Dzierkals rezultatīvs Somijā, Smons aizvada lielisku maču Šveicē

19/01/2020 00:07

Somija

Latvijas hokejists Mārtiņš Dzierkals sestdien Somijas augstākajā hokeja līgā izcēlās ar rezultatīvu piespēli, palīdzēdams savai komandai Mikeli “Jukurit” izcīnīt otro panākumu pēc kārtas.

Mikeli “Jukurit” savā laukumā ar 5:0 (0:0, 1:0, 4:0) uzvarēja Vāsas “Sport”, svinot jau otro uzvaru pēc kārtas.

Dzierkals laukumā pavadīja 11 minūtes un trīs sekundes, rezultatīvi piespēlējot komandas otro vārtu guvumā. Uzbrucējs arī izdarīja četrus metienus pa vārtiem, spēli noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

“Jukurit” vienībā ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Vadims Pereškokovs. 1+1 iekrāja Mika Roine un Čārlzs Saro, bet Aleksandram Jakovenko divas rezultatīvas piespēles.

Mikeli vienība Somijas čempionātā ar 40 punktiem 41 spēlē ieņem pirmspēdējo, 14.vietu, kamēr pozīciju zemāk ar 37 punktiem ir “Sport”.

Dzierkals pagājušajā gadā ar Somijas komandu noslēdza līgumu uz vienu gadu.

“Jukurit” 2015./16.gada sezonā kļuva par Somijas čempioniem pēc spēka otrajā līgā, bet kopš pievienošanās spēcīgākajam čempionātam, komanda ne reizi nav spējusi iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Šveice

Šveices čempionātā šodien lielisku spēli aizvadīja talantīgais latviešu aizsargs Sandis Smons, kurš vēl pagājušajā sezonā cīnījās Ženēvas “Servette” U20 komandā. 20 gadus vecais hokejists ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli kaldināja “Servette” panākumu ar 5:1 pret Rapersvil-Jonas “Lakers”.

Smons spēles laikā divreiz meta pa vārtiem un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Vēl aizsargs bloķēja vienu pretinieku metienu, laukumā pavadot precīzi 10 minūtes.

Tikmēr uzbrucējs Deniss Smirnovs atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Viņš spēlēja 16 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa vārtiem, uzvarēja četros no sešiem iemetieniem un iekrāja pozitīvu lietderību +3.

Citā spēlē Ivars Punnenovs atvairīja 27 no 28 metieniem viņa pārstāvētās Langnau “Tigers” uzvarā ar 5:1 pret “Zug”. Spēlē piedalījās ar uzbrucējs Toms Andersons, kurš nepilnu piecu minūšu laikā bloķēja vienu pretinieku metienu un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Čehija

Savukārt Čehijas augstākajā līgā aizsargs Ralfs Freibergs un Zlīnas “PSG Berani” ar 4:1 uzveica Prāgas “Sparta”. Freibergs spēlēja 20 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā trīs reizes meta pa vārtiem un spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.