EL: Dzjubam “hat-trick”, “Zenit” paveic neiespējamo misiju un saplosa Minskas “Dinamo”

16/08/2018 23:55

UEFA Eiropas līgā šovakar bez Jūrmalas “Spartaka” un Marijampoles “Sūduva” dueļa tika izspēlētas arī pārējās trešās kvalifikācijas kārtas atbildes spēles.

Neiztika bez iespaidīgām sagrāvēm – “play-off” kārtu pārliecinoši sasnieguši tād klubi kā Kipras “AEK Larnaca” (5:0 šovakar mājās pret Grācas “Sturm”, 7:0 divu spēļu summā), Vitālija Maksimenko Ļubļanas “Olimpija” (4:1 viesos pret somu “HJK”, summā 7:1), Pirejas “Olympiacos” (3:1 viesos pār Šveices “Luzern”, summā 7:1), rumāņu “CFR Cluj” (5:0 savā laukumā pret “Alashkert”, summā 7:0), kā arī pazīstamais “La Liga” klubs “Sevilla”, kas pēc minimālas uzvaras (1:0) savā laukumā šovakar viesos ar 5:0 satrieca Viļņas “Žalgiris”.

Tikmēr īstena uguņošana bija novērojama Sanktpēterburgā, kur vietējais “Zenit” pēc kaunpilnas sakāves ar rezultātu 0:4 pirmajā mačā Minskā šovakar ar iespaidīgo 8:1 revanšējās “Dinamo” vienībai. Mājinieki šī vakara cīņas pirmo puslaiku noslēdza ar ne sevišķi cerīgo 1:0, tomēr pēc pārtraukuma laika posmā no 66. līdz 78. minūtei ciemiņu vārtos ielidoja vēl trīs bumbas, kas deva nepieciešamo 4:0.

Sekoja ļoti dramatisks papildlaiks, kura devītajā minūtē ganietis Seidu Jahaja panaca 1:4, Baltkrievijas vienībai paverot labas izredzes uz iekļūšanu “play-off”, taču cīņas pēdējās 15 minūtēs mazākumā esošie “Zenit” pamanījās atbildēt ar četriem(!) bezatbildes vārtiem. Vienus no tiem guva Artjoms Dzjuba, kurš šajā mačā noformēja “hat-trick”. Sanktpēterburgas komanda izšķirošajā cīņā par iekļūšanu grupu turnīrā tiksies ar norvēģu “Molde”, kas pēc 0:0 Skotijā šovakar ar 3:0 pārspēja “Hibernian”.

Biļeti uz “play-off” nosargāja cits skotu klubs Glāzgovas “Rangers” – 0:0 šovakar viesos pret slovēņu “Maribor”, tālāk tiekot, patiecoties uzvarai mājās ar rezultātu 3:1. Tikmēr trešās kārtas barjeru pārvarēt nespēja Sofijas CSKA, kas kvalifikācijas ievadā divu spēļu summā vien 11 metru sitienu sērijā no tālākas cīņas izslēdza “Riga FC”. Bulgārijas vicečempioni līdzīgi kā Sofijā arī atbildes spēlē viesos ar rezultātu 1:2 piekāpās “FC Copehagen” vienībai.

Soli no Eiropas līgas grupu turnīra nonākusi arī “Ventspils” pāridarītāja “Bordeaux”, kas pēc 3:1 uzvaras izbraukumā šovakar Francijā, pateicoties diviem otrajā puslaikā trīs minūšu laikā gūtiem vārtiem, ar 2:1 noturēja uzvaru pār ukraiņu “Mariupol”. Cīņā par vietu grupu turnīrā pērnās sezonas “Ligue 1” sesto spēcīgāko vienību sagaida tikšanās ar beļģu “Gent” (uzvara 4:1 divu spēļu summā pār Bjalijstokas “Jagiellonia”).

Par visnotaļ šokējošu uzskatāms Polijas čempiones Varšavas “Legia” neizšķirts viesos pret Luksemburgas komandu “Dudelange” – 2:2. Tā kā abu komandu pirmajā spēlē Polijas galvaspilsētā “Dudelange” guva vēl pārsteidzošāku uzvaru (2:1), tālāk soļo tieši Luksemburgas spēcīgākā vienība.

UEFA Eiropas līga, trešā kārta, atbildes spēles

“Progres Niedercorn” 2:2 “Ufa” (3:4) “Gent” 3:1 “Jagiellonia” (4:1)
“CFR Cluj” 5:0 “Alashkert” (7:0) “Partizan” 3:2 “Nordsjaelland” (5:3)
“Sūduva” 0:0 “Spartaks” (1:0) “FC Copenhagen” 2:1 CSKA Sofia (4:2)
“Atalanta” 2:0 “Hapoel Haifa” (6:1) “LASK” 2:1 “Besiktas” (2:2)
“Universitatea Craiova” 1:1 “Leipzig” (2:4) “Lech Poznan” 1:2 “Genk” (1:4)
“Dinamo Brest” 1:0 “Apollon” (1:4) “Burnley” 1:0 “Basaksehir” (1:0)
“Zenit” 8:1 “Dinamo Minsk” (8:5) “HJK” 1:4 “Olimpija” (1:7)
“Valur” 2:1 “Sheriff” (2:2) “Luzern” 1:3 “Olympiacos” (1:7)
APOEL 3:1 “Hapoel Beer Sheva” (5:3) “Basel” 1:0 “Vitesse” (2:0)
“Zrinjski Mostar” 1:1 “Ludogorets” (1:2) “Braga” 2:2 “Zorya” (3:3)
“Bordeaux” 2:1 “Mariupol” (5:2) “Rosenborg” 3:0 “Cork City” (5:0)
“Kairat Almaty” 1:2 “Sigma Olomouc” (1:4) “Brondby” 2:1 “Spartak Subotica” (4:1)
“AEK Larnaca” 5:0 “Sturm Graz” (7:0) “FCSB” 2:1 “Hajduk” (2:1)
“Kukesi” 2:0 “Torpedo Kutaisi” (4:5) “Molde” 3:0 “Hibernian” (3:0)
“Feyenord” 1:1 “Trencin” (1:5) “Maribor” 0:0 “Rangers” (1:3)
“Dudelange” 2:2 “Legia” (4:3) “Rijeka” 0:1 “Sarpsborg 08” (1:2)
“Rapid Vienna” 4:0 “Slovan Bratislava” (5:2) “Midtjylland” 3:1 “TNS” (5:1)