Džeriņš “atgriežas” ar noraidījumu līdz spēles beigām, “Dinamo” cieš sagrāvi pret Minsku

07/01/2021 21:53
Rīgas Dinamo

Rīgas “Dinamo” ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē savu divu uzvarēto spēļu sēriju pārtrauca pret Minskas “Dinamo”, kas piespiedu vārtsargu maiņu mājinieku rindās panāca jau pirmajā periodā.

“Dinamo” mājās ar 2:6 (1:3, 0:2, 1:1) piekāpās Minskas “Dinamo”, pārtraucot divu uzvarētu spēļu sēriju.

Vārtus Rīgas komandā guva Rihards Bukarts un Miks Indrašis.

Rīgas “Dinamo” – Minskas “Dinamo” 2:6 (spēle beigusies)

Sezonas piekto savstarpējo maču veiksmīgāk iesāka viesi, kas jau pirmajā minūtē atklāja spēles rezultātu. Pēc uzvarēta iemetiena ripa ātri vien uz zilās līnijas nonāca pie Stepana Falkovska, kura spēcīgais raidījums lidoja virs Ivana Naļimova kreisā pleca. Nepilnas trīs minūtes vēlāk rīdzinieki ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā. Mājinieki spēja nostāties pretinieku aizsardzības zonā un izdarīja arī vairākus metienus pa vārtiem, bet bez taustāma rezultāta.

Tuvojoties pirmā perioda vidum, Minskas komandas izdarītais spiediens ļāva panākt 2:0. Rīdzinieki ilgstoši nespēja ripu dabūt ārpus savas aizsardzības zonas, ko izmantoja Iļja Solovjovs. Naļimovs pēc nepilnām astoņām spēlētām minūtēm spēja atvairīt tikai vienu no trim metieniem, viņa vietu vārtos ieņemot Jānim Vorim.

Spēles devītajā minūtē vairākumu Rīgas klubam nopelnīja Mārtiņš Dzierkals, bet brāļi Bukarti parūpējās par tā realizēšanu. Roberts vārtu priekša piespēlēja Rihardam, kurš panāca 1:2. Īsi pēc tam mājinieki jau nonāca četru vīru sastāvā – Voris glāba komandu no vārtu zaudējuma, bet viņam uz kājas uzkrita bijušais rīdzinieks Zeks Mičels. Vārtsarga sejas grimases neslēpa sāpes, bet Voris bija gatavs turpināt spēli. Līdz pirmā perioda beigām viesi izcēlās vēl vienu reizi, realizējot skaitlisko vairākumu. Raiens Spūners izdarīja metienu pa vārtiem, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Šeins Prinss.

Otrā perioda ievadā rīdzinieki atvadījās no šīs sezonas debitanta Andra Džeriņa, kurš divcīņā pagrūda pretinieku, minskietiem spēcīgi ar galvu atduroties pret apmali. Soģi vēlāk Džeriņam piešķīra 5+20 minūšu sodu, tādējādi centra uzbrucējam spēle bija noslēgusies.

Piecas minūtes mazākumā rīdziniekiem maksāja zaudētus vārtus. Sestajā minūtē no iemetiena apļa precīzu metienu virs Vora pleca izpildīja Pāvels Varfomolejevs, panākdams trīs vārtu pārsvaru – 4:1. Piecas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Romāns Gorbunovs lauzās uz Vora vārtiem, bet viņu ar noteikumu pārkāpumu apstādināja Kristaps Zīle. Komandas kapteinim Prinsam bija nepieciešamas vien desmit sekundes, lai panāktu 5:1.

Trešās trešdaļas ceturtajā minūtē rīdzinieki bija tiesīgi spēlēt vairākumā, bet Mičels īsi pēc tam ar elkoni iesita Robertam Bukartam. Rīdzinieki “lielajā vairākumā” vairākkārt apdraudēja pretinieku vārtus un reizi arī sadzirdēja vārtu staba skaņu, taču rezultāts palika nemainīgs. 6:1 Minskas komandai izdevās panākt pēc astoņām spēlētām minūtēm, kad Vladislavs Jerjomenko no zilās līnijas ripu raidīja vārtu augšējā kreisajā stūrī.

Aptuveni septiņas minūtes līdz spēles beigām dūres ar Vladimiru Aristovu izvicināja Daniels Bērziņš, bet soģis par kautiņa iniciēšanu Minskas komandas spēlētājam piešķīra 2+5 minūšu sodu. Uzreiz pēc tam vairākumā ar metienu pa zemi izcēlās Indrašis. Līdz mača beigām mājinieki vairākumā varēja spēlēt vēl divas reizes, taču trešos vārtus gūt neizdevās, pārtraucot divu uzvarēto spēļu sēriju.

Šī rīdziniekiem bija otrā mājas spēle šogad, bet vēl divi mači Rīgā 9. un 12.janvārī paredzēti ar Jaroslavļas “Lokomotiv” un Maskavas CSKA.

Iepriekšējais gads tika pabeigts uz pozitīvas nots, gada priekšpēdējā dienā viesos ar 5:2 vinnējot Oļega Znaroka un Latvijas speciālista Harija Vītoliņa vadīto Maskavas “Spartak”. Ar to tika pārtraukta sešu zaudētu spēļu sērija, kurā izdevās iegūt divus punktus. Tikmēr pēdējā spēlē, kas bija pirmā šajā gadā, “dinamieši” ar 5:4 uzvarēja Maskavas “Dinamo”.

Rīgas komandai pirmo reizi šajā sezonā izdevās gūt divus panākumus pēc kārtas, bet galvenais treneris Pēteris Skudra pēc spēles norādīja, ka ir apmierināts ar spēlētāju sniegumu, jo pamatlaikā izdevies gūt piecus vārtus.

Tikmēr Minskas komanda pagājušo gadu noslēdza ar zaudējumu pret Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, kas bija pārāka ar 5:4, taču šogad jau iekrāti divi panākumi – papildlaikā ar 5:4 un 4:3 attiecīgi pārspētas Omskas “Avangard” un Sanktpēterburgas SKA.

Pirms ceturtdienas dueļa šosezon abas komandas savā starpā jau tikušās četras reizes. Pirmajā tikšanās reizē sezonas sākumā rīdzinieki “bullīšos” uzvarēja ar 4:3, bet pārējos dueļos pārāki bija Minskas hokejisti. KHL čempionātā abi klubi savā starpā kopumā tikušies 48 reizes, no kurām 21 gadījumā uzvaru izcīnījusi Rīgas komanda.

Rīdziniekiem ir robi vārtos un aizsardzībā. Līgas savainoto sarakstā joprojām ir vārtsargs Staņislavs Gaļimovs, aizsargi – Džordans Murejs un Tonijs Sunds. Tāpat arī Minskas klubā traumu dēļ nespēlēja aizsargs Iļja Šinkevičs un uzbrucēji Brendons Kozuns, kā arī Dmitrijs Buiņickis.

Lielākais zaudējums noteikti ir Kozuna neesamība sastāvā, jo kanādietis šosezon 30 spēlēs izcēlies ar 16 vārtiem un 12 rezultatīvām piespēlēm.

Rīgas klubs ar 21 punktu 41 spēlē ieņem pēdējo vietu līgā, kamēr Minskas komanda ar 51 punktu 42 spēlēs Rietumu konferencē ieņem piekto pozīciju.

“Dinamo” iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu grupā un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.