Džokovičs apspēlē Federeru un sasniedz “Australian Open” finālu

30/01/2020 15:57

Serbijas pirmā tenisa rakete Novaks Džokovičs ceturtdien Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā uzvarēja leģendāro Šveices tenisistu Rodžeru Federeru, kā rezultātā viņam izdevās sasniegt turnīra finālu.

Džokovičs (ATP 2.) pusfinālā ar 7-6 (7:1), 6-4, 6-3 uzvarēja Federeru, kurš ATP reitingā atrodams pozīciju zem Serbijas sportista.

Finālā Džokovičs tiksies ar Dominika Tīma (ATP 5.) un Aleksandra Zvereva (ATP 7.) mača uzvarētāju. Šie tenisisti pusfināla spēli aizvadīs piektdien, bet svētdien jau paredzēta fināla cīņa.

Pasaules otrā rakete līdz šim septiņas reizes spēlējis Austrālijas atklātā čempionāta finālā, visās no tām svinot uzvaru.

Panākuma gadījumā Džokovičs ATP rangā atgriezīsies pirmajā vietā, jo ceturtdaļfinālā negaidītu zaudējumu piedzīvoja šā brīža līderis Rafaels Nadals no Spānijas.

“Cieņa Rodžeram, jo viņš šodien iznāca laukumā, lai arī nav ne tuvu savai optimālajai formai,” pretinieku slavēja serbs, kuram svētdien būs iespēja izcīnīt savu 26.”Grand Slam” titulu.

“Sākumā viņš spēlēja lieliski, bet es biju nedaudz satraucies. Man bija ļoti svarīgi uzvarēt pirmo setu. Vēlāk jau biju atslābinājies.”

Abi tenisisti šī turnīra pusfinālā iepriekš tikušies jau trīs reizes. Džokovičs uzvaru pār šveicieti svinēja arī 2008., 2011. un 2016.gadā.

Federers šo spēli aizvadīja ar savainotu iegurni, traumu gūdams ceturtdaļfināla mačā ar Teniju Sandgrenu. Pirms dueļa ar Džokoviču šveicietis pie spēles arēnas bija redzams ar apsaitētu labās kājas augšstilba muskuli, tāpēc pastāvēja iespēja, ka viņš laukumā varētu arī neiziet.

Leģendārais tenisists, kuram jau ir 38 gadi, visas karjeras laikā laukumu priekšlaicīgi pametis vien četras reizes, bet ceturtdien viņš neplānoja to izdarīt piekto reizi.

Jau ziņots, ka Latvijas pirmā rakete Ernests Gulbis vīru turnīrā apstājās trešajā kārtā.

Austrālijas atklātais čempionāts norisināsies līdz nākamajai svētdienai. Turnīra kopējais balvu fonds ir 20,4 miljoni eiro.