Džeriņš pēc zaudējuma pret ASV: Īsti nevienam neko pārmest nevar

13/05/2022 20:06
Andris Džeriņš

Latvijas vīriešu hokeja izlasi piektdien pasaules čempionāta pirmajā mačā pievīla metienu realizācija, pēc mača sarunā ar žurnālistiem atzina valstsvienības uzbrucējs Andris Džeriņš.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu hokeja izlase, uzsākot 25.gadu pasaules čempionāta elites grupā, piektdien Tamperē ar rezultātu 1:4 (0:3, 0:1, 1:0) zaudēja ASV valstsvienībai. Vārtus Latvijas izlases labā guva Andris Džeriņš, kuram piespēlēja Rihards Bukarts un Kārlis Čukste. Par Latvijas izlases labāko spēlētāju tika atzīts Džeriņš, bet pretiniekiem šo balvu saņēma Sets Džounss.

Latvijas hokejisti pa pretinieku vārtiem meta 25 reizes un neizmantoja daudz iespēju gūt vārtus. Elvis Merzļikins Latvijas izlases vārtos atvairīja 25 no 29 amerikāņu mestajām ripām. “Mums bija diezgan daudz labu momentu, kurus neizmantojām, savukārt viņiem iekrita pāris tādi ne paši skaistākie “goli”. Sākums sanāca ne pārāk veiksmīgs. Īsti nevienam neko pārmest nevar, jo puiši pēc 0:3 turpināja spēlēt un veidot momentus. Kā jau teicu momentu realizācija – ar vieniem gūtiem vārti spēli uzvarēti ir grūti,” stāstīja Džeriņš.

Viņš vārtus guva trešā perioda otrajā minūtē, kad vairākumā pēc paša uzvarēta iemetiena vēlāk saņēma atlēkušo ripu pretī tukšiem vārtiem un raidīja to tīklā.  “Tāda izspēle jau kādu laiku ir mūsu arsenālā. Sarunājam, ko mēs darīsim, un tā sanāca, ka tā ripa atlēca pie manis,” teica Džeriņš.

Sestdien Latvija krustos nūjas ar Somiju, pirmdien būs mačs ar Norvēģiju, 19.maijā pretī stāsies Čehija, un dienu vēlāk Latvija cīnīsies ar Austriju. 22.maijā Latvija pirmo reizi pasaules čempionātā spēlēs pret Lielbritānijas hokejistiem, bet grupu turnīru noslēgs ar maču pret Zviedriju.