Džeimss un Horfords atnes savām komandām uzvaras galotnē (VIDEO)

06/05/2018 08:27
Bostonas

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) ar aizraujošām spēlēm, kur uzvarētājs tika noskaidrots vien cīņas galotnē, uzvaras izcīnījušas Bostonas “Celtics” un Klīvlendas “Cavaliers” vienības.

Tā “Cavaliers” pēc divām uzvarām Toronto “Raptors” laukumā atgriezās Klīvlendā, kur mača gaitā pamanījās izsēt 17 punktu pārsvaru, taču, pateicoties Lebrona Džeimsa fenomenālajai spēlei un metienam līdz ar beigu sirēnu, spēja nokārtot sērijas trešo uzvaru.

“Cavs” iesāka spēli ar 18-4 izrāvienu, bet līdz ceturtdaļas beigām “Raptors” nedaudz atguvās. Arī otrās ceturtdaļas sākums izvērtās līdzvērtīgs, tās beigu daļu labāk gan aizvadot mājiniekiem, kas puslaikā devās ar +15 (55:40).

Trešajā ceturtdaļā spēles ritējumā nekas būtiski nemainījās, bet noslēdzošajā ceturksnī Toronto veica izrāvienu, kā rezultātā pāris sekundes līdz pamatlaika beigām panāca pat neizšķirtu – 103:103. Pēdējais vārds gan piederēja Džeimsam, kurš ar pēdējo sekunžu metienu nodrošināja “Cavs” uzvaru un nostādīja “Raptors” neapskaužamā situācijā, jo sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts nu ir 3-0 par labu Klīvlendas klubam.

@kingjames takes it and wins it with the Tissot Buzzer Beater! #ThisIsYourTime

A post shared by NBA (@nba) on

Jāatzīmē, ka “Raptors” spēles laikā ne mirkli neatradās vadībā.

Rezultatīvākais spēlētājs mačā bija Džeimss, kuram 38 punkti, bet viesu rindās Kailam Laurijam 27.

Tikmēr Bostonas “Celtics”  izbraukumā ar 101:98 pagarinājumā uzveica izslēgšanas spēļu turnīru lieliski iesākušo Filadelfijas “76ers”.

Jāatzīmē, ka spēles laikā neviena no komandām nepārsniedza 10 punktu pārsvaru, kas rezultējās aizraujošā galotnē. Filadelfija ceturtās ceturtdaļas izskaņā bija nonākusi labākās pozīcijās, lai izcīnītu uzvaru, taču muļķīgi kļūdījās, par ko viņus sodīja “Celtics” otrgadnieks Džeilens Brauns – 89:87. Tiesa, pēdējais vārds piederēja Marko Belinelli, kurš izrāva papildlaiku.

We’re headed to OT thanks to @mbeli21!

Arī papildlaika izskaņa bija drāmas cienīga. 5,5 sekundes līdz tā beigām Al Horfords panāca 99:98 “ķeltu” labā. Ar to viss nebeidzās, jo Horfords arī apturēja “76ers” pirmo mēģinājumu izglābties, pārtverot bumbu un realizējot divus soda metienus. Belinelli gan pēc tam paspēja izpildīt grūtu tālmetienu, taču tas bija neprecīzs, kas nozīmēja, Bostona nonākusi vienas uzvaras attālumā no konferences fināla.

@al_horford makes BIG PLAYS on both ends in crunch time for the @celtics!

“Celtics” rezultatīvākais vīrs bija pirmgadnieks Džeisons Teitums, kuram 24 punkti, bet spēles varonim Horfordam 13 punkti un sešas atlēkošās bumbas. “76ers” rindās iespaidīgs “double-double” Džoelam Embīdam – 22 punkti un 19 atlēkošās bumbas.