Dzierkalam pirmie vārti ”Dinamo” kreklā, rīdzinieki piekāpjas ”Lokomotiv” (VIDEO)

22/08/2018 22:01
Mārtiņš Dzierkals, Rīgas ''Dinamo'', Sportazinas.com

“Latvijas Dzelzceļa kausā” Rīgas “Dinamo” ar 1:2 pagarinājumā piekāpās Jaroslavļas “Lokomotiv”. Rīdzinieku labā vienīgos vārtus guva Mārtiņš Dzierkals.

Pirms spēles

Vakar Rīgas ”Dinamo” uzsāka dalību pēdējā pārbaudes turnīrā pirms jaunās sezonas, otro reizi divu nedēļu laikā pieveicot savu principiālo pretinieci Minskas ”Dinamo” un Latvijas Dzelzceļa kausa desmito izcīņu atzīmējot ar uzvaru (2:1). Kanādiešu uzbrucējs Kvintons Haudens piecas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām izmantoja sava tautieša Metjū Majones kļūdu pie rīdzinieku vārtiem un izvirzīja viesus vadībā, taču rīdzinieki nepalika atbildi parādā. Zviedru uzbrucējs Līnuss Videls piecas ar pusi minūtes pirms otrā perioda noslēguma realizēja skaitlisko vairākumu un panāca izlīdzinājumu. Savukārt nedaudz vairāk nekā 11 minūtes līdz pamatlaika beigām pirmajā rīdzinieku vārtu zaudējumā kļūdu pieļāvušais Majone lieliski pieslēdzās uzbrukumam un nodrošināja Ankipāna vadītajai komandai panākumu.

”Ir patīkami atkal spēlēt Rīgā,” pēc vakardien izcīnītās uzvaras teica dinamiešu pirmo vārtu autors Videls. ”Šeit ir ļoti laba atmosfēra, lai spēlētu hokeju. Esmu priecīgs, ka izdevās izcīnīt uzvaru. Jā, šis nav regulārais čempionāts, taču ir svarīgi pirmajā spēlē, savu skatītāju priekšā, tikt pie uzvaras.”

Spēles apskats

Maču aktīvāk uzsāka Rīgas ”Dinamo”, uzbrukuma smailē nokļūstot Klārkam, Dzierkalam un Videlam, taču momenti netika izmantoti. Perioda otrajā pusē ”Lokomotiv” pārņēma iniciatīvu, Gudļevskim glābjot pēc Aleksejeva izgājiena. Pirmais periods noslēdzās bez gūtajiem vārtiem, Gudļevskim un Isajevam paliekot nepārspētiem. Pēc pirmajām 20 minūtēm kopumā ”Dinamo” pa pretinieku cietoksni meta astoņas reizes, bet ”Lokomotiv” atbildēja ar desmit raidījumiem.

Otrā perioda ievadā ”Dinamo” nopelnīja vairākumus, taču tos nespēja realizēt. Uzbrukumā aktīvi pieslēdzās Uvis Balinskis, kā arī Mārtiņš Dzierkals. Rīgas klubs turpināja izdarīto spiedienu uz Jaroslavļas komandu, nopelnot piekto skaitlisko vairākumu mačā – 31. minūtē pēc Linusa Videla metiena Isajevs ripu atvairīja, taču pirmais pie tās bija Mārtiņš Dzierkals, kurš teicami no neērtās nūjas puses spēja skaisti ripu pārmest pāri ”Lokomotiv” jaunajam vārtsargam, izvirzot vadībā ”dinamiešus” – 1:0

Rīgas ”Dinamo” prieki nebija ilgi – Klārks un Gimejevs nopelnīja noraidījumus, kas ”Lokomotiv” deva iespēju spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā. Lai to realizētu Jaroslavļas vienībai vajadzēja vien 50 sekundes, kombināciju līdz tukšiem vārtiem noslēdzot Daņilam Jurteikinam1:1. Otrās 20 minūtes tā arī noslēdzās ar neizšķirtu 1:1. Interesanti, ka abas komandas pēc diviem periodiem bija izdarījušas vienādu skaitu metienu – 20:20.

Trešā perioda ievadā ”Lokomotiv” nopelnīja vairākumu, taču teicami ”Dinamo” cietoksnī darbojās Gudļevskis, epizodēs skaisti un akrobātiski spēlējot kā Edgaram Masaļskim. Perioda otrajā pusē ”Dinamo” vairākkārtīgi prata Jaroslavļas komandu noķert pretuzbrukumos, bet vislabāko iespēju nerealizēja Frenks Razgals. Veiksme stāvējā ”Loko” pusē, jo Isajevs ripu neredzēja, bet laimīgā kārtā prata to atvairīt. Arī turpinājumā komandas apmainījās ar noraidījumiem, tomēr rezultāts pamatlaikā nemainījās – 1:1.

Pagarinājuma pirmās divas minūtes pilnībā aizritēja ”Dinamo” zīmē, tomēr, neskatoties uz ripas kontroli, bīstamus momentus pie Isajeva sargātajiem vārtiem izveidot neizdevās. Divas minūtes pirms pagarinājuma beigām pēc teicama individuālā reida Deniss Aleksejevs skaisti pārspēja Gudļevski, izraujot uzvaru savai komandai – 1:2.

Rīgas ”Dinamo” – Jaroslavļas “Lokomotiv” 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:1)

Vārti: 30:56 Dzierkals (Videls, vair.) 1:0, 33:31 Jurteikins 1:1 (Korškovs, vair.), 63:08 Aleksejevs 1:2
Soda minūtes: 20:14
Metieni pa vārtiem: 25:32
Vārtsargi: Gudļevskis – Isajevs