Gudļevskis ieved komandu “play-off”, Dzierkals rezultatīvs trešajā mačā pēc kārtas

06/03/2020 23:08

Latvijas uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals piektdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Somijas augstākajā hokeja līgā un kopā ar Mikeli “Jukurit” komandu svinēja uzvaru.

“Jukurit” mājās ar rezultātu 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) pārspēja Jiveskiles JYP komandu.

Dzierkals ar piespēli izcēlās trešā perioda vidū, kad pretuzbrukumā asistēja uz vārtu priekšu un palīdzēja panākt 3:1. Iepriekšējās divās spēlēs viņš guva pa vārtiem, tādējādi Dzierkals pie punktiem ticis trīs mačos pēc kārtas.

Latviešu uzbrucējs piektdien uz ledus pavadīja 18 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā trīs reizes meta pa vārtiem un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Latvijas hokejists šosezon Somijas čempionātā aizvadījis 37 spēles, kurās atzīmējies ar pieciem gūtiem vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

“Jukurit” ar 54 punktiem 57 spēlēs ieņem pirmspēdējo 14.vietu un vairs necer uz spēlēšanu izslēgšanas turnīrā.

Dzierkals pagājušajā gadā ar Somijas komandu noslēdza līgumu uz vienu gadu.

“Jukurit” 2015./16.gada sezonā kļuva par Somijas čempioniem pēc spēka otrajā līgā, bet kopš pievienošanās spēcīgākajam čempionātam komanda ne reizi nav spējusi iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Vācija

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Kristers Gudļevskis palīdzēja Brēmerhāfenes “Fischtown Pinguins” komandai svinēt svarīgu uzvaru Vācijas augstākās līgas (DEL) regulārā čempionāta priekšpēdējā spēlē, kamēr ar uzvaras vārtiem pagarinājumā atzīmējās Diseldorfas EG latviešu uzbrucējs Rihards Bukarts.

Brēmerhāfenes vienība mājās ar 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) pārspēja Ingolštates ERC, nodrošinot vismaz sesto pozīciju un vietu ceturtdaļfinālā.

Gudļevskis atvairīja 15 no 17 pretinieku mestajām ripām. Latviešu vārtsargs šosezon DEL čempionātā aizvadījis 25 spēles, kurās vidēji ielaidis 2,65 vārtus un caurmērā atvairījis 90,41% metienu. Tikai piecos no šiem 25 mačiem “Fischtown Pinguins” nav tikusi pie punktiem.

Tikmēr Diseldorfas komanda mājās ar 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 1:0) papildlaikā pārspēja Krēfeldes “Pinguine”.

Bukarts pagarinājuma pirmajā minūtē realizēja vairākumu un izrāva savai komandai uzvaru. Viņš šajā mačā uz ledus pavadīja 12 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā četras reizes meta pa vārtiem, iekrāja divas soda minūtes un dueli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Bukarts šosezon piedalījies 47 mačos, kuros guvis desmit vārtus un veicis deviņas rezultatīvas piespēles.

Diseldorfas hokejisti ar 84 punktiem 51 spēlē ieņem piekto vietu, kamēr Brēmerhāfenes komanda ar tikpat punktiem ir sestā. Svētdien latviešu pārstāvētās vienības noslēgs regulāro čempionātu un gaidīs savas pretinieces izslēgšanas turnīra otrajā kārtā.

Čehija

Tikmēr aizsargs Oskars Cibuļskis atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Čehijas hokeja čempionāta regulārā turnīra pēdējā spēlē, palīdzēdams Hradeckrālovas “Mountfield” komandai svinēt uzvaru.

“Mountfield” mājās ar 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) pārspēja uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvēto Ostravas “Vitkovice Ridera” komandu, kurai sezona ir beigusies.

Cibuļskis rezultatīvi asistēja trešā perioda pirmajā minūtē, kad palīdzēja panākt 3:2, tādējādi piedaloties uzvaras vārtu guvumā. Viņš šajā duelī uz ledus pavadīja 21 minūti un 38 sekundes, kuru laikā trīsreiz meta pa vārtiem un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Tāpat divi latvieši tikās mačā, kurā uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā “Mlada Boleslav” mājās ar 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) pārspēja Zlīnas “PSG Berani” ar aizsargu Ralfu Freibergu sastāvā. Tāpat kā Bičevskis, arī aizsargs Guntis Galviņš regulāro čempionātu noslēdza ar “sauso” uzvaru, viņa pārstāvētajai Tršinecas “Ocelari” mājās ar 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) apspēlējot Plzeņas “Škoda”.

Regulārajā čempionātā ar 102 punktiem 52 spēlēs uzvarēja Liberecas “Bili Tygri”, “Ocelari” ar 93 punktiem bija otrajā vietā, bet “Mlada Boleslav” ar 92 punktiem bija ceturtā. Galviņa un Bičevska pārstāvētās komandas izslēgšanas turnīru sāks no otrās kārtas jeb ceturtdaļfināla.

“Mountfield” ar 74 punktiem bija astotā un “PSG Berani” ar 70 punktiem ieņēma desmito vietu, Cibuļska un Freiberga pārstāvētajām komandām izslēgšanas turnīru sākot no pirmās kārtas, bet “Vitkovice Ridera” ar 63 punktiem bija priekšpēdējā starp 14 vienībām un kopā ar Bukartu noslēgusi sezonu.