Džokovičs apņēmības pilns spēlēt līdz 40 gadu vecumam un kļūt par visu laiku labāko

Serbijas tenisa superzvaigzne Novaks Džokovičs ir apņēmības pilns profesionālo karjeru turpināt līdz 40 gadu vecumam, kā arī pārspēt diskutabli visu laiku labākā tenisista Rodžera Federera rekordus.

“Vienmēr esmu ļoti pārliecināts par saviem spēkiem,” medijam “Australian Associated Press” sacīja Džokovičs. “Ticu, ka karjeras laikā varu izcīnīt visvairāk “Grand Slam” titulus un kļūt par spēlētāju, kurš visilgāk uzturējies ranga pirmajā vietā. Tie noteikti ir mani karjeras mērķi.”

32 gadus vecais Džokovičs kopumā 282 nedēļas atradies ATP ranga pirmajā vietā, kā arī pēc kārtas viņam izdevies būt pirmajam 122 nedēļas. Tikmēr Federers šajā ziņā ir rekordists, jo ranga vadībā bijis 310 nedēļas, bet pēc kārtas viņa rekords ir 237 nedēļas.

Federeram pieder arī rekords visvairāk uzvarās “Grand Slam” turnīros. Viņš triumfējis kopumā 20 reizes – astoņas reizes Vimbldonā, sešas reizes “Australian Open”, piecas reizes “US Open”, bet vienreiz “French Open”.

Otrajā vietā ar 19 “Grand Slam” uzvarām ir Rafaels Nadals, bet Džokovičam ir 17 panākumi. Federeram augustā paliks 39 gadi un viņš karjeru drīzumā varētu noslēgt, kamēr Džokovičs ir apņēmības pilns spēlēt vēl astoņus gadus.

“Neticu limitiem, jo, manuprāt, tā ir tikai prāta ilūzija,” uzskata serbs. “Domāju, ka nākotnē es nevarēšu spēlēt ar tik lielu intensitāti, braukājot pa tik daudz turnīriem, tādēļ ceru spēlēt līdz 40 gadu vecumam un fokusēties uz lielākajiem turnīriem, kas man ir vissvarīgākie.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par