriors”, kas savās mājās ar 107:95 (27:29, 26:25, 26:14, 28:27) apspēlēja Maiami “Heat”, 28 punktus iemetot Kevinam Durantam.

Līdz ar to “Warriors” nostiprināja līderpozīciju Rietumu konferencē, jo Sanantonio “Spurs”, neskatoties uz 11 latvieša Dāvja Bertāna punktiem, ar 107:109 (23:23, 36:30, 30:30, 18:26) savā laukumā piekāpās Milvoki “Bucks”.

Tikmēr 41 punktu iemeta Demārs Derouzans, bet Toronto “Raptors” ar 114:106 (23:18, 23:37, 34:29, 34:22) savās mājās uzveica Bostonas “Celtics”, ceturtajā ceturtdaļā veicot izrāvienu 19:4. “Celtics” pārtrauca četru uzvaru sēriju.

Mačā lieliski nospēlēja arī lietuviešu zvaigzne Jons Valančūns, kura kontā bija 23 punkti un 18 atlēkušās bumbas.

Rietumu konferences un visas līgas līdere ir “Warriors”, kas 39 spēlēs tikusi pie 33 uzvarām, kamēr otrā konferencē ar 30 panākumiem 38 mačos ir “Spurs”, bet trešā ar 31 uzvaru 40 cīņās seko “Rockets”..

Savukārt Austrumos līdere ir čempione Klīvlendas “Cavaliers”, kas 37 cīņās guvusi 28 uzvaras, bet tai ar 25 panākumiem 38 dueļos seko “Rockets”. Tikmēr Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” ar 17 panākumiem 38 dueļos ir vienpadsmitā.