Džokovičs triumfē Telavivas “ATP 250” turnīrā

03/10/2022 13:24
Novaks Džokovičs

Telavivas “ATP 250”

Serbs Novaks Džokovičs svētdien triumfēja Telavivas “ATP 250” sērijas turnīrā, tiekot pie trešā titula šosezon un 89.titula karjerā. Turnīra galvenais favorīts Džokovičs (ATP 7.) finālā ar 6-3, 6-4 pārspēja horvātu Marinu Čiliču (ATP 14.).

Kopš 2008.gada Džokovičs ar Čiliču spēlējis 21 reizi un izcīnījis 19 uzvaras. Šis serbam bija pirmais turnīrs kopš triumfa Vimbldonas čempionātā jūlijā.  Džokovičs pēdējo reizi Izraēlā spēlēja Deivisa kausa sacensībās pusaudža gados pirms 16 gadiem.

“Es spēlēju ļoti labu tenisu. Nezaudēju ne setu,” pēc uzvaras turnīrā teica 35 gadus vecais Džokovičs. “Nebiju piedalījies turnīros trīs mēnešus, tā ka man bija papildus motivācija.” Serbu tenisists piedalījās savā 127.finālā ATP raudzes turnīros vienspēlēs un izcīnīja 89.titulu, šajā rādītājā atpaliekot vien no spāņa Rafaela Nadala (92 tituli), amerikāņa Ivana Lendla (94), šveicieša Rodžera Federera (103) un Džimija Konorsa (109) no ASV.

Sofijas “ATP 250”

Savu pirmo titulu ATP raudzes turnīros svētdien izcīnīja šveicietis Marks-Andrea Heslers, kurš palika nepārspēts Sofijas “ATP 250” turnīrā. Finālā Heslers (ATP 95.) ar 6-4, 7-6 (10:8) pieveica 19 gadus veco dāni Holgeru Rūni (ATP 31.).

26 gadus vecais Heslers kļuvis par pirmo šveicieti kopš 2019.gada, kam izdevies uzvarēt ATP raudzes turnīrā. Pēdējais to paveica nu jau karjeru noslēgušais Rodžers Federers. “Šis bija lielisks mačs. Centos būs maksimāli koncentrējies un esmu laimīgs, ka man izdevās uzvarēt,” pēc fināla teica Heslers.

Panākums Sofijas turnīrā ļāvis šveicietim veikt iespaidīgu kāpumu ATP rangā – Heslers pakāpies par 31.vietu uz 64.pozīciju. Tikmēr Rūne uzlabojis savu vietu reitingā par piecām pozīcijām un tagad ieņem 26.vietu. Tikmēr par Seulas “ATP 250” turnīra uzvarētāju svētdien kļuva japānis Jošihito Nišioka (ATP 56.), kas finālā ar 6-4, 7-6 (7:5) apspēlēja Kanādas pārstāvi Denisu Šapovalovu (ATP 24.). Japāņu tenisistam šis ir karjeras otrais tituls vienspēlēs, kas ATP rangā ļāvis pakāpties par 15 vietām un sasniegt savu visu laiku labāko 41.pozīciju. Šapovalovs ATP jaunajā rangā atguvis divas vietas un šonedēļ ieņem 22.pozīciju.