Džokovičs rīkos Balkānu tūres turnīru, kurā piedalīsies vairāki grandi

Novāks Džokovičs, sportazinas.com
Novāks Džokovičs | Foto: "Roland Garros"

Horvātijas tenisisti Marins Čiličs un Borna Čoričs otrdien apliecināja, ka piedalīsies 13.jūnija-5.jūlija Balkānu tūres turnīrā, kuru rīko pasaules pirmā rakete Novaks Džokovičs.

Starp turnīra dalībniekiem ir arī austrietis Dominiks Tīms, Aleksandrs Zverevs no Vācijas un bulgārs Grigors Dimitrovs. Plānots, ka pirmais četru geimu duelis Belgradā notiks no 13. līdz 14.jūnijam.

Tālāk tūre pārcelsies uz Horvātiju, kur Zadaras pilsētā spēkosies Čoričs un Čiličs.

“Pateicos Marinam un Bornam, ka viņi piekrita piedalīties šajā turnīrā, neprasot finansiālu atbalstu. Viņus abus pazīstu jau labu laiku… Abi ir lieliski puiši, un mēs esam labi draugi, tāpēc nevaru vien sagaidīt, kad satikšu viņus Zadarā,” teica Džokovičs, kurš līdz sezonas pārtraukumam Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) tūrē bija paspējis uzvarēt visās 18 spēlēs.

“Marins ir viens no labākajiem tenisistiem šajā pasaules daļā, savukārt Bornam ir visas iespējas iekļūt ATP ranga pieciniekā.”

Tūres pēdējie divi etapi plānoti Melnkalnē, kā arī Bosnijā un Hercegovinā. Pirmdien notikušajā preses konferencē Džokovičs neslēpa, ka atklāšanas mači, iespējams, būs jāaizvada citur, ja Belgradas puse nepaspēs sagatavoties.

Džokovičs savā dzimtenē ieradās vien pagājušajā svētdienā, jo iepriekšējos divus mēnešus bija iesprūdis Spānijas dienvidu pilsētā Marbeljā, kur devās pirms pandēmijas sākuma, lai apciemotu savu jaunāko brāli.

Balkānu tūrē plānoti četri etapi, katrā no tiem piedaloties astoņiem spēlētājiem, kuri tiks sadalīti divās grupās un aizvadīs apļa turnīru. Katras grupas uzvarētāji iekļūs finālā.

Jau ziņots, ka ATP un Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) sezona sākotnēji bija apturēta vismaz līdz 7.jūnijam, bet aprīļa sākumā termiņš tika pagarināts līdz 13.jūlijam.

WTA neziņo, ka sezonas atsākšanas punkts ir pārcelts, taču visi jūlija turnīri ir atcelti vai pārcelti. Savukārt ATP sezona nesāksies ātrāk par 31.jūliju.

Koronavīrusa izplatības dēļ aprīļa sākumā tika atcelts šī gada tenisa sezonas “Grand Slam” trešais turnīrs – Vimbldonas čempionāts.

Atklātajā ērā šī būs pirmā reize, kad nenorisināsies prestižais turnīrs. Iepriekšējo reizi tenisisti Vimbldonas kortos neizgāja no 1940. līdz 1945.gadam, kad norisinājās Otrais pasaules karš. Tāpat turnīrs nenotika no 1915. līdz 1918.gadam Pirmā pasaules kara laikā.

Tikmēr sezonas otrais “Grand Slam” turnīrs – Francijas atklātais čempionāts – no vasaras sākuma pārcelts uz rudeni. Savukārt lēmums par šī gada ASV atklātā čempionāta norisi varētu tikt pieņemts jūnijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par