Džokovičs pārliecinoši sasniedz “French Open” otro kārtu

29/09/2020 19:49

Vīriešu turnīrs

Ranga pirmā rakete no Serbijas Novaks Džokovičs otrdien Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Ranga un arī turnīra pirmais numurs Džokovičs pirmajā kārtā ar 6-0, 6-2, 6-3 pieveica zviedru Mikaelu Imeru (ATP 80.).

Džokovičs divu setu pārsvaru bija iekrājis jau pēc 54 nospēlētām minūtēm, bet trešajā setā Imers zaudēja trīs savas serves.

Serbs šī turnīra otrajā kārtā spēlēs jau 16.reizi, kas ir atkārtots labākais rezultāts sacensību vēsturē. Tikpat reižu Francijas atklātā čempionāta otro kārtu sasniedzis arī titulētais spānis Rafaels Nadals.

Otrajā kārtā Džokovičs tiksies ar lietuvieti lietuvieti Ričardu Beraņķi (ATP 66.), kurš otrdien ar 6-1, 6-4, 6-4 uzvarēja Hugo Deljienu no Bolīvijas (ATP 104.).

Tāpat pie uzvaras pirmajā kārtā tika arī itālis Mateo Beretīni (ATP 8.), kuram piešķirts septītais numurs. Viņš ar 6-3, 6-1, 6-3 pārspēja Vaseku Pospišilu no Kanādas (ATP 76.).

Otrajā kārtā būs redzams arī Kevins Andersons no Dienvidāfrikas Republikas (118.), jo viņam pirmajā turnīra spēlē ar 6-2, 6-3, 6-4 izdevās uzvarēt Lāslo Djeri no Serbijas (73.).

Andersonam nākamajā spēlē būs jātiekas ar vēl vienu serbu Dušanu Lajoviču (24.), kurš izlikts ar 22.numuru. Serbs pirmajā kārtā otrdiena ar 6-4, 7-6 (7:4), 4-6, 6-1 pieveica Džanluku Mageru no Itālijas (89.).

Vēlāk sestdienas vakarā otro kārtu sasniedza arī grieķis Stefans Cicips (6.), kurš sacensībās izlikts ar piekto numuru. Cicips ar 6-4, 6-2, 1-6, 4-6, 6-4 uzvarēja Haumi Munaru no Spānijas (109.).

Arī devītais numurs Deniss Šapovalovs no Kanādas (11.) svinēja panākumu, jo ar 6-2, 7-5, 5-7, 6-3 bija pārāks par Žilu Simonu no Francijas (54.). Tikmēr bulgārs Grigors Dimitrovs (20.) ar 6-3, 6-2, 6-3 uzveica mājinieku Greguā Barēru (103.).

Visbeidzot ranga un arī turnīra desmitais numurs Roverto Bautista-Aguts no Spānijas ar 7-6 (7:5), 6-2, 6-1 uzvarēja Rišāru Gaskē no Francijas (50.).

Sieviešu turnīrs

Amerikāniete Sofija Kenina, kura Francijas atklātajā čempionātā izlikta ar ceturto numuru, otrdien pirmajā kārtā tikai trīs setos tika galā ar krievieti Ludmilu Samsonovu.

Šīs sezonas pirmā “Grand Slam” turnīra uzvarētāja Kenina (WTA 6.) pirmajā kārtā ar 6-4, 3-6, 6-3 uzvarēja Samsonovu (WTA 125.).

Samsonova šajā duelī izpildīja trīs netveramas serves, bet Kenina ar tādām neizcēlās. Krievijas tenisiste arī pieļāva 11 dubultkļūdas, kamēr amerikāniete iekrāja vien četras.

Otrajā kārtā Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja tiksies ar rumānieti Anu Bogdanu (WTA 93.), kura otrdien ar 6-4, 6-2 pieveica ungārieti Tīmeu Babošu (WTA 107.).

Turnīra nākamo kārtu sasniedza arī vāciete Laura Sīgemunda (66.), kura ar 7-5, 6-3 uzvarēja Kristīnu Mladenoviču no Francijas (44.).

