Džokovičs turpina cīņu par par kalendāro “Grand Slam”

07/09/2021 10:17
Novaks Džokovičs

Vīriešu turnīrs

Serbijas tenisists Novaks Džokovičs pirmdien Ņujorkā pārliecinoši sasniedza “US Open” turnīra ceturtdaļfinālu, turpinot cīņu par kalendārā gada “Grand Slam” titulu jeb uzvaru visos četros sezonas prestižākajos turnīros. ATP ranga pirmais numurs Džokovičs ar 1-6, 6-3, 6-2, 6-2 uzvarēja amerikāni Džensonu Brūksbiju (ATP 99.).

Nevienam tenisistam kopš 1969.gada vienas sezonas laikā nav izdevies uzvarēt visos četros “Grand Slam” turnīros. Pēdējo reizi to paveica Rods Leivers. Gadījumā, ja Džokovičs šogad “US Open” svinēs uzvaru, tas viņam būs jau 21. “Grand Slam” tituls, kas ir jauns rekords. Pagaidām viņam, Rafaelam Nadalam un Rodžeram Federeram ir pa 20 “Grand Slam” tituliem.

Nākamajā kārtā serbs tiksies ar itāli Mateo Berretīni (8.). Ar sesto numuru izliktais tenisists astotdaļfinālā ar 6-4, 3-6, 6-3, 6-2 uzvarēja Oskaru Oti no Vācijas (144.). Džokovičs pēc uzvaras slavēja Berretīni, sakot, ka itālis ir apveltīts ar spēcīgu servi un šobrīd ir sasniedzis karjeras vienu no spilgtākajiem brīžiem. Abi tenisisti šogad tikās Vimbldonas turnīra finālā, uzvaru svinot Džokovičam.

“”Grand Slam” turnīros jau tiksimies trešo reizi pēc kārtas. Cerams, ka rezultāts būs tāds pats, kā iepriekšējos divos,” ar smaidu sejā teica Džokovičs. Tikmēr olimpiskais čempions Aleksandrs Zverevs no Vācijas (4.) ar 6-4, 6-4, 7-6 (9:7) uzvarēja Janiku Sineru no Itālijas (16.), kuram bija piešķirts 13.numurs. Ceturtdaļfinālā Zverevs tiksies ar Dienvidāfrikas Republikas pārstāvi Loidu Džordžu Herisu (46.). Zvereva nākamais pretinieks astotdaļfinālā ar 6-7 (6:8), 6-4, 6-1, 6-3 pārspēja Railiju Opelku no ASV (24.).

Sieviešu turnīrs

Grieķijas tenisistei Marijai Sakari pirmdien Ņujorkā “US Open” turnīra astotdaļfinālā izdevās uzvarēt šī turnīra 2019.gada čempioni Bjanku Andresku no Kanādas. Sakari (WTA 18.), kurai piešķirts 17.numurs, ar 6-7 (7:2), 7-6 (8:6), 6-3 uzvarēja Andresku (7.).  Grieķijas tenisiste iepriekš karjerā vēl ne reizi nebija sasniegusi “US Open” ceturtdaļfinālu, bet Andresku šajā turnīrā uzvarēja pirms diviem gadiem.

Nākamajā kārtā Sakari tiksies ar čehieti Karolīnu Plīškovu (4.). Ceturto numuru saņēmusī tenisiste ar 7-5, 6-4 pārspēja Anastasiju Pavļučenkovu (15.), kurai bija piešķirts 14.numurs. Plīškova “US Open” finālā spēlēja 2016.gadā.

“Šķiet, ka pieļāvu pārlieku daudz kļūdu. Nejutos labi, bet tomēr spēju demonstrēt nedaudz labāku tenisu nekā pretiniece,” pēc uzvaras pauda Plīškova. “Šeit ceturtdaļfinālā laikam neesmu spēlējusi divus vai trīs gadus. Pēdējos gados man nav īpaši veicies, tāpēc priecājos, ka pēc Vimbldonas fināla man šeit var būt vēl viena iespēja.” ASV atklātais čempionāts, kas ir sezonas pēdējais “Grand Slam” turnīrs, norisināsies līdz svētdienai.