Džošua: Usiks ir labs, bet es esmu vēl labāks.. Kad dodos ringā, domāju tikai par uzvaru

24/07/2021 12:38

Britu smagsvaru čempions Entonijs Džošua (24-1) intervijā britu medijam “Sky Sports” dalījies pārdomās par cīņu ar Ukrainas boksa zvaigzni Oleksandru Usiku (18-0), kas notiks 25.spetembrī Anglijas premjerlīgas futbola kluba Totenhemas “Hotspur” stadionā.

“Kad dodos ringā, es domāju tikai par uzvaru, neatkarīgi no tā, cik jauks puisis es patiesībā esmu,” atklāja Džošua. “Es daru visu, lai izskatītos labi, kas man pievieno papildus vērtību. Kad tu cīnies ar labiem pretiniekiem, cilvēki to ciena.”

“Runa ir par to, lai būtu par īstu cīnītāju un pieņemtu visus izaicinājumus,” turpināja sportists. “Viss izriet no laika, ko tu pavadi trenējoties – jo vairāk laika pavadi ringā, jo vairāk laika pavadi ar uzvilktiem cimdiem, jo labāka kļūst tava izpratne par leņķiem, par to, kur atrodies, kad pabeidz sist, no kurienes nāk pretinieka sitieni.”

“Tie visi ir tehniskie elementi, taču svarīga ir arī garīgā puse. Esmu cīnītājs. Es lūdzos, meditēju un vizualizēju. Es trenēju savu prātu un tas ir tas, kas aizvedis mani tik tālu,” atklāja Džošuā. “Tehnisko iemaņu un Dieva dotā talanta sajaukums? Varbūt, bet man jāspēj atrast veidus, kā saskatīt un izmantot katru sava pretinieka nepilnību.”

Džošua un Usiks abi ir 2012.gada Londonas olimpisko spēļu zelta medaļnieki, un tagad, deviņus gadus vēlāk, tiksies ringā tajā pašā pilsētā Totenhemas “Hotspur” stadionā.

“Es sasniedzu savas virsotnes īsā laika posmā,” par savu olimpisko zeltu teica Džošua. “No dienas, kad iegāju sporta zālē līdz uzvarai olimpiskajās spēlēs pagāja trīs gadi.”

“Viņam ir bijusi gara amatiera karjera, un kā profesionāļi mēs esam gājuši pēc vienas trajektorijas. Tas tikai pierāda, ka tie,kas vēlas, vienmēr satiekas virsotnē. Krēms vienmēr ceļas uz augšu.”

“Es novērtēju visus savus pretiniekus,” atklāja Džošua, jautāts par Usiku. “Viņš ir labs. Viss izšķirs zvans un tiesneša paceltā roka. Viņš ir lielisks smagsvara titulu izaicinātājs. Viņš ir labs, bet es esmu vēl labāks. Es plānoju paveikt labu darbu, jo vēlāk man padomā ir vēl citas lietas.”

31 gadu vecais Džošua šobrīd ir Pasaules boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās boksa federācijas (IBF) un Pasaules boksa organizācijas (WBO) jostu turētājs, kamēr 34 gadus vecajam Usikam nepieder neviena no piecām prestižākajām boksa jostām, bet ukrainim šī būs pirmā titulcīņa smagsvaru kategorijā. Iepriekš gan viņš bijis četru prestižāko titulu ieguvējs pirmajā smagajā svarā.

Džošua savā līdz šim pēdējā cīņā decembrī nokautēja bulgāru Kubratu Puļevu, nosargājot savas trīs čempiona jostas. Džošua profesionālajā boksā uzvarējis 24 no 25 cīņām, 22 dueļus noslēdzot ar nokautu. Tikmēr Usiks oktobrī ar tiesnešu vienbalsīgu lēmumu pārspēja Dereku Čisoru (32-11) un kļuva par titula pretendentu. Ukrainas bokserim, kurš karjeras laikā vēl ne reizi nav zaudējis, tā bija otrā cīņa smagsvaru kategorijā, uz kuru viņš pārgāja 2019. gadā.

Usiks bija nākamais kandidāts cīņā par jostu pēc tam, kad tika atlikta britu bokseru – Taisona Fjūrija (30-0) un Džošua – cīņa. Atlikšanas iemesls bija šķīrējtiesneša lēmums, kas paredzēja, ka Fjūrijam līdz 15.septembrim ringā jātiekas ar Deonteju Vailderu (42-1) viņu trešajā savstarpējā cīņā. Pēdējoreiz abi devās ringā 2020.gada februārī cīņā par pasaules čempiona titulu WBC versijā, kā arī tobrīd vakanto žurnāla “The Ring” čempiona jostu. Vaildera un Fjūrija cīņai bija jānotiek 24. jūlijā, taču Fjūrija nometnē bija Covid-19 uzliesmojums, tādēļ duelis tiks aizvadīs 9. oktobrī.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…