Džošua pret Kļičko – jaunas boksa leģendas dzimšana?

26/04/2017 19:39
Entonijs Džošua un Vladimirs Kļičko - Sportazinas.com

Boksā populārākais svars – smagsvars – sāk atgūt popularitāti, jo vairs nav vienpersoniskas, garlaicīgas dominances šajā svara kategorijā un ir parādījušies jauni čempioni. Pēc pāris dienām mūs sagaida gana grandiozs notikums boksā – 29. aprīlī Londonā, Vemblija stadionā tiks pulcēti 90 000 fanu, un kā galveno notikumu varēs redzēt Entonija Džošua un Vladimira Kļičko cīņu.

Entonijs Džošua un Vladimirs Kļičko - Sportazinas.com

Šī cīņa solās būt aizraujoša, bet cīņas simboliskā nozīme ir vēl svarīgāka, jo tā ir iespēja čempionam Entonijam Džošua pierādīt sevi, pārņemt troni un kļūt par dominējošo bokseri smagsvara divīzijā. Lai gan Vladimirs vairs nav čempions un ir savā norietā, uzvarēt viņu būtu kas līdzvērtīgs kā gāzt veco karali no troņa un ieņemt viņa vietu.

Vladimirs Kļičko - Sportazinas.com

Kas sagaida Entoniju šajā cīņā? Bukmeikeri dod priekšroku Džošua uzvarai, bet pārsvars nav liels, un tam var piekrist – lai gan Vladimiram ir 41 gads un, daudzuprāt, viņš ir kļuvis par vecu sportam, tomēr jāuzsver, ka smagsvaru divīzija atšķiras no citām. Šie smagie, lielie vīri bieži vien nerēķinās ar ātrumu, jo ātrums ir iezīme, kas raksturīga jaunākiem sportistiem, taču smagsvara bokss ir vērsts uz spēku. Ne velti šajā svarā ir visbiežāk redzami nokauti, jo bokseri ir ļoti spēcīgi un visu mēdz noteikt viens sitiens, tāpēc attiecībā uz Vladimira vecumu nevajadzētu uz viņu noskatīties kā uz zaudētāju. Vēl viena iezīme, ko var manīt, ir tas, ka Vladimirs ir ļoti atlētisks un savā vecumā ir krietni labākā formā nekā daudzi citi jaunāki smagsvari.

Entonijs Džošua - Sportazinas.com

Protams, nevar nepieminēt Vladimira pieredzi un daudzās cīņas, kuras aizvadījis ar spēcīgiem bokseriem. Lai gan viņš ir guvis 4 zaudējumus karjerā, tomēr ir bijis viens no vadošajiem smagsvara čempioniem visā boksa vēsturē. Jāpiemin, ka Vladimirs bija otrais ilgākais čempions aiz Džo Luisa – ukrainis aizstāvēja savus titulus 23 reizes, bet Luiss 25 reizes pēc kārtas. No savām 64 uzvarām Vladimirs ir guvis 54 ar nokautu, un ar šādu statistiku viņš ir ierindots kā viens no rezultatīvākajiem nokauteriem boksā. Ar savu lielo augumu, 198 cm, spēcīgo džabu un labās rokas sitienu viņš noteikti ir viens no bīstamākajiem bokseriem arī savā 41 gada vecumā. Vladimiram ir kas tāds, kas nav bijis nevienam no Džošua 18 pretiniekiem – tā ir drosme. Vladimirs noteikti nebaidās no Džošua, un, redzot pēdējos Džošua pretiniekus, viņos varēja redzēt bailes un nevēlēšanos stāties pretī Džošua.

Entonijs Džošua un Vladimirs Kļičko - Sportazinas.com

Tomēr Džošua ir iespaidīgs bokseris, kurš izceļas ar atlētismu, spēku un tehniku. Līdzīgi kā Vladimiram arī Džošua labākie ieroči ir viņa džabs un labais taisnais sitiens, bet jebkurš viņa cimda raidījums var būt ļoti bīstams. Džošua priekšrocība ir tā, ka viņš tagad ir uz „viļņa” – visas cīņas ir uzvarējis ar nokautu, līdz ar to ir ar 100% nokautu statistiku. Džošua cīnīsies mājās, 90 000 cilvēki fanos par viņu klātienē. Tas visticamāk neiespaidos Vladimiru, bet Entonijs noteikti gūs enerģiju no tāda atbalsta.

Entonijs Džošua - Sportazinas.com

Lai gan var diskutēt par Entonija statistiku, jo savās 18 cīņās Džošua ir saticies tikai ar divem A klases bokseriem – amerikāni Domeniku Brezilu un savu tautieti Dilianu Vaitu, ar kuru arī aizvadīja savu līdz šim grūtāko cīņu, kurā pirmo reizi varēja vērot, kas notiek, kad beidzot kāds trāpa Entonijam. Tomēr gala rezultātā Džošuā pārvarēja grūto 2. raundu, kur izlaida nevajadzīgus sitienus, un uzvarēja Dilianu ar 7. raunda nokautu. Taču tas rada jautājumu – kāds ir Džošua vēlākos raundos, vai atliek spēka 10. vai 11. raundā? Vai viņš spēs noturēt tempu visos raundos, jo Vladimirs ir sportists, kurš ir spējīgs aizvadīt cīņu līdz 12 raundam? Tā kā būs ļoti interesanti vērot, kā cīņa izvērsīsies, jo smagsvaros ir lielāka iespēja cīņu beigt ar vienu sitienu. Tieši šī iemesla dēļ tā ir īstena 50-50 cīņa.

Entonijs Džošua un Vladimirs Kļičko - Sportazinas.com

Protams, var piekrist bukmeikeriem un dot priekšrocību Džošua, bet nekad nedrīkst par zemu novērtēt tādu veterānu un meistaru kā Vladimiru Kļičko. Ja Džošua uzvarēs šo cīņu pārliecinoši, tad viņam nav neviena nopietna pretinieka šajā divīzijā, citi čempioni diez vai ir spējīgi uzvarēt Džošua. WBC čempions Deontijs Vailders ir līmeni zemāks bokseris nekā Entonijs un ar savām biežajām traumām noteikti nebūs čempions ilgi, ja stāsies pretī labākiem bokseriem nekā ir stājies līdz šim. Savukārt WBO čempions Jozefs Pārkers, jau iegūstot jostu savās mājās Jaunzēlandē, krietni papūlējās, lai uzvarētu Endiju Ruizu, tātad diez vai kāds no šiem bokseriem spētu sagādāt problēmas Entonijam Džošua. 29. aprīļa cīņas iznākums radīs iespēju saprast, kas notiks ar smagsvaru divīziju un vai sportā dzims tikpat iespaidīga smagsvara zvaigzne, kā savulaik bija Maiks Taisons, Lenokss Luiss, Ēvanders Houlifilds vai tie paši brāļi Kļičko.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas basketbola izlase aizsardzībā
30/06/2022 21:19

Latvija izdemolē Serbijas spēles sistēmu un pārpildītajā arēnā nodrošina uzvaru apakšgrupā

Latvijas vīriešu basketbola izlase ceturtdien Rīgā Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra mačā uzvarēja Serbiju, izcīnot pirmo vietu grupā. Latvija pārspēja Serbiju ar 66:59 (13:12, 12:19, 21:7, 20:21). Pirmajā ceturtdaļā mazrezultatīvā spēlē,…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām