Džeimss oficiāli debitē “Lakers”, Simonss izceļas ar “triple-double”

19/10/2018 08:31

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) aizvadītajā naktī norisinājās trīs mači. Lielu interesi piesaistīja Lebrona Džeimsa oficiālā debija Losandželosas “Lakers” komandas sastāvā, tomēr savu ēru Holivudas vienības kreklā Džeimss iesāka ar zaudējumu izbraukumā pret Portlendas “Trail Blazers” – 119:128.

Cīņas ievadā “Lakers” sasniedza desmit punktu pārsvaru, tomēr to nespēja noturēt, zaudējot pirmo ceturtdaļu ar trīs punktu starpību. Zīmīgi, ka savus pirmos punktus “Lakers” rindās Lebrons guva, partverot bumbu izskrēja viens pret grozu un trieca bumbu grozā no augšas. Arī turpinājumā Portlendas basketbolistiem nekur tālu neizdevās atrauties, bet trešajā ceturtdaļā “Lakers” jau pietuvojās līdz minimālai rezultāta starpībai, uz mirkli pat esot vadībā.

Spēles izšķirošajos brīžos aukstasinīgāki izrādījās majinieki, kuru labā 28 punktus guva Damiens Lilards, 24 pievienoja Niks Stausks, bet 20 Sīdžeja Makaloma kontā.

Lebrons izcēlās ar “double-double” – 26 gūti punkti un 12 atlēkušās bumbas zem groziem. Tāpat basketbolista kontā sešas rezultatīvas piespēles. Džošs Hārts atzīmējās ar 20 gūtiem punktiem, kamēr saspēles vadītājs Ražons Rondo izdarīja 11 rezultatīvas piespēles un guva 13 punktus.

Lonzo Bols 19 minūtēs guva septiņus punktus, un kā norādīja “Lakers” treneris Lūks Voltons arī turpmāk Bola spēles laiks tiks ierobežots līdz 20 minūtēm spēlē saistībā ar starpsezonā veikto ceļgala operāciju. Līdz ar šo uzvaru Portlendas klubs ir uzstādījis jaunu NBA rekordu, astoņpadsmito reizi pēc kārtas uzvarot pirmo sezonas mājas spēli.

Spēle tika iesākta ar klusuma brīdi, lai pieminētu mūžībā aizgājušo Portlendas kluba īpašnieku un vienu no “Microsoft” kompānijas dibinātāju Polu Alenu (65).

Pie pirmā panākuma sezonā tika Filadelfijas “76ers”, kas savās mājās ar 127:108 pārspēja Čikāgas “Bulls” basketbolistus.  Mača pirmajās piecās minūtes 12 punktus guva Filadelfijas centrs Džoels Embīds, tomēr “Bulls” basketbolisti spēja gūt 41 punktu ceturtdaļā, realizējot piecus tālmetienus.

Cīņas turpinājumā viesiem tik labi vairs neveicās, bet apgriezienus ieslēdza talantīgā “76ers”, pārņemot vadības grožus un neatlaižot tos līdz pat spēles beigām. Ar “triple-double” izcēlās aizsargs Bils Simonss, kurš 13 gūtajiem punktiem pievienoja 13 atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles. Embīds pretinieku grozā sameta 30 punktus, pievienojot 13 izcīnītas bumbas zem groziem. 20 punkti Roberta Konvingtona kontā.

Zaudētājiem “double-double” spēka uzbrucējam Bobijam Portisam – 20 punkti un 11 izcīnītas atlēkušās bumbas, bet 30 punktus guva aizsargs Zaks Lavīns.

Citā spēlē Miami “Heat” basketbolisti tikai spēles pēdējās sekundās uzveica Vašingtonas “Wizards” komandu. Sešas sekundes līdz pamatlaika beigām viesi atradās viena punkta atstatumā no “Wizards” – 111:112. Izšķirošais metiens tika uzticēts nevienam citam kā leģendārajam Dveinam Veida, kurš bumbu raidīja grozam garām, tomēr pirmais pie tās nonāca Kevins Oliniks, kurš 0,2 sekundes līdz sirēnai bija precīzs, nodrošinot uzvaru sezonas otrajā spēlē.

28 punktus uzvarētāju labā guva Džošs Ričardsons, bet 20 pievienoja Rodnijs Makgrūders. “Wizards” sastāvā līderis Džons Vols atzīmējās ar 26 gūtiem punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kamēr Bredlijs Bīls guva 20 punktus.

NBA regulārā čempionāta ceturtdienas spēļu rezultāti:

Filadelfijas “76ers” – Čikāgas “Bulls” 127:108 (38:41, 27:17, 37:18, 25:32);
Vašingtonas “Wizards” – Maiami “Heat” 112:113 (25:24, 34:34, 30:27, 23:28)
Portlendas “Trail Blazers” – Losandželosas “Lakers” 128:119 (34:31, 31:32, 28:28, 35:28