Džokovičs un Nadals aicina apvienot “ATP Cup” un Deivisa kausu

02/01/2020 14:48

Vadošie pasaules tenisisti Rafaels Nadals un Novaks Džokovičs ceturtdien pauda viedokli, ka jaunajam “ATP Cup” un Deivisa kausam vajadzētu būt apvienotiem, jo abas sacensības pēc līdzīga formāta tiek aizvadītas ar nelielu laika starpību.

Pasaules vadošie tenisisti 2020.gada sākumā pirmo reizi vienkopus pulcējušies Austrālijā, lai 24 izlašu turnīrā cīnītos par pirmo “ATP Cup” trofeju. Iepriekš tenisisti pirms sezonas pirmā “Grand Slam” turnīra, kas ierasti notiek janvāra beigās Austrālijā, Okeānijā ieradās, lai piedalīties mazākas nozīmes turnīros, tiem kalpojot par labu iesildīšanos pirms Austrālijas atklātā čempionāta.

Līdz ar jaunā turnīra izveidi savu viedokli par to jau pauduši vairāki vadošie planētas sportisti, starp kuriem ir arī ranga pirmais numurs Nadals un viņa sīvākais konkurents Džokovičs. Šie spēlētāji un arī Denis Šapovalovs norādīja, ka, viņuprāt, loģiskāk būtu apvienot šos abus turnīrus, jo izspēles formāts ir līdzīgs, kā arī laika posms starp abām sacensībām ir ļoti īss (sešas nedēļas).

“ATP Cup” organizē Tenisa profesionāļu asociācija (ATP), bet Deivisa kausu – Starptautiskās Tenisa federācija (ITF).

“Abi turnīri ir ļoti līdzīgi, tāpēc ir jocīgi doties uz sacensībām, kas tiek uzskatītas par pasaules čempionātu, zinot, ka vēl viens šāds turnīrs notiks vēlreiz neilgi pēc pirmā,” sarunā ar žurnālistiem teica Šapovalovs. “Šī iemesla dēļ mani māc jautājums – kāpēc ATP un ITF nevar apvienoties, lai kopā uztaisītu vienu, bet patiesi iespaidīgu tenisa turnīru?”

Šim viedoklim piekrita arī ATP spēlētāju padomes vadītājs Džokovičs.

“Mums ir nepieciešams viens Pasaules kauss… Vai sauciet to, kā gribat,” norādīja Serbijas izlases vadošais tenisists. “Skaidrs, ka tas nenotiks arī nākamgad, bet, ja ITF un ATP rīkojas ātri, šādu turnīru mēs varētu redzēt jau 2022.gadā.”

“Ceru, ka tiks izveidots viens turnīrs, jo ir grūti nodrošināt visu vadošo spēlētāju dalību gan Deivsa kausā, gan “ATP Cup”. Tāpat turnīri ir vien ar sešu nedēļu starpību, tādējādi tie viens otram nepalīdz nedz mārketinga, nedz popularitātes ziņā.”

“ATP Cup” Austrālijas trijās pilsētās Brisbenā, Pērtā un Sidnejā notiks no 1. līdz 12.janvārim, spēlētājiem vienspēlēs cīnoties par 750 ranga punktiem, bet dubultspēlēs par 250.

Sezonas pirmais “Grand Slam” turnīrs paredzēts turpat Austrālijā no 20.janvāra līdz 3.februārim.

Pieslēgties

Dienas fokusā

21/04/2021 08:06

Bļugers gūst vārtus otrajā spēlē pēc kārtas, “Penguins” gandrīz izlaiž 6:0 (VIDEO)

Latvijas hokejists Teodors Bļugers otrdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē guva vārtus, palīdzot savai komandai Pitsburgas “Penguins” izcīnīt uzvaru. “Penguins” mājās ar 7:6 (4:0, 2:0, 1:6) uzvarēja Ņūdžersijas “Devils”. Bļugers…