Džokovičs: Skatītāji kliedz Rodžer, Rodžer – es dzirdu Novāk, Novāk

Novāks Džokovičs, sportazinas.com
Foto: Roland-Garros

Vimbldonas turnīrā uzvarējušais tenisists neesot pārliecināts vai kādreiz pārspēs Rodžera Federera izcīnīto trofeju skaita rekordu “Grand Slam” turnīros, jo šveicietis 37 gadu vecumā aizvien demonstrējot apbrīnojamu sniegumu.

Jau ziņots, ka serbu tenisists Džokovičs svētdien iespaidīgā piecu stundu ilgā cīņā ar rezultātu 7-6 (7:5), 1-6, 7-6 (7:4), 4-6, 13-12 (7:3) pārspēja leģendāro šveicieti Federeru, piekto reizi uzvarot prestižajā Vimbldonas čempionātā.

Zīmīgi, ka Federers neizmantoja iespēju kļūt par visu laiku vecāko “Grand Slam” čempionu, tikmēr serbam pietrūkst četras uzvaras, lai apsteigtu visu laiku titulētāko “Grand Slam” tenisistu no Šveices. Tomēr Džokovičs ir piecus gadus jaunāks par leģendāro Federeru.

Aizvadītajā finālā pietrūka vien trīs minūtes, lai tas noritētu pilnas piecas stundas, tomēr tāpat šī bija visu laiku ilgākā finālspēle Vimbldonas turnīra vēsturē, bet Džokovičs bija pirmais tenisists, kurš tajā izcīnījis uzvaru, atspēlējot mača bumbu.

Savukārt pats čempions atzina, ka fanu lielais atbalsts Federeram viņam nav traucējis. “Kad viņi kliedz Rodžer, Rodžer – es dzirdu Novāk, Novāk,” teica serbs. “Izklausās smieklīgi, bet tā tas ir.”

“Ir grūti neņemt vērā fanu pūļus, jo viņi tribīnēs veido to neticamu atmosfēru,” piebilda Džokovičs. “Protams, ja liela daļa fanu ir tavā pusē, tas noteikti palīdz. Ja tā nav, tas jāmēģina mainīt.”

Tāpat tenisists uzsvēra, ka viņš īpaši nepiedomājot par Federera rekordu “Grand Slam” turnīros, kuros viņš uzvarējis jau 20 reizes. “Par to vai pārspēšu šo rekordu, nemāku teikt. Manuprāt, vecums nav šķērslis, lai ko sasniegtu. Jau kortā minēju, ka patiesi apbrīnoju Rodžeru – viņa spēle 37 gadu vecumā mani iedvesmo.”

“Viss atkarīgs no tā, cik ilgi es vēl spēlēšu,” teica tenisists, piebilstot, ka tad uzmundrinoši saucieni būs nepieciešami vairāk nekā jebkad. “Cerams pēc pieciem gadiem dzirdēšu kliedzienus – “Aiziet Novāk!” -, jo tie noteikti būs vajadzīgi.”

Tikmēr no “lielā trijnieka” – Džokovičs, Nadals un Federers, Serbijas sportists kopš 2015.gada startējis visstabilāk. Pasaules pirmā rakete šajā laika posmā triumfējis deviņos no 19 “Grand Slam” turnīriem, tikmēr Nadals uzvarējis četras reizes, kamēr Federers par vienu mazāk.

Svētdien atspēlējot mača bumbu, serbs atkārtoja 2010. un 2011.gada turnīros iespēto, jo gan Šveices, gan “US Open” sacensībās Džokovičs izcīnīja panākumu pret Federeru, atrodoties iedzinējos pie uzvaru nesošā punkta.

“Es vienmēr cenšos saglabāt ticību sev. Tāpat svarīgi saglabāt mieru un nezaudēt koncentrēšanos brīžos, kad jāatgriež pretinieka serve, kas man šodien nepadevās visai labi,” piebilda vadošais pasaules tenisists. “Tomēr mača izšķirošajos brīžos – taibreikos – es spēju atrast savu spēli.”

Jau vēstīts, ka pirmdien Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) atjaunotajā rangā pirmo desmitnieku lielas pārmaiņas nav skārušas un Džokovičs aizvien atrodas drošā vadībā, apsteidzot otrajā vietā esošo Nadalu, kamēr trešo pozīciju ieņem Federers.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par