Šī spēle Mladenovičai noslēdzās ar īpaši izteiktu rūgtuma pēcgaršu, jo pirmajā setā francūziete bija vadībā ar 5-1, bet galvenā tiesnese izšķirošajā geimā vienā no epizodēm nepamanīja, ka bumbiņa pret segumu atsitusies divreiz.

Sīgemunda vēlāk uzvarēja geimā un seta turpinājumā Mladenovičai atņēma trīs serves.

Francūziete vēlāk arī nevairījās kritizēt soģa lēmumu, bet norādīja, ka nevaino pretinieci par notikušo.

Sīgemunda otrajā kārtā tiksies ar savu tautieti Jūliju Gērgesu (41.). Vācijas tenisiste ar ar 6-3, 6-7 (4:7), 6-1 uzvarēja ar 19.numuru izlikto amerikānieti Elisoni Rīski (23.).

Zīmīgi, ka vienspēļu turnīros gan dāmu, gan vīru konkurencē vairs nebūs redzami sportisti no Lielbritānijas, jo Hetere Vatsone (56.) ar 6-7 (4:7), 4-6 piekāpās Fionai Fero no Francijas (49.).

Otrajā kārtā Fero tiksies ar turnīra 14.numuru no Kazahstānas Elīnu Ribakinu. Viņa otrdien pirmajā kārtā ar 6-0, 6-3 uzvarēja rumānieti Soranu Kristju.

Tikmēr negaidītu zaudējumu pirmajā kārtā piedzīvoja Horvātijas tenisiste Donna Vekiča (30.), kurai bija piešķirts 26.numurs. Viņa ar 3-6, 4-6 zaudēja Irinai Marijai Barai no Rumānijas (142.), kura iepriekš pārvarēja kvalifikāciju.

Vēl viena Horvātijas pārstāve Petra Martiča (17.), kurai piešķirts 13.numurs, ar 7-6 (7:2), 7-5 sīvā cīņā uzvarēja Misaki Doju no Japānas (80.), bet baltkrieviete Arina Sabaļenka (12.) ar 6-3, 6-1 pārliecinoši pārspēja Džesiku Pegulu no ASV (60.).

“French Open” turpinājumā Sabaļenka tiksies ar Krievijas sportisti Darju Kasatkinu (71.), kura ar 6-2, 6-1 pieveica mājinieci Harmoniju Tanu (235.). Šī dueļa zaudētāja turnīrā piedalījās ar organizatoru īpašo ielūgumu jeb “wild card”.

Tāpat “French Open” kortos vismaz vēl vienā duelī būs redzama arī amerikāniete Sloeina Stīvensa (34.), kurai piešķirts 29.numurs. Amerikāniete ar 6-2, 6-2 pārliecinoši uzvarēja Vitāliju Dačenko (115.) no Krievijas.

Gadījumā, ja Stīvensa uzvarēs otrajā kārtā, un Aļona Ostapenko tiks galā ar čehieti Karolīnu Plīškovu, abas tenisistes savā starpā spēkosies trešajā kārtā.

Jau ziņots, ka Ostapenko otrdien pārliecinoši pārvarēja Francijas atklātā čempionāta pirmo kārtu.

Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 43.vietu, pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 6-2, 6-1 pārspēja amerikānieti Medisonu Brenglu (WTA 77.).

Dāmu konkurencē šogad Francijas atklātajā čempionātā nespēlēs pērnā gada uzvarētāja Ešlija Bārtija no Austrālijas, kā arī kanādiete Bjanka Andresku. Bārtija šosezon Eiropā turnīros nepiedalīsies Covid-19 pandēmijas dēļ, bet Andresku veltīs laiku treniņiem un rehabilitācijas procedūrām.

“Roland Garros” turnīram šogad bija jānotiek no 25.maija līdz 7.jūnijam, bet marta vidū tas tika pārcelts uz rudeni un ir sezonas pēdējās “Grand Slam” sacensības.