Džokovičs pēc vairāk nekā divu mēnešu pauzes atgriežas ATP tūrē un svin pārliecinošu uzvaru

29/09/2022 23:51
Novaks Džokovičs

Serbs Novaks Džokovičs savā pirmajā vienspēlē kopš uzvaras Vimbldonas čempionātā jūlijā ceturtdien ar uzvaru sasniedza Telavivas “ATP 250” sērijas turnīra ceturtdaļfinālu. Turnīra galvenais favorīts Džokovičs (ATP 7.), kurš no pirmās kārtas mačiem bija atbrīvots, 86 minūtēs ar 6-0, 6-3 uzveica pasaules ranga 115.numuru spāni Pavlo Anduharu.

35 gadus vecais Džokovičs mačā sakrāja 30 uzvarošus sitienus un četrreiz guva punktu, servējot pretiniekam. Tā bija Džokoviča šīs sezonas pārliecinošākā uzvara, uzvarot pirmos septiņus geimus. Džokovičs spāni ir uzvarējis visās trīs savstarpējās spēlēs. Džokovičs pēdējo reizi Izraēlā spēlēja Deivisa kausa sacensībās pusaudža gados pirms 16 gadiem.

“Es uzvarēju septiņus geimus pēc kārtas, un tad mēs cīnījāmies par uzvaru astotajā geimā, kas ilga vairāk nekā 20 minūtes. Tas bija viens no garākajiem geimiem, ko jebkad savā dzīvē esmu spēlējis, un savā dzīvē es esmu spēlējis daudzas jo daudzas spēles. Gribu uzteikt Anduharu par cīnīšanos un lielisku maču,” pēc spēles teica uzvarētājs.

Bijušais pasaules ranga līderis Džokovičs nav piedalījies vienspēļu turnīrā kopš septītā Vimbldonas čempiona titula iegūšanas pirms desmit nedēļām. Atteikšanās no vakcinācijas liedza viņam piedalīties ASV atklātajā čempionātā un visos ASV notiekošajos turnīros cietajos kortos. Viņa vienīgais starts šajā laikā ir bijusi dalība Leivera kausā pagājušajā nedēļā Londonā.

Džokovičs piektdien ceturtdaļfinālā tiksies ar Kanādas tenisistu Vaseku Pospišilu (ATP 149.). Serba bilance pret 32 gadus veco Pospišilu ir 5-0. Turnīra uzvarētājs uz cietā seguma laukumiem Telavivā kļūs zināms svētdien.