Džokovičs pārspēj Zverevu Adrijas tūres pirmā turnīra finālā

Serbu tenisista Novaka Džokoviča organizētajā Balkānu labdarības četru valstu Adrijas tūres pirmā tenisa turnīra finālā Džokovičs svētdien pieveica Vācijas tenisistu Aleksandru Zverevu.

Pasaules ranga pirmā rakete Džokovičs finālā pārspēja ar 4-0, 1-4, 4-2.

Serbu tenisists izšķirošo breiku panāca ar nelielu tīkla palīdzību un pēc tam izservēja maču pret pasaules ranga septītās vietas īpašnieku saulainajā Novaka Tenisa centrā Donavas upes krastos.

Pēc spēles abi spēlētāji pie tīkla apskāvās apstākļos, kad Serbija ir atcēlusi dažus no daudzajiem ar koronavīrusa epidēmiju saistītajiem ierobežojumiem, kas ļāva arī faniem apmeklēt labdarības turnīra spēles.

Džokovičs ierosināja aizvadīt četru nedēļu Adrijas tūri, lai savāktu naudu labdarībai un dotu tenisistiem iespēju aizvadīt dažas spēles laikā, kad oficiālas spēles koronavīrusa dēļ nav notikušas kopš marta.

Sieviešu tenisa asociācija () neziņo, ka sezonas atsākšanas punkts ir pārcelts, taču visi jūlija turnīri ir atcelti vai pārcelti. Savukārt Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) sezona neatsāksies ātrāk par 31.jūliju.

Otra lielākā turnīra zvaigzne bija “French Open” un “Australian Open” finālists austrietis Dominiks Tīms, piedaloties arī Serbijas izlases Deivisa kausa spēlētājiem.

Adrijas tūre Balkānos norisināsies arī 20. un 21.jūnijā Horvātijas pilsētā Zadarā Adrijas jūras krastā, kā arī 3. un 4.jūlijā Bosnijas un Hercegovinas ziemeļrietumu pilsētā Banja Lukā.

Turnīrs noslēgsies 5.jūlijā ar paraugspēli Sarajevā starp Džokoviču un Bosnijas pārstāvi Damiru Džumhuru.

Jau ziņots, ka 27. un 28.jūnijā bija jābūt Melnkalnes posmam, taču Serbija nav to valstu skaitā, kurām Melnkalne 1.jūnijā atvēra robežas.

Labdarības mači tiek izspēlēti līdz diviem uzvarētiem setiem un četriem uzvarētiem geimiem setā.

Iegūtā nauda tiks ziedota dažādām reģionālajām labdarības organizācijām.

Jau ziņots, ka koronavīrusa izplatības dēļ aprīļa sākumā tika atcelts šī gada tenisa sezonas “Grand Slam” trešais turnīrs – Vimbldonas čempionāts.

Atklātajā ērā šī būs pirmā reize, kad nenorisināsies prestižais turnīrs. Iepriekšējo reizi tenisisti Vimbldonas kortos neizgāja no 1940. līdz 1945.gadam, kad norisinājās Otrais pasaules karš. Tāpat turnīrs nenotika no 1915. līdz 1918.gadam Pirmā pasaules kara laikā.

Tikmēr sezonas otrais “Grand Slam” turnīrs – Francijas atklātais čempionāts – no vasaras sākuma pārcelts uz rudeni. Savukārt lēmums par šī gada ASV atklātā čempionāta norisi varētu tikt pieņemts nākamajā nedēļā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par