Federers lieliskā mačā apspēlē Nadalu un Vimbldonas finālā tiksies ar Džokoviču

12/07/2019 22:15

Aizvadītā gada Vimbldonas čempions Novāks Džokovičs piektdien izcīnīja uzvaru sacensību pusfinālā, tādējādi jau sesto reizi karjerā kvalificējoties prestižā turnīra finālam, kurā viņš spēkosies ar leģendāro tenisistu Rodžeru Federeru.

Pasaules pirmā rakete pusfinālā ar 6-2, 4-6, 6-3, 6-2 droši pārspēja Spānijas tenisistu un sacensību 23.numuru Roberto Bautistu Agutu (ATP 22.). Līdz ar gūto panākumu Džokovičam ir visas iespējas izcīnīt savu piekto Vimbldonas titulu. Tikmēr Agutam šis bija pirmais “Grand Slam” pusfināls.

Divas uzvaras pēc kārtas Vimbldonā Serbijas tenisists iepriekš izcīnīja 2014. un 2015.gadā.

Serbam šis būs jau 25.fināls “Grand Slam” turnīros, bet tajā viņam būs jāspēkojas ar Federeru (ATP 3.), kurš turnīrā izlikts ar otro numuru. Federers ar 7-6 (7:3), 1-6, 6-3, 6-4 sīvā cīņā pārspēja pasaules otro raketi Rafaelu Nadalu, kuram Vimbldonā bija piešķirts trešais numurs. Šī bija 40.reize, kad abi tenisisti tikās savā starpā.

Zīmīgi, ka līdz ar gūto panākumu Federers ir trešais visu laiku vecākais “Grand Slam” finālists.

Federers Vimbldonas finālā spēlēs jau 12.reizi, bet “Grand Slam” finālos viņš kopumā piedalīsies jau 31.reizi. Zīmīgi, ka iepriekš “Grand Slam” turnīru pusfinālos šveicietis ne reizi nebija uzveicis Nadalu, viņam piekāpjoties visas četras reizes. Pēdējā no tām bija šī gada Francijas atklātajā čempionātā.

Šī būs jau 22.reize, kad Džokovičs “Grand Slam” finālos spēkosies ar Federeru, bet savstarpējo spēļu bilancē vadībā ir Džokovičs, kurš izcīnījis 25 uzvaras 47 cīņās.

Vimbldonas čempionāts ilgs līdz šīs nedēļas beigām.