Džokovičs pievienojas Vavrinkam Francijas atklātā čempionāta finālā

06/06/2015 15:57

Pasaules tenisa ranga līderis Novaks Džokovičs no Serbijas sestdien piektajā setā salauza britu Endiju Mareju, trešo reizi karjerā sasniedzot Francijas atklātā čempionāta finālu.

Aizvadītajā mačā, kas ilga divas dienas, Džokovičs uzveica sacensību trešo raketi Mareju ar 6-3, 6-3, 5-7, 5-7, 6-1.

Mačs iesākās vēl piektdien, tomēr vējaino laika apstākļu un lietus dēļ ceturtajā setā tika pārtraukts. Svētdien paredzētajā finālā Džokovičs tiksies ar šveicieti Stanu Vavrinku.

Maču Džokovičs piektdien iesāka ļoti pārliecinoši – pirmajā setā lauza pretinieka servi vienu reizi, bet otrajā divas un nokļuva vien uzvarēta seta attālumā no fināla. Trešajā setā cīņa ilgstoši ritēja līdzīgi, bet 11.geimā Marejs beidzot lauza Džokoviča servi, triumfējot ar 7-5. Šis serbam bija pirmais zaudētais sets šajā turnīrā šogad.

Ceturto setu abi tenisisti iesāka ar uzvarētām savām servēm, bet nākamajos geimos pa reizei nobreikoja viens otru. Kad atkal sportisti bija uzvarējuši pie savām servēm, ceturtajā setā cīņa pie rezultāta 3-3 tika pārtraukta.

Kad sestdien mačs atsākās, vairākus geimus servētāji uzvarēja “sausā”, bet arī šajā setā Marejs tieši 11.geimā lauza pretinieka servi un panāca piekto setu.

Izšķirošajā setā jau Džokovičam izdevās lauzt cīņas gaitu un triumfēt pārliecinoši ar rezultātu 6-1.

Šī Džokovičam bija jau 28. uzvara pēc kārtas.

Kā zināms, Džokovičs trešdien ceturtdaļfināla mačā pieveica spāni Rafaelu Nadalu, tādējādi pārtraucot konkurenta iespaidīgo uzvaru sēriju šajā turnīrā. Sacensību deviņkārtējais čempions Nadals līdz šim vienīgo reizi Francijas atklātajā čempionāta mačā zaudējumu bija piedzīvojis 2009.gadā, piekāpjoties zviedram Robinam Sēderlingam.

Džokovičs šosezon jau ieguvis piecus titulus – triumfējis Austrālijas atklātajā čempionātā un četros no pieciem līdz šim aizvadītajiem “Masters 1000” sērijas turnīriem.

Francijas atklātais čempionāts ir vienīgās “Grand Slam” sacensības, kurās serbs vēl nav spējis triumfēt – 2012. un 2014.gadā viņš finālā piekāpās Nadalam.

Tikmēr Marejs līdz ar šo neveiksmi pārtrauca 15 uzvaru sēriju uz māla laukumiem. Britam iepriekš Francijas atklātā čempionāta pusfinālā bija izdevies iekļūt arī 2011. un 2014.gadā. Līdz ar to Marejs kļuva par pirmo britu, kuram šī turnīra pusfinālu izdevies sasniegt trīs reizes.

Kā zināms, jau piektdien Vavrinka pirmo reizi karjerā sasniedza Francijas atklātā čempionāta finālu. Ar astoto numuru izliktais šveicietis sacensību pusfinālā ar 6-3, 6-7 (1:7), 7-6 (7:3), 6-4 pārspēja sacensību 14.numuru mājinieku Žo Vilfrīdu Tsongu, tādējādi iekļūstot karjerā otrajā “Grand Slam” sērijas turnīra finālā.

Iepriekš Vavrinka 2014.gadā triumfēja Austrālijas atklātajā čempionātā.

Zīmīgi, ka četru stundu ilgais mačs norisinājās 32 grādu temperatūrā pēc Celsija.