Video. Džeriņš asistē uzvaras vārtu guvumā prestižā Špenglera kausa spēlē

27/12/2016 21:34

Davosa (Šveice), 27.dec., LETA. Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Andris Džeriņš otrdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Šveices pilsētā Davosā notiekošā prestižā Špenglera kausa spēlē, bet viņa pārstāvētā Čehijas augstākās līgas komanda Hradeckrālovas “Mountfield” svinēja uzvaru.

“Mountfield” “Torriani” grupas spēlē ar rezultātu 4:3 (1:1, 1:2, 2:0) pārspēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Mača rezultātu pēc nospēlētas 31 sekundes atklāja Dmitrijs Monja, bet četras minūtes vēlāk Rihards Jarūšeks panāca izlīdzinājumu. Otrā perioda piektajā minūtē Romans Kukumbers izvirzīja vadībā Čehijas komandu, taču trešdaļas beigās ar precīziem metieniem izcēlās pretinieki Anatolijs Goliševs un Mihals Čajkovskis, atgūstot vadību “Avtomobilist” vienībai.

Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Kukumbers panāca neizšķirtu 3:3. Savukārt nepilnas četras minūtes vēlāk Jarūšeks pēc Džeriņa piespēles realizēja vairākumu. Atlikušajā laikā Jekaterinburgas hokejisti neatspēlējās, tādējādi latvieša pārstāvētā komanda svinēja uzvaru ar 4:3.

Trešdien Hradeckrālovas vienība spēkosies ar Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvēto “Lugano” komandu, abām vienībām sadalot automātisku ceļazīmi uz pusfinālu. Lugano hokejisti pirmdien ar 4:2 pārspēja “Avtomobilist”, tādējādi abām latviešu pārstāvētajām komandām ir pa uzvarai, kamēr Krievijas vienība cietusi divus zaudējumus.

Tikmēr “Cattini” grupā šovakar plkst.21.15 spēkosies turnīra saimniece “Davos” un Kanādas komanda, kuru pārsvarā veido Eiropā spēlējošie kanādieši. Šīs grupas ietvaros pirmdien KHL klubs Minskas “Dinamo” ar 7:4 pārspēja kanādiešus.

Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas uzvarētāji automātiski iekļūs pusfinālā, bet atlikušās četras komandas sacentīsies ceturtdaļfinālā. Sacensības ilgs līdz 31.decembrim.

Pērn Merzļikins un “Lugano” aizkļuva līdz turnīra finālam, kurā ar 3:4 piekāpās Kanādas komandai. Savukārt Latvijas aizsargs Artūrs Kulda, kurš pārstāv Helsinku “Jokerit” komandu, tika iekļauts sacensību simboliskajā izlasē.

Šveicē notiekošā Špenglera kausa izcīņa norisinās kopš 1923.gada, un tas ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz Nacionālās hokeja līgas (NHL).

Pirms trim gadiem par šī turnīra čempionu kļuva latvietis Kaspars Daugaviņš, kurš tobrīd pārstāvēja Ženēvas “Servette” vienību.

Špenglera kausa izcīņā neviena KHL komanda nav triumfējusi kopš 2010.gada, kad to paveica Sanktpēterburgas SKA. Gadu vēlāk turnīrā piedalījās arī Latvijas vienība Rīgas “Dinamo”, turnīru noslēdzot otrajā vietā.