Džokovičs piekto reizi triumfē Romas turnīrā

21/09/2020 23:51

Serbs Novaks Džokovičs pirmdien sasniedza rekordu ar 36.”Masters” turnīru titulu, Itālijas atklātā čempionāta finālā pārspējot argentīnieti Djego Švarcmanu.

Pirmais pasaules numurs par vienīgo rekordistu kļuva ar 7-5, 6-3 uzvaru nepilnu divu stundu laikā, “Masters” titulu izcīnījušo tenisistu saraksta otrajā vietā ar 35 uzvarām atstājot spāni Rafaelu Nadalu.

Džokovičam tas bija piektais Romas turnīra tituls un pirmais kopš 2015.gada, uz māla seguma iesildoties nākamnedēļ paredzētajam Francijas atklātajam čempionātam.

Deviņkārtējais Romas sacensību uzvarētājs Nadals ceturtdaļfinālā zaudēja ar astoto numuru sacensībās izsētajam Švarcmanam.

Džokovičs šosezon bija nepārspēts līdz savai diskvalifikācijai “US Open” par trāpīšanu līnijtiesnesim ar bumbu.

33 gadus vecais spēlētājs ir ieguvis četras trofejas piecos turnīros 2020.gadā – Austrālijas atklātajā čempionātā, sacensībās Dubaijā, Sinsinati turnīrā, kas notika Ņujorkā, un Romā.

Džokovičs, kuram tas bija 10.Romas turnīra fināls, kopš pēdējās uzvaras bija zaudējis trīs reizes, tostarp pērn Nadalam.

Švarcmans, kurš ir 15.vietā pasaulē, uzvarēja pirmos divus Džokoviča serves geimus un izvirzījās vadībā ar 3-0.

Tomēr Džokovičs guva savu piekto uzvaru pār argentīnieti, uzlabojot savu šā gada bilanci līdz 31 uzvarai 32 mačos šogad.

Jau ziņots, ka sieviešu turnīrā pirmdien uzvaru svinēja rumāniete Simona Halepa, kuras pretiniece čehiete Karolīna Plīškova nevarēja turpināt cīņu, kad otrajā setā rezultāts bija 0-6, 1-2 viņai par sliktu.