Džordževičs: Serbijas līdzjutēju eiforija, ka varam uzvarēt PK, nevienu brīdi nepalīdzēja

10/09/2019 19:33

Serbijas basketbola izlases treneris Aleksandrs Džordževičs atklājis, ka valstsvienības līdzjutēju eiforija par to, ka komanda varētu uzvarēt Pasaules kausa izcīņā, nevienu brīdi nav palīdzējusi.

Jau ziņots, ka Argentīna šodien ar rezultātu 97:87 Pasaules kausa ceturtdaļfinālā pārspēja vienu no sacensību favorītēm Serbiju un līdz ar to liedza serbiem turpināt cīņu par godalgotām vietām turnīrā.

Uzvarētājiem lielu darba apjomu spēles laikā paveica 39 gadus vecais veterāns Skola, kā arī 28 gadus vecais Fakundo Kampaco, bet serbiem līdera dotības tā arī nenodemonstrēja Denveras “Nuggets” superzvaigzne Nikola Jokičs, kurš spēles beigās nemaz nespēlēja.

“Sāpīgs zaudējums. Mums visu turnīru bija milzīgs mentālais spiediens,” sacīja Džordževičs. “Mūsu valstī basketbola līdzjutējiem bija liela eiforija un visi nevarēja sagaidīt, kad sāksies turnīrs. Cilvēki teica, ka esam favorīti un varam uzvarēt turnīrā, taču tas ne brīdi nepalīdzēja.”

“Tagad es saprotu, kāds spiediens ir vadošajiem spēlētājiem,” turpināja treneris. “Mēs domājam, ka viņi ir pieredzējuši līderi, taču tad saprotu, kas notiek basketbolistu galvās.”

Treneris analizēja spēli, sakot, ka Argentīna kontrolēja mača tempu. “Visu izšķīra saspēles vadītāja pozīcija. Viņi kontrolēja spēles tempu, bet mēs zaudējām daudz bumbu. Iespējams, tas notika viņu lieliskās aizsardzības dēļ. Saprotu, ka pieļāvām arī pārāk daudz kļūdu, kādas nedrīkst būt šādās cīņās.”

Serbija pirms turnīra tika uzskatīta par galveno sacensību favorīti, jo pulcēja tādus vīrus kā Jokiču, Bogdanu Bogdanoviču, Nemanju Bjelicu, Bobanu Marjanoviču un citus pazīstamus spēlētājus.

“Mēs nebijām gatavi cīņai,” pēc spēles atklāja Bjelica. “It īpaši mentālajā ziņā un vēlos uzņemties vainu par šo neveiksmi. Saprotu, ka esam komanda, bet es nespēju būt viens no līderiem – nospēlēju kā s*ds. Vēlos atvainoties mūsu valstij un cilvēkiem, kas mums ticēja. Mums bija laba komanda, bet šādā turnīrā tas neko neizšķir. Argentīna vienkārši gribēja vairāk uzvarēt.”

“Viņi bija pelnījuši uzvaru,” turpina Bjelica. “Mēs nebijām iedomīgi un neuzskatījām, ka esam īpašāki par citiem, tādēļ tas nebija zaudējuma iemesls. Vienkārši pienācīgi nesagatavojāmies mačam. Varētu stundām runāt par šo zaudējumu, bet tas ir ļoti sāpīgi.”

Pieslēgties

Dienas fokusā

22/04/2021 16:42

Rīgas “Dinamo” vārtsargu brigādi papildina ar vēl vienu leģionāru

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubi Rīgas “Dinamo” un Čerepovecas “Severstal” veikuši maiņas darījumu, kuru rezultātā “Dinamo” ieguvis tiesības uz čehu vārtsargu Mateju Mahovski, bet Krievijas komanda saņēmusi naudas kompensāciju. Vēlāk…